hardwell copy

Öncelikle söylemeliyim ki Hardwell’i konu almam Tonight ile yaptığı özel işbirliğinden. Tonight’ın geçtiğimiz aylarda açıkladığı işbirliği bana inanılmaz mantıklı gelmişti: Elektronik müzik ve gece hayatını en iyi şekilde destekleyen dinamik bir marka ve hızına yetişemediğimiz, elektronik müzik camiasının baş ismi bir arada olacaktı.

Tonight demişken aklıma geldi… Hardwell, Tonight Soundclash yarışmasının Las Vegas’ta düzenlediği global finalde finalistlerle deneyimlerini paylaşmıştı. Ve tüm finalistler tabi ki kendisine daha da hayran olmuşlardı! Bu hayranlıkları kendisini canlı dinleme şansı yakalayınca çok daha fazla arttı. Soundclash Türkiye finalisti Erdem Şenel, Las Vegas gibi rüya bir şehirde Hardwell’i canlı seyretme fırsatı bulduğu için kendini çok şanslı hissettiğinden sıkça bahsetmişti.

Hardwell ile Tonight işbirliğine tam gaz devam ediyorlar; yeni senede kim bilir ne sürprizlerle karşılaşacağız!

Bu güzel haberi verdikten sonra en iyisi Hardwell’i tanımaya geri dönelim. Şöyle bir hatırlayın, ne zaman Hardwell ismini ilk duymuştunuz? Benim ilk duymam 2011’e denk geliyor. Kendisi, idolu olan Tiesto’yla 2011 yılında yaptığı mix ile tüm dünyaya kendini duyurmuştu; ben de tam o sırada “Kimmiş bu Hardwell?” demiştim. Zaten başarılı DJ’i o sene ilk defa DJMag’in Top100 DJs listesinde görmüştük; 24. sırada olarak..

Yine aynı sene 2011 yılında Hardwell, kendi radyo programı ve podcast olan “Hardwell on Air” programına başlamıştı. O sırada 23 yaşında olan DJ’in atılımları ve yeteneği sayesinde pozitif gidişatı belli olmuştu. 2012 yılında ise kendisi adına çıkartığı en büyük singlerdan biri olan “SpaceMan”i çıkardı; Spaceman muhteşem bir ilgi gördü ve bu ilgi onu Tomorrowland’de ana sahnelerden birinde canlı performans sergilemesini sağladı. Hardwell’i sonrasında kimse tutamadı:  Tomorrowland, Mysteryland, Sensation, Coachella, Ultra Music Festival başta olmak üzere en büyük festivallerde sahne alan Hardwell, vizyonunu çarpıcı biçimde yansıtmaya devam etti ve 2011’den tam 1 sene sonra Top100 DJ listesinde bir anda 18 sıra yükselerek 6. sıraya yerleşti.

Zaman geçtikçe, elektronik müzikseverler Hardwell’den “Dünyanın En İyi DJ”i olarak bahsetmeye başladılar; – ki zaten 2013’te 1. seçilerek başarısını kanıtlamış oldu.  Kurucusu olduğu Revealed Recordings plak şirketinden Rihanna, Example, Tiesto, Armin van Buuren dahil olmak üzere daha birçok artistle çıkardığı ve ilk günden listeleri alt üst ettiği prodüksiyonlar, sahnedeki üstün yeteneği ile 2014’te de yerini korudu.

Kendisinin bir de 2014’te efsane turnesi var tabii! 2014 yılının Nisan ayında Amsterdam’da başlayan ‘I AM HARDWELL’ turnesi, bütün biletlerin saatler içinde tükendiği Endonezya, Singapur, Hindistan ve İngiltere’de de katılımcıları kusursuz prodüksiyonuyla büyüledi. Turnede İstanbul’a da gelerek hayranlarına inanılmaz bir gece yaşattı.

Hardwell’in büyük hayranıyım! O sadece yeteneği değil, vizyonu, sahne showları ile inanılmaz bir DJ. Ben eminim ki hocası ve ilham kaynağı Tiesto gibi uzun seneler hep dünyanın en iyi DJ’leri arasında kalmaya devam edecek!

hardwell mi