Bitki bazlı beslenenler olarak öğünlerimizin hüzünlü salatalardan oluştuğu zannedilse de artık pek çok farklı seçeneğimiz var. Üstelik aradığımız tatları bulmak için hiç de uzağa gitmemize gerek yok; çünkü her daim lezzetinden emin olabildiğimiz Burger King Whopper ailesinin üyesi Plant-Based Whopper ile hayatımıza girdi bile. Yoksa siz hala Plant-Based Whopper’ı denemediniz mi?

“Bildiğimiz Whopper lezzeti”ni tamamen etsiz biçimde yakalayan Plant-Based Whopper’ın yalnızca bitki bazlı beslenenlerden değil, yalnızca et tüketimini azaltmaya çalışan etseverlerden de tam not aldığını hatırlatalım!

Plant-Based Whopper, sebze proteini kullanılarak hazırlanıyor. Lezzetini yüzde yüz alevde ızgara ateşinden alan ve doyurucu sebze proteininden üretilen bu leziz burger, “Yüzde 0 Et, Yüzde 100 Whopper Lezzeti” sloganıyla burgerseverlerin kalbini çalmayı geçtiğimiz aylardan beri başardı bile!

Böylece “flexiterian” ya da “reduciterian” olarak adlandırılan ve et tüketimini azaltmaya çalışan kesimle birlikte et muadili ürünlere olan ilgi dünya çapında artmışken etsiz bir burger beklentimizin farkında olan Burger King de Plant-Based Whopper ile bu ihtiyacımıza lezzetli bir cevap sunmuştu. Orijinal Whopper daimi favorileri arasında yer alan ve “etsiz pazartesi” gibi denemelerle sebze proteinli ürünlere yeni yeni adapte olanları da hayal kırıklığına uğratmayacak bir lezzet olan Plant-Based; büyük boy susamlı sandviç ekmeği, salatalık turşusu, ketçap, mayonez, doğranmış marul, domates ve soğandan oluşuyor.

Burger King’in hazırlık sürecine iki yılını harcadığı %100 bitki bazlı yeni burgeri yalnızca Türkiye’de değil Türkiye’den önce sunulduğu Japonya, Meksika ve Filipinler’de Whopperseverlerin beğenisini de toplamıştı! Eğer bu zamana dek deneme fırsatınız olmadıysa ya da bitki bazlı lezzetlere şüpheli yaklaşanlardansanız Burger King çatısının verdiği “lezzet konfor alanı” hissi altında Plant-Based Whopper’a bir şans verebilirsiniz!

Plant-Based Whopper’ı buradan sipariş edebilirsiniz.

– Bu içerik bir reklamdır. –