Tatsız olaylar yaşadığımız onca günden sonra ve buna paralel olarak ülkece mizah dozunu arttırdığımız şu günlerde gelin enerjimizi biraz daha arttıralım! Bu haftasonu da ne yazık ki Zanzibar’da değil, Ankara’daydık. O tarafları aratır mı bilmem fakat Eymir Gölü tüm sevimliliğiyle ve canlılığıyla bizi kendine doğru çekiyor! Gelin gidelim!

Ekinoksu geride bırakıyoruz ve yirmi derecelere sağlam bir merhaba diyoruz, o halde evde pineklemek yok! “Ankara’da hafta sonu ne yapılır ki?” sorusuna AVM’ler dışında alternatif bir çözüm olarak Eymir Gölü, çoluk çocuk herkesin güzellikle toplandığı bir yer. Öncelikle nasıl gidileceğinden başlayalım. Yer yön duygum pek hoş olmasa da Eymir Gölü’ne Konya Yolu üzerinden gidiyoruz. Artık ondan sonrasını bakkala/manava/bilimum esnafa sorarak bulabileceğinizi düşünüp, bol şans diliyorum.

unnamed5

Müziksiz yol olmaz! Bu aralar favorim, Aluna George-Outlines. Bu gereksiz ve Eymir ruhunda olmayan bir tavsiyemdi. Esas tavsiyeme gelecek olursak, Mor ve Ötesi-Güneye Giderken. Bir adet daha var ki dünyalar güzeli, o da Kumdan Kaleler-Yeter Ki. Mutluluk dolarak gideceğinizden eminim!

unnamed4

Eymir’e araba ile giriş yapamayacağınız için arabayı girişe park edip biraz yürümeniz gerekecektir. Yürümekten sakın gözünüz korkmasın, hava güzelse yol çok keyifli, bol oksijen ve neşe dolu. Yürümek beni bozar derseniz saati 10 liradan bisiklet de kiralayabiliyorsunuz. Üstelik bisikletler çeşit çeşit, ben tabii ki de görünüşüne aldanıp bu yukarıdaki cicişi seçtim, oldukça eski olduğu için frenlerinde bir takım problemler vardı, lütfen siz daha realist olun.

unnamed

Eymir’de favorim, Bağ Evi. Özellikle kahvaltılar için oldukça ideal, köpeğiniz de varsa geniş bir yeşil alanı mevcut, tatlı tatlı koşturabilirsiniz. Yol üstünde de balık ekmek yiyebileceğiniz onlarca yer mevcut, imkan yok aç kalmazsınız.

unnamed3

Köpek demişken, güvenlik kapılarının girişinde en az dört-beş köpek oluyor, eğer ki sizin de bir köpeğiniz varsa gelirken minik bir poşette mama getirmeniz hem sizi, hem de bu bebekleri çok iyi hissettirir :) Aklınızda olsun, çok ürkekler.

unnamed2

Ve artık dönüş yolu. Tıklım tıkış AVM’ler ve korkunç plazaların arasında Eymir Gölü oldukça tatlı bir yer. Siz de spor ayakkabılarınızı yalnızca kapalı duvarlar arasındaki spor salonlarında giymekten sıkıldıysanız hep beraber Eymir’e! Bol enerjik günler!

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

MAGGER NEWSLETTER'A ÜYE OLUN

MAGGERLARDAN GÜNCEL YORUMLAR
x

Newsletter'a üye olmadınız mı?