Son zamanlarda güvenilir, doğal ve organik gıdaya yönelik arayışımız bir hayli arttı. Beslenme tercihlerimiz bilinçli bir dönüşümden geçiyor, artık sağlıklı beslenmeye her zamankinden de çok önem veriyoruz. O kadar ki, Ecovia Intelligence tarafından hazırlanan rapor, küresel organik gıda satışlarının bu yıl %25’in üzerinde büyümesinin beklendiğini ortaya koyuyor. İşte bu yüzden, hepimizin Büyükyalı Organik Semt Pazarı’yla tanışmasının tam zamanı.  

Büyükyalı Organik Semt Pazarı

Biliyorsunuz, ‘organik ürün’ demek, üretiminden paketlenmesine kadar hiçbir aşamada herhangi bir kimyasal işlem görmeyen ürün demek. Yani bu ürünler yetiştirilirken sentetik gübre veya genetiği değiştirilmiş organizma kullanılmıyor; tamamen sürdürülebilir ve doğa dostu tarımsal tekniklerle üretiliyorlar, insan sağlığına ve çevreye zarar vermemeyi esas alıyorlar. Kimyasal gübre ve hormonlardan uzak olmaları onları çok daha doğal ve aynı zamanda lezzetli yapıyor. İşte bu ve daha pek çok neden, üşenmeyip evlerimizden ekolojik pazarlara gitmek üzere çıkmamız ve organik ürünlerle buluşmamız için birer işaret. Bu noktadaysa, sizleri şehrin ortasında doğayı, doğal olanı ayağınıza getiren yeni bir adresle tanışmaya çağırıyoruz: Büyükyalı Organik Semt Pazarı.

Büyükyalı Organik Semt Pazarı

Büyükyalı Organik Semt Pazarı, her Cumartesi 10.00 – 18.00 saatleri arasında, bizler gibi doğalın izinden gidenleri Büyükyalı’da ağırlayan bir ekolojik pazar.

Büyükyalı Organik Semt Pazarı

Toplumda ekolojik yaşam bilincini oluşturmayı hedefleyen “Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği” danışmanlığında ve “tarladan sofraya” anlayışını esas alarak gerçekleşen pazar, hem şehre yakın hem de doğal ve ferah ortamında, Türkiye’nin dört bir yanından, kaynağından gelen organik ve taze ürünlerle bizleri buluşturmayı amaçlıyor.

Büyükyalı Organik Semt Pazarı

Sebze ve meyvelerden süt ve et ürünlerine, bakliyatlardan un, baharat ve salça çeşitlerine, sızma zeytinyağından fırından taze çıkmış ekmeklere, hatta deterjan çeşitlerinden kişisel bakım ürünlerine, burada bulacağınız tüm organik ürünler kontrollü ve sertifikalı olarak size sunuluyor.

Büyükyalı Organik Semt Pazarı

Mersin, İzmir, Aydın, Muğla, Afyon, Bursa, Zonguldak ve Çanakkale başta olmak üzere Türkiye’nin farklı noktalarından en doğal ürünlerin bir araya geldiği Büyükyalı Organik Semt Pazarı’nın, çok sevdiğimiz bir özelliği de, pazarda satışa sunulan tüm ürünlerin detaylarının (üretici, çeşit, miktar vb.) Buğday Ekolojik Yaşam Derneği tarafından özenle kayıt altına alınıyor olması. İşte bu yüzden, burada yaşadığınız alışveriş deneyiminin, “%100 Ekolojik Pazar Standartları”na bağlı kaldığından emin olabilir, dilediğiniz tüm organik ürüne güvenilir bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Büyükyalı Organik Semt Pazarı

Büyükyalı Organik Semt Pazarı’ndaki organik, tamamiyle ekolojik ve doğal tüm ürünlere ait sertifikalara ise ekolojikpazarlar.org adresinden inceleyebilirsiniz.

Adres: Kazlıçeşme Mah. Kennedy Cad. No:52V, Zeytinburnu/İstanbul

Detaylı bilgi almak için tıklayın.