Masanızdan denizi görebildiğiniz, püfür püfür esintiler eşliğinde lezzetli deneyimler yaşadığınız, belki bir yemeğin müdavimi olduğunuz ya da yeni tatlar keşfettiğiniz günleri özlediniz mi? Sevdiğimiz mekanlarda herhangi bir kısıtlama olmadan, lezzet dolu keşiflere çıkmayı biz çok özledik. Temmuz ayıyla birlikte kısıtlamalar kalkıyor ve keşfetmeye kaldığımız yerden devam ediyoruz, tabii ki sağlık önlemlerine uyarak. Evet, hazırsanız gastronomi keşiflerine başlıyoruz, masanızdan denizi görebildiğiniz, deniz ürünlerinden ocakbaşı lezzetlerine dek uzanan bir seçkiye gelin, hep beraber merhaba diyelim!

Ringa Sea Food

Deniz Ürünlerinden Ocakbaşı Lezzetlerine Restoran Keşifleri

Ringa Sea Food Konum

Ringa Sea Food

İstanbul, kuşkusuz denizin en çok yakıştığı şehirlerden… 2019’da Kuruçeşme Oligark içerisinde konuklarıyla buluşan Ringa Sea Food, deniz ürünleri menüsü ile ayrıcalıklı bir yemek deneyimi sunmaya devam ediyor. Şef Memet Özer tarafından hazırlanan gastronomi konsepti ve menüsü ile Ringa, ayrıca avlanma yasaklarına ve balık boylarına dikkat ederek denizlerin sürdürülebilirliğine de katkı sağlıyor. Ringa’nın eşsiz deniz ürünleri ise Akdeniz, Karadeniz ve Ege denizlerinden tedarik ediliyor ve misafirlerine taptaze olarak sunuluyor.

Deniz ürünleri seven herkes için Ringa’da çok lezzetli alternatifler yer alıyor. Farklı malzemeler ile lezzetlendirilmiş deniz ürünleri tartarlar, yeni bir gastronomi deneyimi arayanların ilgisini çekebilir. Limon ile tatlandırılmış somon tartar, mango sosu ile kılıç tartar veya avokado ile tuna tartar… Çiğ balıklar, kabuklu deniz ürünleri, deniz ürünlü makarnalar ve mevsiminde balıklar gibi saymakla bitiremeyeceğimiz bir seçki Ringa’nın konuklarını mutlu ediyor. Mevsimselliğin ve deneyimin öne çıktığı Ringa’nın menüsünde geleneksel mezeseverlerin de unutulmadığını ekleyelim. 

Instagram

Ali Ocakbaşı Karaköy Konum

Ali Ocakbaşı Karaköy

Ali Ocakbaşı, konuklarına yeni nesil bir ocakbaşı deneyimi sunuyor. İstanbul’un tarihi silüeti ve deniz manzarasını deneyimleyebileceğiniz Ali Ocakbaşı Karaköy, yeni dönemde üst katındaki teras alanında misafirlerine “açık alan” deneyimi ile  hizmet veriyor. Karaköy şubesi yeni terası ile birlikte İstanbul’un tarihi yarımada manzarasını Ali Ocakbaşı’nın geniş kebap menüsü ile bir araya getiriyor. Tabii ki püfür püfür deniz esintileri eşliğinde.

Ali Ocakbaşı Karaköy

Ali Ocakbaşı, menüsüyle eksiksiz bir kebap deneyimi sunuyor desek yeridir. Kebabın olmazsa olmaz eşlikçileri yani mezeler de burada mevsimsel ürünler ile hazırlanıyor. Mevsime göre her dönem yeni meze ve lezzetler, kebap ile lezzetli birliktelikler sağlıyor. Ali Ocakbaşı’nda soğuk başlangıçlardan kabak çiçeği dolmasını, sıcak başlangıçlardan ise geleneksel peynirli mini bir pide olan Semsek’i tadabilirsiniz. Ocakbaşı lezzetlerinden de mekanla aynı adı taşıyan Ali Kebap’ı deneyebilirsiniz.

Instagram

Köşebaşı Türkbükü Konum

Köşebaşı Türkbükü

Deniz kenarında lezzetli keşiflerde rotamızı Türkbükü’ne çeviriyoruz. 1995 yılından bu yana sürdürülebilir lezzet ve hizmet kalitesi ile konuklarını ağırlayan Köşebaşı, kebap kültüründeki yerellikten ve geleneksellikten ilham aldığı lezzetlerini bu yaz Bodrum Türkbükü’ne taşıyor. Türkbükü sahilinde gündüz Hola Beach olarak hizmet veren iskele, akşamları Köşebaşı’na dönüşüyor. Köşebaşı, her akşam muhteşem günbatımı manzarası ile klasikleşmiş menüsüne eklediği özel spesiyaller ve geniş kokteyl menüsüyle Bodrumluları mutlu ediyor.

Köşebaşı Türkbükü

Köşebaşı Türkbükü’nde soğuk başlangıçlardan üzümlü ıspanak ve Girit ezme ile yemeğinize başlayabilir, Taş fırın lezzetlerinden tulum peynirli pideyi deneyimleyebilirsiniz. Ocakbaşı lezzetlerinden ise Köşebaşı Kebap ve Tarsusi Kebap’ı deneyebilir ya da on dört farklı seçenekten dilediğinizi tercih edebilirsiniz.

Instagram