Bodrum’un çiçek beldesi Gümüşlük’te farklı bir huzur bulacaksınız!

IMG_8219

Gümüşlük beldesi bu yılki tatil planınıza kesinlikle girmeli. Bodrum’un aşırı kalabalık merkezinin aksine Gümüşlük huzurlu ve dingin olacağınız bir cennet. Kitabınızı alıp sahilde veya havuzun kenarında etraftaki güzellikler ile yazın keyfini çıkarabilirsiniz. Sahilinde gündüz denize gireceğiniz, akşam güneşinde sahile atılan masalarda yemeğinizi yiyebileceğiniz, akşam ise sahildeki barlarında kaliteli müzik dinleyebileceğiniz bir yer.

IMG_8213IMG_8220

Sahil boyu yürüyüş yaptığınızda bir tarafınızda kalan evler özenilmeyecek gibi değil. Sanırım bazı villaları kiralayabiliyorsunuz.

IMG_8244

Gece yada gündüz kahvaltıya Limon denilen mekana kesinlikle uğrayın. Biz sabah kahvaltıya gittik. Mükemmel bir dekor ve kahvaltısı müthiş. Burası rağbet gören bir mekan olduğu için kahvaltıya ve yemeğe giderken rezervosyon gerekli. Yoksa sıra bekleyebilirsiniz. Akşam gün batımını izlemek için ideal çünkü Gümüşlük’ün üstünde kalıyor manzarası çok güzel. Bir arkadaşımızn düğün kutlaması burada olmuştu çok memnun kaldıklarını söylediler.

BODRUM GÜMÜŞLÜK-006

Bir de kaldığımız oteli size öneriyorum. Denize çok yakın ve odaları kahvaltısı hizmeti süper: Gümüşlük Otel

IMG_8238

Gümüşlük’ün de her tatil beldesinin olduğu gibi bir mini-pazarı var. Buradan seramik hediyelikler alabilirsiniz. Boncuk, takı gibi çeşitli zanaat ürünlerini de satın alabilirsiniz.

IMG_8230

Bir de çok kalabalık olan Mimoza Restoran var… Burası hem biraz pahalı hem de hiçbir zaman yer bulunmuyor. Kesinlikle rezervasyon yaptırmalısınız. Geerçekten çok kaliteli ve hayatınızda bir kez olsa da gitmeniz gereken bir restoran.

IMG_8216

İyi tatiller!

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN