Kendimize ve etrafımıza iyi gelmek için çabaladığımız bugünlerde bitkisel beslenme hiç olmadığı kadar gündemimizde. Marketlerde ve restoranlarda artan ürünler, bitki bazlı beslenmeyi hüzünlü salataların ötesine taşımayı başarmış olsa da biz tabağımızda her zaman fazlasını ararız. Tam da bize sunulanların ötesinde lezzetler aradığımız bugünlerde Burger King’in Bitki Bazlı Whopper’ın geliştirilmiş lezzeti radarımızda! Yoksa siz hâlâ geliştirilmiş reçetesi ile Plant-Based Whopper‘ı denemediniz mi?

youtube play youtube play

Her dönem geliştirdiği yeni reçeteler ile radarımızda olan Burger King, ikonik hamburgeri Whopper ailesinin farklı lezzetlerini denemeye açık müdavimleri için sebze bazlı hazırladığı Plant-Based Whopper‘ın formülünü yeniledi. Özellikle bitkisel beslenenler olarak “bildiğimiz Whopper lezzetini” tamamen etsiz biçimde yaklayabildiğimiz Plant-Based Whopper’ın et tüketimini azaltmaya çalışan etseverlerden de tam not alması dikkat çekiyor!

Plant-Based Whopper, sebze proteini kullanılarak hazırlanıyor. Lezzetini yüzde yüz alevde ızgara ateşinden, ismini ise doyurucu sebze proteininden alan bu leziz burger, felsefesini “Yüzde 0 Et, Yüzde 100 Whopper Lezzeti” üzerine kuruyor. Özellikle “flexitarian” ya da “reduciterian” beslenerek et tüketimini azaltmaya çalışanların favorisi olan Plant-Based Whopper, Whopper lezzetinin tıpkısının aynısı bir lezzet sunuyor. Orijinal Whopper daimi favorileri arasında yer alan ve “etsiz pazartesi” gibi denemelerle sebze proteinli ürünlere yeni yeni adapte olanları da hayal kırıklığına uğratmayacak bir lezzet olan Plant-Based Whopper; büyük boy susamlı sandviç ekmeği, salatalık turşusu, ketçap, mayonez, doğranmış marul, domates ve soğan ile hazırlanıyor.

Burger King’in hazırlık sürecine iki yıl harcadığı %100 bitki bazlı burgeri yalnızca Türkiye’de değil daha önceden sunulduğu Japonya, Meksika ve Filipinler’de de Whopperseverlerin beğenisini toplamıştı! Eğer bu zamana dek deneme fırsatınız olmadıysa ya da bitki bazlı lezzetlere şüpheli yaklaşanlardansanız Burger King çatısının “lezzet konfor alanı” hissi altında Plant-Based Whopper’a bir şans verebilir, yeni bir beslenme biçiminin kapılarını en lezzetli şekilde aralayabilirsiniz!

Plant-Based Whopper’ı buradan sipariş edebilirsiniz.