Yılın en çok tekrarlanan sorusu “yılbaşında ne yapıyorsun?”lar havada uçuşmaya başladı bile! Umutla karşılayacağımız yeni bir yıla girmeye hazırız… Tabii ki en önemlisi de bunu sevdiklerimizle birlikte, onlardan güç alarak ve gülümseyerek yapmak. Çünkü aslında yılbaşı, zihnimize kodladığımız ışıklar, süsler, partilerin ötesinde sevdiklerimizle birlikte olunca güzelleşiyor… Bu 31 Aralık akşamında da yeni bir yılı paylaşmak istediğiniz o insanlarla birlikte sıcacık bir sofranın etrafında toplanmaktan daha iyi bir plan olamaz. Sizce de öyle değil mi?

Yeni yıla nerde, hangi koşullarla girersek girelim o akşamı özel ve hatırlanmaya değer kılan şeyler, birlikte olduğumuz insanlarla paylaştıklarımız ve kahkahalarımız… En tatlı sohbetlerin edildiği, anıların paylaşıldığı ve en önemlisi yeni bir yıla dair güzel hayallerin kurulduğu yılbaşı sofralarını bu kadar özel kılansa, hazırlayanın karakterini yansıtan küçük dokunuşlar. Kırmızı, desenli peçeteler, mumlar, aralara serpiştirişmiş kokinalar… Bu gibi ufacık detaylar bile kendimizi bir yeni yıl filminin başrolü gibi hissetmemiz için yeterli…

Biraz düşününce fark ediyoruz ki yılbaşı filmleri iddia edildiği kadar da hayali karakterlerden oluşmuyor. Daha Aralık ayının başından “All I Want For Christmas” dinlemeye başlamış olan yeni yıl heveslisi, gizli gizli tüm bu süreci seven “çok da abartılacak bir şey yok” insanı, hediyeleri açmak için sabredemeyen, görev bilinciyle tüm organizasyonu üstlenen ve tabii ki beş dakikada bir “ne zaman yiyoruz” diye soran… Tanıdık geldi mi? İster arkadaş grubu ister aile olsun, her grupta karşımıza çıkan tüm bu karakterler günün sonunda sevgiyi ve kahkahaları paylaşmak için bir masanın etrafında bir araya geliyoruz…

İşte Banvit de “yeni yıla nasıl girersen öyle devam edermiş” diye düşünenler, sofraların neşesini lezzetle katlayanlar ve marifetlerini yeni yıl sofrasında gösterenler için lezzet ve mutluluk elçisi olma görevini üstleniyor!

Banvit ile Yeni Yıl Sofrası!

Banvit, hayal ettiğimiz o sofraları yalnızca lezzetiyle değil, pratik oluşuyla da taçlandırıyor… Kalabalık bir aile/arkadaş yemeği için tam hindi, çekirdek aileler için yarım hindi veya piliç roaster, hızlıca hazırlanacak sofralar için çıtır tavuklar… Hafif ve lezzetli bir yılbaşı akşamında da her zaman olduğu gibi beyaz eti tercih edeceğimizin farkında olan Banvit, herkese hitap edebilecek bir ürünün bulunabileceği geniş bir yelpaze sunuyor.

Eğer klasiklere bağlı olanlar ya da “bu yıl pişirmeyi denemenin vakti geldi artık” diyenlerdenseniz hindi gözünüzü korkutmasın çünkü Banvit Hindi bunu da kolaylaştıracak yardımcılarla geliyor: termometre, pişirme poşeti ve tarif kitapçığı! Termometre, hindinizin piştiğini size haber verirken, pişirme poşeti, hazır olma süresini azalttığı gibi hindinin kendi suyu ve buharında pişerek lezzetinin artmasını sağlıyor. Tarif kitapçığıysa, termometre ile pişirme poşetinin nasıl kullanılacağından, hindinin nasıl kesilip, servis edileceğine dek her adımda elinizden tutuyor. Hatta dilerseniz Banvit Youtube kanalında sizi ek tarifler de bekliyor.

Son olarak, yeni yılda karar listelerimize eklememiz gereken belki de en önemli şeylerden birini; gıda israfını azaltmayı da anımsatalım. Keyifle hatırlayacağımız bir akşamdan arta kalanları değerlendirmenin birçok farklı yolu var. Hindiden keseceğiniz incecik dilimler ısıtılıp kaşar peynir ve hardalla buluşarak bir sandviçe girmeye, jumbo sosislerden arta kalanlar küçük küçük kesilip güzel bir spagetti sosunun eşlikçisi olmaya aday. Soğukların arttığı bir Ocak sabahında birkaç parça beyaz etle sokaklardaki patili dostlarımızın yüzünü güldürmenin çok kolay olduğunu da hatırlatalım!

Daha fazla bilgi almak için tıklayın.

Kapak Fotoğrafı: Banvit