Melis Şenol, kendini bildi bileli tatlı yemeye bayılan biri! Yaşı ilerleyip daha bilinçlendikçe şekerin ve glutenin insan vücuduna zararlarını görüp, bunun üzerine sağlığına iyi gelecek tatlı nasıl yapılır araştırmaya başlıyor. Bu süreçteki amaçlarından biri; sağlıklı beslenmeyi tercih ettiğinde de kendisini mutlu edecek tatlardan uzak kalmamak oluyor. Bu doğrultuda yeni tatlı alternatifleri yaratabildiğinii keşfediyor. Melis ile sağlıklı beslenme ve “astro meditasyon” hakkında konuştuk. Röportajın içerisinde sizi harika bir tarif bekliyor, işte onu mutlaka deneyin!

Melis Şenol ile "Masum Atıştırmalıklar"
Melis Şenol ile “Masum Atıştırmalıklar”

Görsel İletişim mezunu olan Melis Şenol, 7 sene boyunca Türkiye’nin önde gelen reklam ajanslarında çalışıyor. 2016’nın sonunda kurumsal hayatı sonlandırması gerektiğine karar verip, kendi yeteneklerinin ve ilgi alanlarının üzerine gitmeye başlıyor. O dönemde kendisine sürekli olarak “Ben ne istiyorum?” sorusunu soruyor. En başta aklına gelen iki nokta, sağlıksız beslenme düzeninden kurtulmak ve kendi işini kurmak oluyor.

Melis, düzensiz beslendiği zamanları şu şekilde anlatıyor; “Ne kadar uyursam uyuyayım; enerjim hiçbir şekilde kendine gelmiyordu. Her sabah, tüm gece ayakta kalmışım gibi yorgun kalkıyordum.” Bunun üzerine, beslenme koçuna danışmaya gidiyor. Bu seansların amacının kilo vermek değil, enerjisini yerine getirmek olduğunu vurguluyor. Glutensiz ve şekersiz bir beslenme düzenini oturtunca ise bir anda hayatı değişmeye başlıyor! Doğru beslenmeyi ve kendi içindeki soru işaretlerini çözdükten sonra, çalıştığı ajansı bırakıyor. Sağlıklı tatlılar üretebileceği bir iş kurmak istediğine karar veriyor. İlk iş annesi ve anneannesinin tarif defterlerini karıştırmak oluyor. Defterlerdeki tatlı tariflerini nasıl sağlıklı hale getirebileceğini düşünüyor ve günlerce süren titiz denemeler sonucunda hayalindeki tarifleri uygulamaya başlıyor. Uzun araştırmalarının ardından, şu an hala zevkle devam ettirdiği markası, “masum atıştırmalıklar” yapan MelsLove ‘ı hayata geçiriyor…

Melis Şenol ile "Masum Atıştırmalıklar"
Melis Şenol ile “Masum Atıştırmalıklar”

Röportajın devamına geçmeden önce, müjdemizi isteriz; sizin için Melis’ten leziz ve çok pratik bir tarif kaptık! Bu tarifi, kısa sürede keyifle hazırlayacak sonrasındaysa kafanızda hiç soru işareti olmadan afiyetle yiyebileceksiniz.

Melis Şenol ile "Masum Atıştırmalıklar"
Melis Şenol ile “Masum Atıştırmalıklar”

Malzemeler: 8-10 adet Gün Kurusu Kayısı, 1 avuç içi kadar Çiğ Kaju, Çiğ Ceviz İçi, Çiğ Fındık İçi, Antep Fıstığı ve yarım su bardağı Hindistan Cevizi.

Melis Şenol ile "Masum Atıştırmalıklar"
Melis Şenol ile “Masum Atıştırmalıklar”

Yapılışı ise sandığınızdan çok daha kolay! Önce kayısıları, 1/4 su bardağı su ekleyip rondoda iyice çekin. Sonrasında diğer malzemeleri de içine atın. Hepsi karıştıktan sonra rondodan çıkarın. Karışımı top top yapıp, buzdolabında 20 dakika bekletin. Ve sonrasında tatlı ihtiyacımızı %100 olarak karşılayacak bu leziz topları keyifle yiyin, misafirlerinize ikram edin. İş yerinde tatlı krizlerini çözemeyenler için harika bir seçim olduğunu da hatırlatalım!

Melis Şenol’un MelsLoves ‘tan başka bir işi daha var aslında… Kendisi, bu işe “Astro Meditasyon” adını vermiş. Çocukluğundan beri astrolojiye inanan ve kendini bu konuda geliştiren Melis, senelerdir katıldığı meditasyon seanslarında öğrendiklerini astroloji ile birleştiriyor. Bu seansları aşağıdaki gibi açıklıyor;

“İnsan olarak, kendimizi sıkıştığımız, yetersiz hissettiğimiz dönemlere gireriz. Bu dönemlerde, neden hep aynı durumu yaşadığımızı sorgulamak veya korkularımızın başlangıç noktalarını keşfedebilmek adına gerekli destekler almayı tercih ederiz. Psikolog, meditasyon, yoga gibi kendi üzerinde çalışabileceğimiz seçenekler burada devreye girer. Burdan yola çıkarak aldığım meditasyon ve astroloji eğitimleri ışığında, kişinin kendi doğum haritasının, aslında hayatındaki navigasyonu olduğunu fark ettim. Hangi karmayla geldin? Bu hayatında hangi karmayı yaşıyorsun? Hangi yöne ilerlemen lazım? Şanslı olduğun ve şansız olduğun alanlar neler? “Hep aynı şeyi yaşıyorum” dediğin kısır döngü nerden çıkıyor? Bunların hepsini doğum haritasında görebiliyoruz. Hayatında oluşan travmalar da bu haritanın sınırları içinde oluşuyor; bu yüzden kişi kendi navigasyonunu bilip zihnini doyurduktan sonra, ruhuna (özüne) daha rahat ve kolayca bakabiliyor, kendi üzerinde farkındalığı gelişerek çalışabiliyor. Astro meditasyon seanslarım da bu görüyle oluşturdum.”

Melis, sohbet sırasında sürekli olarak meditasyonun öneminden bahsediyor. Hayatta cesur kararlar almanın, kendisinin senelerdir çalıştığı yeri bırakıp, kendi işini kurmasının büyük bir sebebinin, hocası Rida ile seanslarının ve meditatif alanı paylaştığı arkadaşlarının etkisi olduğunu vurguluyor. “Birilerinin seni kalpten, yargısız bir alanda dinleyip yorum yapması, elini sırtına koyup destek olması çok kritik!” diyen Melis’ten öğreneceğimiz çok şey var gibi duruyor!

Melis Şenol ile "Masum Atıştırmalıklar"
Melis Şenol ile “Masum Atıştırmalıklar”

Hayatın koşuşturmasında ve yoğunluğunda kendimizi ihmal ediyoruz. Yaşamı daha keyifli, daha enerjik yaşamak için yapmamız gerekenler aslında çok basit. Melis’in uyguladığına benzer tarifleri öğrenmek istiyor, hayatın koşuşturmasına mola verirken kendinize destek olan birilerini arıyorsanız, Tadım’la Kendine İyi Bak hesabımızı takip etmeyi unutmayın!

Herkese sevgiler…

MelsLove Cookies hakkında daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.