Pera Müzesi, kuruluşundan bu yana geleneksel hale getirdiği, genç sanatçıları konuk ettiği sergi dizisine bu yıl da devam ediyor: Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrenci ve mezunlarının işlerinden oluşan “Karşılaşmalar” başlıklı sergiyi 16 Ekim’e kadar ziyaret edebilirsiniz!

Karsilasmalar Sergisi, Murat Ekmekci, Arayis

Arayış (2013), Murat Ekmekçi

Güzel Sanatlar Fakültesi seçici kurul değerlendirmeleri ve Ebru Nalan Sülün küratörlüğünde hazırlanan Karşılaşmalar, fakültenin resim, heykel, grafik, seramik, fotoğraf, geleneksel sanatlar ve sinema bölümünde eğitim görmekte olan ya da bu bölümlerden mezun olmuş genç sanatçıların eserlerinden oluşuyor. Disiplinlerden bağımsız olarak oluşturulmuş beş tematik kategori etrafında şekillenen sergi, farklı disiplinleri yan yana görme ve “karşılaştırma” imkanı sunuyor.

Mustafa Bolat, Sinir Durum

Sınır – Durum (2015), Mustafa Bolat

62 genç sanatçının 70’e yakın eserinden oluşan Karşılaşmalar‘da, farklı disiplinlerden aynı temayı işleyen, geleneksel sanat tekniklerini modern bir sanat eseri ortaya çıkarmada kullanan ya da mezuniyetinin ardından adını ve eserlerini duyurmuş sanatçıların eserlerini bir arada görmek mümkün.

Didem Cevikel, Dalgalar

Dalgalar (2016), Didem Çevikel

Karşılaşmalar sergisinin tematik bölümleri şöyle: Sanatta bedenin kullanımını ele alan Bedenin Dönüşümü, soyutlamalardan oluşan Soyutlama, kavramsal sanata yoğunlaşan Kavramsal Yaklaşımlar, grafik, fotoğraf ve geleneksel sanatları buluşturan Dijital Evren – Reklam ve fotoğraf ve sinema bölümlerinin anlatım dilini kullanımına tanık olacağınız Belgesel.

Asli Sahin, Bones Feel

Bones Feel (2014), Aslı Şahin

Karşılaşmalar sergisinin yanı sıra Katherine Behar’ın eserlerine yer veren Veri Girişi başlıklı sergiyi de 16 Ekim tarihine kadar Pera Müzesi’nde Salı’dan Cumartesi’ye 10:00-19:00, Pazar günleri ise 12:00- 18:00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz. Pera Müzesi’nin Cuma günleri 18:00-22:00 saatleri arasında “Uzun Cuma” ile herkes için, Çarşamba günleri ise tüm gün #GençÇarşamba ile öğrenciler için ücretsiz olduğunu da unutmayın!

Elif Guzel, isimsiz

İsimsiz (2016), Elif Güzel Özparlar