Sevdikleriniz ile paylaştığınız kalabalık sofraları, büyük annelerinizin ve babalarınızın geçmişin hikâyeleri ile doldurduğu sohbetleri ve hatta çat kapı gelen misafirlerinizin yarattığı heyecanı özlüyor musunuz? Biz her ne kadar geleneklerimizi devam ettirmek istesek de hızla değişen yaşantılarımız içerisinde ne mutfakta geçirebileceğimiz ne de alışverişte her reyonun arasında dolaşabileceğimiz uzun bir vakti eskisi gibi bulamıyoruz. Eğer siz de bizim gibi bu bayramda çocukluğunuzun sofralarını kurmak istiyorsanız; geçmişin ritüellerini bugünün kolaylıkları ile birleştiren bir öneri ile geliyoruz: Macroonline ile Homemade By Macrocenter!   

Homemade by Macrocenter

Bizim için bayramda kurulan sofralar; tabakların masaya, sohbetin ise zamana sığamadığı anları yaratmak anlamına geliyor. Sohbet için nostaljik anılarımız ve gelecek hayallerimiz ilhamımızı; lezzetli, taze, çocukluğumuzun tatlarını bugünün yaratıcılığı ile buluşturan Homemade by Macrocenter ise desteğimizi oluşturuyor. Senelerdir bizi reyonları arasında farklı ülkeler arasında bir keşif yolculuğuna çıkaran Macrocenter’da Baş Şef Ayşegül Talu ve onun deneyimli ekibi, 2013 yılından beri evdeki unutulmaz sofralarımızı zahmetsizce kurmamıza yardımcı oluyor. Macroonline ise bu lezzetleri, bir tık ile evimize getiriyor.

Homemade ile Bayram Sofraları

Macrocenter, yemeğe ve lezzete duyduğu tutkuyu Baş Şef Ayşegül Talu ve ekibi ile gelenekselin özgün yorumlar ile buluştuğu reçetelere dönüştürüyor. Çok sevdiğimiz bayram sofralarını çeşitlendirmemiz için bize yardımcı olan Macroonline’daki Homemade by Macrocenter lezzetlerini gelin beraber keşfedelim.

Keyfi uzun süren sofralara başlamak için bayramın geleneksel lezzetlerine doğru bir yolculuğa çıkıyoruz. Zeytinyağlı yaprak sarmalar vişneli ve vişnesiz olmak üzere üç ayrı seçenek ile sunulurken zeytinyağlı kuru dolma, yoğurtlu cevizli kabak salata, yoğurtlu patlıcan, elmalı cevizli pancar hafif lezzet arayışlarımıza eşlik ediyor. Cevizli çiğ köfte, nar ekşili ve cevizli kısır, humus, dereotlu fava Türkiye’nin farklı bölgelerindeki lezzetleri masamıza getirirken körili mercimek köfte, beyaz kinoalı tabule ise farklı kültürlerin lezzetlerini iç içe geçiriyor.

Sohbetin derinleştiği noktada tabakların yenilenme vakti geldiğinde ise ara sıcakların devri başlıyor. Galez dana etli içli köfte, kadınbudu köfte, şakşuka geleneksel lezzetlerimizi bir kez daha masaya getiriyor; Ezine peynirli ıspanak böreği, cevizli ıspanak kroket, üç peynirli kalem böreği, bol peynirli ve cevizli kabak mücver alışık olduğumuz lezzetlere hafif bir yenilikçi dokunuş ekliyor.

Sıra bayram sofralarımızın başrolünde. Bu noktada Macroonline’dan ulaşabileceğimiz ana yemekler; bizi gastronomi trendleri, dünya lezzetleri ve geleneksel reçetelerimiz arasında unutulmaz bir yolculuğa çıkarıyor. Bayram sofralarımızın tabaklarında; susamlı teriyaki somon, kuru domates ve kişnişli Çerkez tavuğu, bademli pazı kavurma ve daha birçok lezzet yer alıyor.

Son olarak şefin dokunuşunda sağlıklı ve lezzetli tatlı çeşitleri yer alıyor. Çayınıza eşlik eden kurabiye çeşitleri ile hafif bir tercihe yönelebilir; profiterol ve orman meyveli cheesecake ile sofranızda farklı mutfaklara misafir olabilir veya geleneksel bir bayram sofrasını incirli ve cevizli güllaç sayesinde geçmişin tadı ile sonlandırabilirsiniz.

Sohbeti bol sofralarda buluşmak için daha birçok seçenek ile sizi Macroonline’da bekliyoruz.

Kapak Fotoğrafı: Nadia Valko – unsplash.com