Netflix’e her ay yepyeni filmler, diziler ve belgeseller eklenirken, muhtemelen sizin de izlenecekler listeniz gittikçe kabarıyordur. Yeni eklenen içeriğin sürekli olarak izini sürmek ne kadar zorsa, merakla beklediğiniz bir filmin ya da ilgiyle takip ettiğiniz bir dizinin yeni sezonunun Netflix’e eklenmiş olduğunu fark etmemenin getirdiği bir şeyler kaçırmış olma hissi de bir o kadar kötü. Gelin Netflix’te bu ay neler var birlikte göz atalım, Netflix yeni filmler, diziler ve belgeseller açısından bu ay bize ne sürprizler hazırlamış beraber öğrenelim. İşte, ayın yenilerinden sizin için seçtiklerimiz ve yeni Netflix film önerileri:

youtube play youtube play

Bu ay Netflix’te 1899 ve Wednesday gibi yeni dizilere birer şans vermeli, The Crown ve Élite gibi dizilerin yeni sezonları için heyecanlanmalı, bir an önce Kal ve The Swimmers gibi Netflix orijinal filmlerinin başına geçmeli ve futboldan psikyatriye birçok farklı konuya odaklanan belgeselleri izlemelisiniz. Orta çağda geçen epik film Medieval başta olmak üzere, farklı dönem ve türlerden birçok film ve dizinin de bu ay Netflix’e ekleneceğini unutmayın!

Netflix Yeni Diziler

The Crown – 5. Sezon

youtube play youtube play

Kraliçe II. Elizabeth’in yaşamını konu alan, Netflix tarihinin en ihtişamlı dizilerinden The Crown, Kraliçe’nin ölümünün ardından yeni sezonu ve yeni oyuncu kadrosuyla geri dönüyor. Kraliçeyi Claire Foy ve Olivia Colman’ın ardından Imelda Staunton’ın canlandırdığı The Crown’un beşinci sezonunda, Diana ve Charles medya üzerinden bir savaşa girişirken, krallığın rolü tartışmaya açılııyor. Kraliçe’nin gelmiş geçmiş en zorlu günlerinin anlatıldığı, 90’larda geçen bu yeni sezon 9 Kasım’da Netflix’te olacak.

Wednesday

youtube play youtube play

The Addams Family’nin mirası, Netflix’le televizyonlara geri dönüyor. Korku sinemasının yükselişteki yüzlerinden Jenna Ortega’nın başrolünde yer aldığı dizide, efsanevi ailenin zeki, alaycı ve içi geçmiş kızı Wednesday Addams, Nevermore Akademisi’nde yeni dostlar ve düşmanlar edinirken, art arda gerçekleşen cinayetleri araştırıyor. Wednesday’in oyuncu kadrosunda Catherine Zeta-Jones, Luiz Guzman, Fred Armisen ve Gwendoline Christie gibi oyuncular da yer alıyor. (23 Kasım)

1889

youtube play youtube play

Netflix’in İngilizce dışındaki dillerdeki en sevilen dizilerinden, gizemli ve sürükleyici Dark’ın yaratıcılarından yeni bir dizi bu ay Netflix’teki yerini alıyor. 1899, daha iyi bir gelecek umuduyla Yeni Dünya’ya giden bir gemiye binen yolcuların, açık denizde sürüklenen başka bir gemiyle karşılaştıktan sonra kendilerini bir kabusun ortasında bulmasını konu alıyor. (17 Kasım)

youtube play youtube play

Yeni diziler 1899 ve Wednesday ile The Crown’un yeni sezonu dışında, kalan son Blockbuster mağazasının çalışkan yöneticisinin, yaşanan rekabete ve karmaşık hislere karşın video mağazasını açık tutmak ve personelin mutluluğunu sağlamak için çabaladığı yeni komedi Blockbuster ve Élite (18 Kasım), Dead to Me (17 Kasım), Inside Job (18 Kasım) ve Down to Earth with Zac Efron (11 Kasım) adlı dizi ve şovların yeni sezonları da bu ay Netflix’te izleyebilecekleriniz arasında.

Netflix Yeni Filmler

Sürekli dijital içerik tükettiğimiz bu karantina günlerinde, Netflix orijinal filmleri, izlenecek filmler listemize yeni seçenekler eklemeye devam ediyor:

Kal

youtube play youtube play

Her ay yeni bir orijinal yerli yapımla karşımıza çıkmasına alıştığımız Netflix’in eli bu ay da boş değil: Kal (11 Kasım), kız arkadaşı tarafından aniden terk edilen Semih’in hayatına devam etmek için umutsuzca çabalarken geçmişiyle yüzleşmesini konu alıyor. Aşk ve ayrılık hakkında “biraz garip” bir hikâye anlatan Ozan Açıktan imzalı filmin oyuncu kadrosunda, Dilan Çiçek Deniz, Burak Deniz, Berrak Tüzünataç ve Ceyda Düvenci gibi isimler de yer alıyor.

