Moda Çay Bahçesi’ne doğru inen sokakta en az 2-3 tane güzel restoran bulunur. İşte bu yeni Moda mekanlarından belki de en yenisi olan Pedro İstanbul’a yağmurlu bir cumartesi gecesi yolumuz düşüyor, pek de iyi oluyor!

Yağmurlu kasvetli o cumartesi günü, fotoğraflardan gördüğüm, güzel bi yer olabileceğini düşündüğüm Pedro’da alıyoruz soluğu. Moda’daki Kırıntı’nın hemen yanında mor kapısı, klasik karolu yerleri, hoş geniş bar kısmıyla dikkatinizi hemen çekiyor zaten. Girdiğimiz an güleryüzle karşılanıyoruz. Çok kalabalık bir gruptan hemen sonra geldiğimiz için çok fazla bekleyeceğimizi düşünüyoruz; ama öyle kibar ve ilgililer ki yemeğimiz kısa sürede geliyor.

IMG_9138
Pedro İstanbul

Yağmur yağınca ıslanmamak için bar kısmında devam ediyoruz yemeğimize. Oldukça yeterli bir menüsü var buranın. Makarnalar, salatalar ana yemekler ve çeşitli Meksika yemeklerini bulmak mümkün. Biz mantar soslu papardelle ve deniz mahsüllü linguiniyi tercih ediyoruz, pişman da olmuyoruz, lezzetli. Ayrıca çeşitli ikramlarda bulunmaları da apayrı bir tercih sebebi oluşturabilir bir sonraki gelişimiz için. Bu arada kahvaltı için de Pedro’yu tercih edebilirsiniz. Bir yandan Moda havası alırken, bir yandan da taze ürünlerle dolu bir kahvaltı o sabahınızı mutlu geçirmenizi sağlayacaktır.

Instagram

Pedro Adres: Caferağa Mah. Ferit Tek Sok. No: 21/B Kadıköy / İstanbul

İlginizi çekebilir: İrem Bali’dan Yumma

İlginizi çekebilir: Ceren Oğuz’dan Fika Moda