İstanbul’da bizim evdekiyle kapışan bir kahvaltı varmış! Arnavutköy’de Boğaz’ın yanı başındaki ANY, geceleri bol eğlenceli, sabahları ise pek huzurlu bir köşe başı… Biz bir Pazar sabahı meşhur brunch’ı için gittik ve mest olduk.

IMG_4366

Daha evvel de yazmıştım; kahvaltı deyince akan sular duruyor benim için; en sevdiğim öğün… Kahvaltının günü, vakti, saati yoktur bence ama hafta sonu kahvaltılarının yeri bambaşkadır. Uzun uzun oturabildiğim, sevdiklerimle sohbet edebildiğim; kalitesi, lezzeti ve sunumuyla da beni mest eden kahvaltı sofralarına bayılıyorum.

IMG_43691

İstanbul’daki mekanlar,  yoğun kalabalık ve uçuk fiyatlarıyla beni rahatsız etmeye başlayınca sevdiğimiz sofraları evde kurar olduk. Epeydir de hafta sonu kahvaltılarını evde yapıyorduk. Sonra süper bir davet alıp bir Pazar kahvaltısı için Arnavutköy’deki ANY‘e gitti. Ve anladım ki İstanbul’da bizim evdekiyle kapışan bir kahvaltı varmış! 🙂

IMG_4753

Any , Arnavutköy’de Boğaz’ın yanı başında, geceleri bol eğlenceli, sabahları ise pek huzurlu bir köşe başı… Biz bir Pazar sabahı meşhur brunch’ı için gittik ve mest olduk.

IMG_4357

Tattığımız her şey taze, kaliteli ve lezizdi. Çeşit çeşit yumurta, otlar, salatalar,  börekler, çörekler, artisan ekmekler… Şu an bile düşündükçe yüzümü güldüren zenginlikte bir sofraydı. En büyük mutluluğu ise kuymaklarını tadınca yaşadım. Resmen, memleketi ayağımıza getirmişler!

IMG_4751

Ne yiyeceğimize karar vermek zor oldu. Birkaç kez doldurduk tabaklarımızı. Biraz ondan azıcı şundan diye diye bütün menüyü yedik sanırım!  Bıraksalar akşama kadar  masa başında takılacaktık; ama en son enfes bir kahvelerini içip profiterol de yedikten sonra çıkıp sahilde yürümek zorunda kaldık. 🙂

IMG_4361

Bu arada ekibin ilgisi, güler yüzü ve gösterdikleri özen takdire şayan. Mekan sahibinin de çalışanlarının da yaptıkları işe özen gösterdikleri o kadar belli ki… İstanbul’da bu kadar güzel, özenli ve huzurlu kahvaltı yapılabilecek yerlerin sayısı oldukça az! Kendinizi şımartmak, sevdiklerinizle şöyle enfes bir  hafta sonu geçirmek isterseniz Any’deki bruchları kaçırmayın! 

ANY Adres: Arnavutköy Mah. Arnavutköy Bebek Cad. No:71/A, Beşiktaş / İstanbul