Bol kahkahalı, uzayan sohbetler bir de şarap eşliğinde ise bulunduğum mekandan eve dönesim gelmiyor benim! Günün hangi saatinde gidersem gideyim şehrin kalabalığından ve gürültüsünden uzakta huzur dolduğum, bana müthiş mutluluk veren bir yer paylaşacağım sizinle: Zekeriyaköy’de yer alan Brio Italian!

Konum

‘Hayattan keyif alabilen, zorluklarla karşılaşsalar da kendi güçleri ile yaşamı bir şekilde götürebilen bir grup var. Kendileriyle alay eder, her şeyi ve herkesi çok da ciddiye almaz, zayıf yanlarıyla ve hayatta karşılaştıkları olumsuz olaylarla daha kolay baş edebilirler. Bunu yaparken de daima gülümserler.’ Sanırım ben bu gruptayım! 

Benim için hayatın anlamı keyif aldığım insanlarla beraber bana huzur veren yerlerde olmaktan geçiyor. İnsanın kendisini nasıl iyi hissettiğini er ya da geç öğrenmesi gerekiyor. Neden, derseniz çünkü hayat kısa ve hayatta herkesin mutluluk kavramı bir değil.

Ve ben, huzur dolduğum keyifli rotamla karşınızdayım:

İstanbul’da biraz nefes almak için yolunuz olur da Kilyos’a düşerse Brio Italian mutlaka denemeniz gereken bir restoran! Zekeriyaköy bölgesinin ilk İtalyan’ı olma özelliğine sahip. Ön bahçeden giriş yapıyorsunuz ve sizi mangal içinde yanan odunlar karşılıyor. Ahşap masalar ve etrafına dizilmiş ahşap sandalyelerin üzerine atılan krem rengi peluş postlar enerjinizi yükseltiyor, ortamı sıcak gösteriyor. O an bir nefes alıyorsunuz ve iyi ki buradayım diyor iç sesiniz. İçeri girer girmez karşılacağınız loş ve şık ortam ise adeta güzel vakit geçireceğinizin habercisi gibi!

Yazın hizmete açılan arka bahçeden bir görüntü
İstanbul’da Kaçamak: Brio Italian Restaurant

Kışın yakılan ateşin başında ısınmak, yazın ise hizmete açtıkları bahçede oturmak ayrı bir keyif veriyor insana. Ayrıca yazın arka bahçelerinde açık hava sinema gösterimi ve etkinlikler de düzenleniyor, instagram sayfalarını  takibe alırsanız siz de deneyimleme şansı bulabilirsiniz. Pizza ve makarnalar lezzetli olduğu gibi aynı zamanda da doyurucu. Şarap menüsü de yeterli. (Biz çoğu zaman Umurbey tercih ediyoruz) Çalışanlar oldukça güleryüzlü, kibar ve ilgili. Özellikle şef Enzo ile mutlaka tanışmalısınız!

arka bahçe
İstanbul’da Kaçamak: Brio Italian Restaurant

İngiltere’nin önde gelen başarılı İtalyan restoran zincirlerinden birisi olan Brio Italian, Hakan Kaptan’ın girişimi ile açılmış. Öğreniyorum ki kendisi aynı zamanda bir sörf tutkunu! Yazın Suma Beach’te sörf eğitmenliği de yapıyormuş. 

Rocco manzaralı kahvaltımız
İstanbul’da Kaçamak: Brio Italian Restaurant

İstanbul’da her geçen gün cafe ya da restoran açılıyor ancak hayvan dostlarımızla gidebileceğimiz mekanlar hala sayı olarak oldukça az. Brio Italian sizlere onlarla da sosyalleşebilme imkanı sunuyor. 🙂 Azıcık da olsa şehirden uzaklaşmak, enerji dolmak ve güzel bir akşam yemeği yemek isterseniz,  mutlaka yolunuz düşsün derim. Seveceğinize eminim. Brio’nun sahiplendiği golden retriever cinsi, tatlı mı tatlı Rocco’yu da yerime sevmeyi ihmal etmeyin lütfen! 

Brio İtalian Adres: Uskumruköy Mah., Kilyos Caddesi, No:No:322/1 34450 Zekeriyaköy – Sarıyer/İstanbul

Instagram: @brioitalianistanbul

İlginizi çekebilir: Naz Kavas’tan “Ahali 279: Zekeriyaköy’ün Gizli Kalmış Bahçesi”