Maddi veya çevresel nedenlerden dolayı kültür ve sanat etkinliklerine dilediğince katılım sağlayamayan gençlere destek olan, dahası, bu gençleri buluşturan ve şehrin kültür sanat yaşamında öne çıkan etkinliklere hep birlikte katılım sağlayan bir proje olduğunu biliyor muydunuz?

YKV-Logo-Dikey-01

1969’dan beri çeşitli etkinlik ve projelerle varlığını sürdüren Yücel Kültür Vakfı‘nın Kültür Avcıları projesinden bahsediyoruz. Kültür ve sanatın değiştirici ve dönüştürücü etkisine inanan vakfın öncelikli amaçları arasında gençlerin hayallerini ve projelerini yine gençlerin aktif katılımı ile ve aralarında hiçbir ayrım yapmadan gerçekleştirmek bulunuyor. Bu amaçlar doğrultusunda imza attıkları projelerden biri de, Kültür Avcıları

kultur avcilari - slider

Kültür Avcıları Nedir?

“Kültür Avcıları, kentin kültür-sanat hayatından değerli olan ne varsa bulup çıkaran, bir başka deyişle “avlayan” bir ekiptir. Kalbi sanatla atan, sanat hakkında yazmayı çizmeyi düşünmeyi okumayı seven gençlerle sürekli büyüyen ve değişen bir kabiledir aslında. Bazen bir konserde bazen de bir sergi salonunda karşınıza çıkabilirler. Kültür Avcıları’nın mızrakları kalemleri, kalkanları ise biletleridir.”

YKV Kültür Avcıları Projesi, gençlerin talepleri ile gitgide daha çok kültür-sanat etkinliğinde olmayı, onları kültür ve sanatla buluşturmayı amaçlayan bir projedir. Projenin asıl çıkış amacı kültür ve sanatı gençler için ulaşılabilir kılmak ve kültür sanat etkinliklerini gençlerin hayatlarının bir parçası haline getirmektir.”

20150808_131815

Gençlerin kültürel katılımını, kültürel ve sanatsal etkinliklerin onlar için ulaşılabilirliğini arttırmayı sağlayan ve sağlamaya devam eden bu proje şöyle yürüyor;

_Kültür Avcıları, katılmak istedikleri kültür ve sanat etkinliklerini sosyal medya hesaplarından #YKVkulturavcilari etiketi ile vakfa iletiyor,

_YKV, birçoğunu bu öneriler arasından seçtikleri, bazılarını ise kendileri ekledikleri etkinliklerden oluşan etkinlik programını hazırlıyor,

_Kültür Avcıları, vakfın websitesi üzerinden giriş yaparak, gitmek istedikleri etkinliği seçiyor, biletler YKV’den oluyor!

14

13

Kültür Avcıları Arasına Katılmak İçin:

Kültür Avcıları Projesi’ne dahil olmak için gençlerin 18-29 yaş arasında olmaları, İstanbul’da bulunmaları ve çalışma hayatına atılmamış olmaları gerekiyor. Projeye dahil olmak isteyen gençlerden yılda 25 TL alınıyor.

Detaylı bilgi için…

12

15

YKV’ye Destek Olmak İçin:

YKV, Kültür Avcıları Projesi dışında sanat atölyeleri, seminerler ve forumlar düzenliyor, Sultanahmet’teki Abud Efendi Konağı’nda gerçekleşen Konakta Ses Var konser serisini sürdürüyor, YKV Kayak Kulübü ile sporu da destekliyor ve gençleri uluslararası değişim programlarından faydalanmaları için destekliyor ve eğitiyor, Avrupa Gönüllü Hizmeti projelerinin de ev sahibi, gönderici kuruluşu ve partnerliğini üstleniyor.

YKV’ye online olarak proje bazlı bağışlarınızla ya da sağlayacağınız burslarla destek olmak için bu linki tıklayabilirsiniz.

04

22

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN