Bir süredir ara verdiğim yazılarıma, Milano’daki favori mekanım Mag Cafe’yle dönüş yapmak istiyorum. Mag Cafe atmosferi, çeşit çeşit kokteyller barındıran menüsü ve güleryüzlü çalışanlarıyla Milano’da mutlaka gidilmesi gereken yerlerden!

Konum

mag
MAG Cafe

Milano’da yaşamaya başladığım ilk aylarda kanalın bulunduğu bölge Naviglio Grande’yi keşfederken rastgele oturduğum bir mekan burası. Kanalın çevresi pek çok kafeyle dolu. Bana kalırsa Mag Cafe aralarında en güzeli.

Mag’in geniş bir kokteyl menüsü var. İçkinizi tatlı, ekşi, sert ya da yumuşak olarak dört farklı kategoriden seçmek mümkün. Hazırlama evresinde ise işin piri barmenler devreye giriyor. Neredeyse her içkiyi bir nevi şov yaparak hazırlamaları oldukça getkileyici. Benim önerebileceğim en güzel kokteylleri “El Burro”, “Red Tonic” “Bloody Mary”.

2013-07-05 21.45.49-1
MAG Cafe
MAG Cafè_S’Notes2
MAG Cafe

Kış mevsimine kıyasla bahar ve yaz aylarında daha hareketli bulduğum Mag’in en sevdiğim tarafı atmosferi. Loş ışık ve hafif müziğin etkin olduğu bu mekanda oldukça keyifli saatler geçirebilirsiniz.

Mag Cafe haftanın her günü 08:00-01:00 saatleri arası açık. Gün içinde bir kahve molası vermek isteyenler, Pazarları Brunch sevenler için de ideal bir mekan.

Not: Milano’da yaşayan Türk gençlerin oldukça ilgi gösterdiği bir mekan Mag. Bu sebeple midir bilinmez ama çalışanlar Türkler’e karşı çok sempatik davranıyorlar, bilginize… 🙂

Adres: Ripa di Porta Ticinese, 43, 20143 Milano, İtalya

Tel: +39 02 4548 9460