The Swimmers

youtube play youtube play

Toronto Film Festivali’nin açılış filmi olarak gösterilen, Mısır asıllı yönetmen Sally El Hosaini‘nin imzasını taşıyan The Swimmers, ilham verici bir göçmenlik hikayesi anlatıyor. İki kız kardeş, hem yüreklerini hem de yüzme becerilerini kahramanca ortaya koyarak, savaşın mahvettiği Suriye’den 2016 Rio Olimpiyat Oyunları’na uzanan bir yolculuğa çıkıyorlar.

Enola Holmes 2

youtube play youtube play

İlki 2020’de Netflix’te yayınlanan ve Sherlock Holmes’ün genç kız kardeşinin maceralarını konu alan Enola Holmes’un devam filmi, 4 Kasım’da Netflix kataloğuna ekleniyor. Enola’nın dedektif olarak ilk resmi vakasını üstlendiği, ancak kayıp bir kızın gizemini çözmek için arkadaşlarının ve ağabeyi Sherlock’un yardımına ihtiyaç duyduğu filmin başrolünde yine Millie Bobbie Brown yer alıyor.

youtube play youtube play

Ayrıca, geçmişte yaşadıklarının etkisini atlatamayan bir hemşirenin, 1862’de mucizevi bir şekilde uzun süredir oruç tuttuğuna inanılan bir kızı araştırmak için İrlanda’da ıssız bir köye gidişini konu alan ve başrolünde Florence Pugh’un yer aldığı The Wonder (16 Kasım), Noel zamanı kayak yaparken geçirdiği kazanın ardından hafızasını kaybeden şımarık bir gencin bakımını talihsiz bir adam ve kızının üstlendiği Falling for Christmas (10 Kasım) ve en son WolfWalkers’a imza atmış İrlandalı animasyon stüdyosunun yeni filmi, Vahşi Ada’ya yolculuk yapan bir çocuğun orada yırtıcı canavarlarla tanıştığı My Father’s Dragon (11 Kasım) da bu ay Netflix’e ekleniyor.

Netflix Yeni Belgeseller

Farklı ama hepsi ilgi çekici konulara dair çarpıcı gerçekler ve detaylı araştırmalar bu ay da Netflix belgeselleri ile önümüze seriliyor:

youtube play youtube play

Netflix’in hayatın çok farklı alanlarından gerçek hikayeler anlattığı orijinal belgesellerine bu ay dört yeni yapım ekleniyor: FIFA’yı her yönüyle ele alan, kuruluşun çalkantılı geçmişini ve Dünya Kupası’na ev sahipliği yapmak için neler gerektiğini gözler önüne seren FIFA Uncovered (9 Kasım), oyuncu Jonah Hill’le samimi bir sohbet gerçekleştiren psikiyatrist Phil Stutz’un gençlik yıllarındaki deneyimlerini ve kendi yarattığı eşsiz görsel terapi modelini anlattığı Dr. Phil Stutz (14 Kasım), bir Pepsi çekilişinde jet kazanmaya çalışan 20 yaşındaki gencin dev markaya kafa tutarak tarih kitaplarına geçecek bir hukuk mücadelesinin fitilini ateşlediği Pepsi, Where’s My Jet? (17 Kasım) ve oldukça yaygın bir şekilde kullanılan ve kimine şifa kimine bela olabilen anksiyete ilaçlarının irdelendiği Take Your Pills: Xanax (30 Kasım).

Netflix’te Bu Ay: Eklenen Filmler / Diziler

Netflix’e sadece orijinal filmler, diziler ve belgeseller eklenmiyor tabii… Birçok popüler yapım ve/veya ödüllü film bu aydan itibaren Netflix’ten izlenebilecekler arasında… Yılın ilk günlerini son yılların öne çıkan filmleri, yeni sezonları merakla beklenen diziler ve modası geçmeyen klasiklerle geçirmek isteyenler için ihtimaller sonsuz! Ayın heyecan verici film ve dizileri arasında, on beşinci yüzyılda Orta Avrupa’da bir kahramana dönüşen ve Kutsal Roma Germen İmparatorluğu’na karşı savaşan Jan Zizka’yı konu alan, Ben Foster ve Michael Caine‘li film Medieval (8 Kasım) dikkat çekiyor.

youtube play youtube play

Ayrıca 90’ların öne çıkan dramatik yapımlarından, Daniel Day-Lewis’li In the Name of the Father (1 Kasım), ünlü müzikalin sinema uyarlaması Les Misérables (1 Kasım), aile komedileri Evan Almighty, Instant Family ve Couples Retreat (16 Kasım), dağcılık macerası Everest (16 Kasım), sessizliği bir gerilim unsuru olarak kullanan korku filmi Hush (1 Kasım), Greta Gerwig’in roman uyarlaması Little Women (26 Kasım) ve Tom Hanks’inbir dönemin televizyon izleyen çocuklarının gönlünü fethetmiş Fred Rogers’ı canlandırdığı A Beautiful Day in the Neighborhood (27 Kasım) da Netflix’te izleyebilecekleriniz arasında.