İş yaşamı, sorumluluklar ve yazla birlikte yoğunlaşan sosyal ajandamız… Günlük rutinimiz bu kadar karmaşıkken, yaşam alanlarımızı olabildiğince fonksiyonel ve ruhumuza iyi gelecek şekilde tasarlamaya çalışıyoruz. Evlerimizin kullanım alanının sınırlarını genişlettiğimiz, kimi zaman bir ofis, kimi zaman bir atölye, kimi zamansa spor salonu olarak da konumlandırdığımız şu günlerde dekorasyon konusunda gustomuzu ve ihtiyaçlarımızı karşılayan parçaları Beymen.com’un geniş ürün seçkisinden ilhamla bir araya getirdik.

L’Objet Kelly Behun Leaf Siyah Ayaklı Ahşap Servis

Bir insan ihtiyacı olanı bulmak için dünyayı gezebilir ve sonunda yanıtı evde bulur.” Tam da bu yüzden konu dekorasyon olduğunda rutinlerimizi öncelikli tutmalıyız. Sabah uyandığınızda ilk ne yaparız? Uzanarak mı, oturarak mı vakit geçiririz? Egzersiz yapmak, hobilerimize zaman ayırabilmek için özel bir alanımız var mı? Evde çocuklar, evcil hayvanlar bize eşlik ediyor mu? Tüm bu sorular bize yaşam alanlarımızı tasarlarken doğru kararları vermek için gerekli ipuçlarını sağlıyor. Örneğin; yoga günlük alışkanlıklarımızın içindeyse ama bunun için ayrı bir alanımız yoksa salonun bir bölümünü daha boş bırakıp bu aktiviteye uygun atmosfer yaratmak, okumaktan keyif alıyor ancak günlük hayatın yoğunluğunun içinde buna zaman ayıramıyorsak kitaplarımızı zamanımızın en çok geçtiği alanlarda bulundurmak gibi basit hamleler yaşam kalitemizi iyi yönde etkiliyor. 

Eğer sabah uyandığınızda güne meditasyon ve yogayla başlamayı, uykudan önce kısa bir yoga/meditasyon seansı yapmayı ya da gün ortasında stresli anları nefes egzersizleriyle atlatmayı seçenlerdenseniz işiniz oldukça kolay. Yaşam alanını bu alışkanlara göre düzenlemek isteyenler için önerimiz Great Loom‘un yoga matlarına, Coho Objet‘in tütsülük setlerine ve Homemade Aromaterapi‘nin uçucu yağ karışımlarına göz atmanız. Boş vakitlerini kitap okuyarak geçirmek ya da kitap okumak için kendisine boş vakit yaratmanın peşinde olanlar içinse, koltuk kollarını, sephaları, konsolları hem dekoratif hem de içeriğiyle ilham veren kitaplarla doldurmanızı tavsiye ederiz. Beymen.com’da Minoa seçkisi altında yer alan onlarca ilgi çekici ‘coffee table book’ bulabilir, çocuklar içinse Penguin Random House Children’s UK, Walker Books, Puffin Books kitaplarını ve Shuri Kids‘in kitaplıklarını da inceleyebilirsiniz

Yoga, meditasyon ve kitap okumak bir yana, öncelikli hedefiniz yaza fit bir giriş yapmaksa, evinizde kullanmadığınız şifonyerleri, masaları bir an önce ortadan kaldırın zira Proform koşu bandı, Port pilates aletleri ve home-office çalışanlara hareket katmak için ideal Tunturi‘nin ofis bisikletlerini bu mobilyalardan boşalan alanlara yerleştirebilirsiniz. Son olarak evde geçirilen tüm bu aktif saatlere daima eşlik edebilecek fon müzikleri için Harman Kardon‘un yüksek performanslı, JBL‘in hem işlevsel hem estetik görünümlü ve Marshall‘ın kolaylıkla taşınabilir dekoratif hoparlörlerine Beymen.com‘da göz atabilirsiniz.

Elbette dekorasyon seçimlerinde işlevsel tercihlerin yanı sıra estetik tercihler de önemli rol oynuyor. Nasıl giydiklerimiz kişiliğimize dair ufak ipuçlarını dış dünyaya yansıtma görevini üstleniyorsa dekoratif tercihler de aynısını en özel sosyal alanlarımız olan evler için yapıyor. Trendleri tümüyle dışlamadan kendi stilimizi ön plana çıkarma becerimiz evlerimizin estetik kodlarını belirliyor: Bohem, minimal, maksimalist ya da eklektik… Dekorasyon konusundaki estetik eğilimlerinizi tek bir kelimeyle tanımlasaydınız hangisini kullanırdınız?

Eğer bu konuda hala tereddütleriniz varsa kulağınıza ufak bir tüyo fısıldayalım: İç mimarlar ve tasarımcılar bu yılı ev dekorasyonunun “cesur” dönemi olarak tanımlıyor, vazolar, heykeller, seramik objeler ve dekoratif ürünlerin yanı sıra şarap tutucular, paravanlar, duvar saatleri ve şamdanlar gibi fonksiyonel parçalar da ideal tamamlayıcılar rolünde yeniden hayatımıza giriyor. Instagram ve HomeTok’ta sıkça karşımıza çıkan dekorasyon içerikleriyse, bizi en çok zaman geçirdiğimiz alanları güncellemek için motive ediyor. Ev dekorasyonuna dair her şeyi bir arada bulabildiğimiz Beymen.com da her zaman olduğu gibi tüm bu detaylar için yardımımıza koşuyor.

Modern, renkli ve eğlenceli dokunuşlarla evinizdeki cüret dozunu -tam da işin uzmanlarının önerdiği gibi- artırmanın yollarını arayanlardansanız L’Objet’in soyut ve espirili mutfak malzemelerine, Kazoo‘nun burun formundaki kitap destekleri ve duvar süslerine ve Ge Living‘in illüstrasyonlarla dekore edilmiş yastıklarına göz atabilirsiniz. Evlerine yapacağı güncellemeyi vintage hissini taşıyan nostaljik görünümlü tasarımlarımla gerçekleştirmek isteyenler içinse istikamet, Lucky Art‘ın antika araba figürleri, Baccarat‘ın kristal objeleri, Alpaq Studio‘nun kadife kırlentleri, Sauca Collection‘ın el yapımı gaz lambaları! Daha fazlasını keşfetmek ve yaşam alanınızı güncelleyerek motivasyon kazanmak sizi Beymen.com‘a alalım.

Kapak Fotoğrafı: Beymen