Zoo Food & Drink; geçtiğimiz yaz kendimizi Kadıköy’e attığımız bir hafta sonunun güzel keşfi…

Konum

Zoo Food & Drink
Zoo Food & Drink

Bu yaz sizde de öyle miydi bilmiyorum ama sıcaklardam parmağımı dışarı çıkarasım gelmemişti. Hafta içi iş yerinde çok yorulunca hafta sonunu evde yayıla yayıla geçirmek istedim hep. Birçok hafta sonunu bu şekilde evde geçirince bir hafta sonu içimden bir şeyler “yeteeer” diye çığlık atmaya başladı. Ve içimdeki bu sessiz çığlığa kulaklarımızı daha fazla tıkayamayıp kendimizi Kadıköy’e atmıştık. İşte bugün size o yaz gününün güzel keşfinden bahsedeceğim.

Zoo Food & Drink
Zoo Food & Drink

Aslında Kadıköy’e giderken planımız 1UP Coffee’de kahve içmekti. Ancak oraya ulaşana kadar sıcaktan o kadar çok bunaldık ki, önce soğuk bir şeyler içelim öyle kahve içmeye gidelim dedik. Tam bu karara varmışken, uzun zamandır önünden geçtiğimiz “aaa burası çok tatlı görünüyor mutlaka gidelim” dediğimiz Zoo Food & Drink’e attık kendimizi.

Zoo Food & Drink
Zoo Food & Drink

Daha önce Çiçek İşleri olan mekan, şimdilerde Zoo Food & Drink. İçerisinin dekorunda hala Çiçek İşleri’nin şahane dekoru duruyor. Üzerine yeni eklemelerle son derece rengarenk ve güzel bir mekan olmuş Zoo Food & Drink.

Zoo Food & Drink
Zoo Food & Drink

Zoo Food & Drink sizi dekorasyonuyla büyüledikten sonra, ortada bulunan büyük masadaki tatlıları ile ikinci kez büyülüyor. Zira bizim mekana girerken tek amacımız soğuk bir limonata içmekken, masanın üzerinde bulunan tatlıları görünce dayanamadık. Hepsi birbirinden şahane görünen tatlılardan, hangisini yiyeceğimize karar verme süreci epey sancılı olsa da seçimimizden gayet memnun kaldık.

Zoo Food & Drink
Zoo Food & Drink

Yediğimiz, içtiğimiz şeylerden, içerisinde bulunduğumuz ambiyanstan memnun kaldığımız Zoo Food & Drink’e bundan sonra sık sık uğrayacakmışız gibi görünüyor.

Zoo Food & Drink
Zoo Food & Drink

Zoo Food & Drink Adres: Caferağa Mah. Moda Cad. No:44, Kadıköy / İstanbul

Daha fazla mekan önerisi için MEKAN kategorimize göz atabilir, İstanbul’da açılan yeni mekanları ilk ben keşfetmeliyim diyenlerdenseniz İstanbul’un Yepyeni 10 Mekanı listemize tıklayabilirsiniz.