Uzun bir zamandır hepimiz için günler, zorunda olmadıkça evden çıkmayarak geçiyor ve bu yeni düzen bir süre daha devam edecek gibi görünüyor. Hepimiz bu dönemi kendimize özgü şekillerde geçiriyoruz. Bazılarımız evde olmasına rağmen hareketsiz kalmamaya çok önem verdiğinden evde egzersiz ve antrenmanlarına devam ediyor. Evde kaldığınız bugünlerde doğru beslendiğinizi, yeterince protein aldığınızı düşünüyor musunuz?

Vitamin, mineral, antioksidan gibi yönlerden zengin beslenmeyi de içine alan yeterli protein alımı konusu, sandığımızdan da önemli. Bunun başlıca sebeplerinden biri, proteinlerin vücudun bağışıklık sistemi üzerinde etkili rol oynayan antikorlara, görevlerini yapabilmeleri için kaynak sağlaması. Aynı zamanda kas kütlesinin korunmasını sağlayan, kasları güçlendirmeye yardımcı olan ve kemikleri koruyan proteinler, vücuda yüksek enerji seviyesini korumak için ihtiyaç duyduğu kalsiyumu da sağlıyor.

Eğer ev içerisindeki günlük rutinine düzenli bir egzersiz planını dahil edenler arasındaysanız, protein alımınıza çok daha fazla özen göstermeniz gerekiyor. Çünkü proteinler, egzersiz sonrası kaslarınızın kolay ve hızlı toparlanmasını sağlıyor, kaslarınızı koruyor ve onarıyor; bu da fiziksel performansınızı artırıyor.

Evet, aynı zamanda Ramazan ayındayız ve tavuk, hindi eti gibi kaliteli hayvansal protein kaynaklarını tüketmek, oruç düzeninde de doğru bir beslenme şekli oturtmayı mümkün kılıyor.

youtube play youtube play

Vücudunuz için kaliteli protein alımı sağladığınızdan emin olmanınsa pek çok leziz yolu var. Banvit’in Youtube kanalında yer alan, özellikle de #evdegüvenle adlı etiket üzerinden paylaştıkları tadına doyum olmayan lezzetleri mutlaka denemenizi öneriyor, bizim favorilerimiz arasına giren üç tarifi paylaşıyoruz.

Ev Yapımı Maydanoz Pestolu Tavuk Bonfile

youtube play youtube play

Banvit’ten, yüksek protein içeren ilk favori tarifimiz pesto sosunun lezzetine karşı koyamayanlar için geliyor: Ev Yapımı Maydanoz Pestolu Tavuk Bonfile.

1 paket Banvit Piliç Bonfile Göğüs ve pesto sosunun leziz birleşimini hazırlamak sandığınızdan çok daha pratik. Tarifi tamamladıktan sonra roka yapraklarını tabaklara paylaştırabilir, üzerlerine etleri yerleştirerek ve domatesleri paylaştırarak servis yapabilirsiniz. Tüm malzemeler ve yapılış adımlarıyla ilgili detayları yukarıdaki videoda bulabilirsiniz.

Biberiye ve Hardal Soslu Hindi Göğüs

youtube play youtube play

Biberiyenin esanslı ve mis gibi kokusu eşliğinde, hardal soslu bir hindi göğüse kim hayır diyebilir ki? Tüm malzemeleri ve yapılışla ilgili detayları yukarıda yer alan videoda izleyebileceğiniz Biberiye ve Hardal Soslu Hindi Göğüs tarifini, bir paket Banvit Hindi Göğüs ile kolayca hazırlayabilirsiniz. Zeytinyağı, hardal, esmer toz şeker ve biberiyeyi de katacağınız lezzetinizin tadına doyum olmayacağını göreceksiniz. Eti fırından çıkarıp, hafif ılınıncaya kadar dinlendirdikten sonra dilimleyerek ve arzu ederseniz pilav ile birlikte servis yapabilirsiniz.

Pratik Pesto Soslu Tavuk Lokum

youtube play youtube play

Banvit’ten, yüksek protein içeren üçüncü favori tarifimiz pesto sosunun lezzetine karşı koyamayanlar için geliyor: Pratik Pesto Soslu Tavuk Lokum. 7 adet Banvit Piliç Baby Tava ve pesto sosunun leziz birleşimini hazırlamak sandığınızdan çok daha pratik. Tarifi tamamlayıp etleri ve domatesleri tabaklara paylaştıktan sonra, fesleğenli kremayı üzerine gezdirerek servis yaptığınız an, burnunuza gelen mis kokulara karşı koyamayacağınıza eminiz. Tüm malzemeler ve yapılış adımlarıyla ilgili detayları yukarıdaki videoda bulabilirsiniz. Daha fazla pratik ve lezzetli tarif için Banvit’in Youtube kanalını ziyaret etmeyi unutmayın.

Aynı zamanda, Banvit’in Instagram hesabında, doğru beslenme üzerine oldukça bilgilendirici ve keyifli canlı yayınlar yapılıyor. Bir önceki, 8 Mayıs Cuma günü Ece Vahapoğlu ve Canan Aksoy’un katılımıyla gerçekleşti. Canlı yayının odağında, karantina günlerinde evde spor ve doğru beslenme konusu vardı. Siz de bu gibi faydalı yayınları kaçırmamak ve hayatınıza uygulayabileceğiniz önerilere kulak vermek için @banvit’i takipte kalabilirsiniz.