İtiraf edelim, hepimiz ışıl ışıl, capcanlı ve sağlıklı görünen bir cilde sahip olmayı isteriz. Örneğin daha önce mutlaka yaşamışsınızdır: Çevrenizden ‘bugün cildin ne kadar ışıltılı!’ gibi bir iltifat alırsınız ve bu cümle, tek başına tüm gününüzü güzelleştirmeye yeter. Tabii her şeyde olduğu gibi, hayal ettiğimiz cilde sahip olmak için de birtakım konulara özen göstermek gerekiyor. Bunların başındaysa, doğal cilt bakım rutinlerine sahip olmak geliyor. Öyleyse, gücünü sağlık için onlarca faydası olduğu bilinen ‘altın baharat’tan, yani doğanın mucizesi değerli zerdeçaldan alan Neutrogena Soothing Clear ile tanışmanızın tam vakti.

Zerdeçal

Neutrogena’nın cilt sağlığını ön plana çıkaran bakım dünyasının içine çekmesine ve bu dünyada yeniliklerle buluşturmasına alışkınız. Ancak bu seferki ‘Soothing Clear’ serisi, markanın ilk zerdeçal içerikli cilt bakım ürünü serisi olma özelliğiyle öne çıkıyor.

Neutrogena Soothing Clear

Neutrogena Soothing Clear Serisi, gerçek bir ‘altın baharat’ olan zerdeçalın doğal antioksidan özelliklerini taşıyor. Bizler zerdeçalın bu özelliklerini özellikle son dönemlerde sık duymaya başlamış olabiliriz ama onun değeri çok uzun yıllar önce keşfedilmiş. Örneğin, güzelliğiyle dillere destan olmuş Mısır Kraliçesi Kleopatra’nın zerdeçal tozunu yüz maskelerine eklettiğini biliyor muydunuz? Üstelik zerdeçal sadece Kleopatra’nın değil, Hindistan ve Mısır’da birçok kadının güzellik rutinlerinin vazgeçilmezi olmuş. Doğal cilt bakım kürlerinin bir parçası haline gelmiş, o kadar ki Hint düğünlerinde parlaklık için suyla karıştırılıp gelin ve damadın yüzüne sürülürmüş!

‘Zerdeçalı bu kadar benzersiz kılan ne? Bu vazgeçilmezliğini neye borçlu?’ diye sorduğunuzu duyar gibiyiz. Zerdeçal tozu her şeyden önce stresli ciltleri yatıştırma özelliğine sahip. Her şeyden önce diyoruz çünkü biliyorsunuz, stres özellikle de bu günlerde maalesef ki hepimizin hayatının büyük parçası. Zerdeçal aynı zamanda antioksidan içeriyor, dolayısıyla sivilcelenmeye ve lekelenmeye eğilimli ciltler için de ideal bakımı sunuyor. Cildi temizliyor, soyucu (eksfoliasyon) özelliği ile daha pürüzsüz bir cilt için doğal bir mucize yaratıyor.

Tabii zerdeçalın cilde faydaları bu kadarla sınırlı değil, içerdiği kalsiyum sayesinde cildin en dış tabakasını onarıyor, cilde ihtiyaç duyduğu nemi sağlıyor. İçeriğindeki B6 vitamini, hücrelerin daha hızlı ve sağlıklı çoğalmasına yardımcı oluyor; C vitamini ise, cildin kolajen üretimini destekliyor. Zerdeçalda bol miktarda bulunan magnezyum sayesinde, cildiniz daha ışıltılı ve canlı bir görünüme sahip oluyor. Neutrogena Soothing Clear Serisi ise, tüm bu mucizevi etkileri kolayca cildinizde hissedebilmeniz için yaratıldı. Şimdi gelin, seriyi biraz daha yakından tanıyalım.

Neutrogena Soothing Clear

Seride cilt bakım rutininin her aşamasında zerdeçalın gücünü deneyimlemek isteyenler için Micellar Makyaj Temizleme Jeli, Yüz Temizleme Köpüğü, Yağsız Yüz Nemlendiricisi ve tonik etkili Yüz Bakım Spreyi bulunuyor. Zerdeçal özü ile zenginleştirilmiş Micellar Makyaj Temizleme Jeli, suya dayanıklı makyajı çıkarıyor, gözenekleri asla tıkamıyor; Yüz Temizleme Köpüğü ise stresli cildi nazikçe temizleyerek yatıştırıyor – güzel olan, her ikisi de yağsız formülüyle cildi derinlemesine temizliyor!

Soothing Clear’ ile yapılan rahatlatıcı bakım rutinlerinin bir diğer olmazsa olmazı da Yağsız Yüz Nemlendiricisi. Hafif dokusuyla tüm ciltleri için ideal olan ürün, cildi anında nemlendiriyor, besliyor, rahatlatıyor. Ve son olarak Yüz Bakım Spreyi giriyor sahneye: Nemlendirmeden önce veya sonra, cildin ihtiyaç duyduğu her an, tonik olarak da kullanılabiliyor.

Evet, artık siz de gücünü doğanın mucizesi değerli zerdeçaldan alan Neutrogena Soothing Clear Serisi ile tanıştınız – çok şanslısınız!

Daha fazla bilgi almak için tıklayın.