Elbette ben de pek çok magger gibi Kadıköy – Moda hattını çok sevenlerdenim. Geçen hafta Kadıköy’de dolaşırken çıktı karşıma Bubada. Mekân Mehmet Ayvalıtaş Meydanı’nda. Zaten meydanda burası kadar şirin birkaç mekan daha var, kesinlikle yolunuzu o taraflara düşürün derim.

Konum

bubada dış
Bubada, Kadıköy

Bubada minik ve şirin bir yer. Sevgilinizle baş başa sakin zaman geçirmek için ya da iki üç arkadaş toplanıp dertleşmek için ve hatta herkesten uzak kendimle şahane bir gün geçirmeliyim dediğiniz zamanlar için ideal. Bunun yanı sıra bence keyifli bir çalışma ortamı da yaratmışlar. Laptoplar önümüzde, yediğimiz yemediğimiz arkamızda, e müzikler de harika! Daha ne isterim diyebilirsiniz.

bubada 2
Bubada, Kadıköy

Bubada’nın menüsü de oldukça renkli. Ekmeklerini ekşi mayalı hamurdan kendilerinin yaptığı çeşit çeşit club sandviçler var menüde. Vegan/vegetaryan sandviçten tutun da domuz eti içerenine, deniz mahsullüsüne kadar herkesin damak zevkine hitap edebilecek pek çok çeşit sandviç bulunuyor. Sandviçler yanında patates kızartmasıyla servis ediliyor. Bu durumda doymamak mümkün değil. Benim gibi “çay banaaa!” diyenler için 5 çayı’nda leziz sandviçlerle sıcacık bir çay, işte bu kış günlerinde tadından yenmez. Kitabınızı da alın elinize, Bubada’da huzur dolu saatler geçirin derim.

aab
Bubada, Kadıköy

Ben Bubada’nın dekorasyonunu da çok sevdim. Sıcak ve ferah bir yer yaratmışlar. Dediğim gibi mekan minik ama sıcaklığını da bundan alıyor. Havaların soğuk olması sebebiyle Bubada’da kapı önü keyfi yapamadım. Fakat bahar aylarında Moda’nın en işlek meydanlarından birinde bu keyfi yapmayı iple çekiyorum. Bir planınız yoksa önümüzdeki haftasonu rotanızı belirlemiş olduk bile…

Bubada Adres: Caferağa Mah. Dr. Esat Işık Cad. No:42/A Moda, Kadıköy / İstanbul.