Tramvayla Bahariye-Moda arasında gidip gelirken hep kendi kendime o beyaz köşkü görüp “ne kadar güzel, keşke böyle bir eve sahip olsam!” diye iç geçirirdim. İçini de merak ederdim pek tabii. Kısa süre önce Rita Moda bu köşke geldi ve ev sıcaklığında bir lezzet şöleni için Moda mekanları arasında en çok ziyaret edeceğimiz yerlerden biri oldu bile!

Konum

Caferağa Mahallesi, Şair Nefi Sokak’taki Rita Moda, sahiden önce o harika köşkte oluşuyla etkiliyor insanı, içeri girdiğinizde ise apayrı bir atmosferle karşılanıyorsunuz. Çalışanlar çok sıcak, ortam inanılmaz şık. Orada geçirdiğim saatler boyunca etrafı inceledim. Her ayrıntısının ince ince düşünüldüğü öyle açıktı ki; perdelerin renginden, masalara, üst katındaki düzene kadar her şeye tek tek baktım diyebilirim. Ve gerçekten bayıldım! Moda’da böyle bir mekanın eksikliği hissediliyordu bana kalırsa ve gerçek anlamda bir ihtiyacı karşılayacak gibi görünüyor Rita.

CA676B24-C9ED-4966-AF04-879770B1A674
Rita Moda

Sabah kahvaltıdan akşam yemeğine değin, her öğünü güzel kılacak bir menü ile karşımızdalar. Bilenler bilir; şefleri, Asude Akınlı Bozcaada’daki Asude Ada’nın sahibesi idi. Kendisini gördüğümde nereden tanıyorum dedim ve sonradan hatırladım ki, adadaki en güzel kahvaltılardan birini burada bulmuştuk! Epeyce sevindim ve Rita Moda’da da lezzet şölenine dönüşecek bir zaman dilimi geçireceğimizi anladım. Sahiden öyle de oldu.

IMG-6484
Rita Moda

Biz ilk açıldığı günlerde gittik ve kahvaltı seçeneklerinden bazı yiyecekleri deneme fırsatımız oldu. Mantarlı, ıspanaklı scrambled egg ile somonlu ekmek üstü çeşidini denedik ve ilk lokmayı ağzımıza attığımız anda arkadaşımla birbirimize bakıp “Vay canına!” dedik. Sonrasında ikram olarak gelen kahveler ve tatlı inanılmazdı! Mekan her gün 10:00-02:00 saatleri arasında açık ve her bir öğün için yerel ve taze malzemelerle hazırlanmış geniş bir menü mevcut. Sabah geldiğinizde yumurta çeşitleri, öğlen ekmek üstüler ve salatalar, akşam ise çok özel menüler ve kokteyllerle misafirlerini ağırlamaya hazır olan Rita için gerçekten günün bir öğününü ayırmanız şart diye düşünüyorum. Akşam saatlerinde gelecekseniz rezervasyon yaptırmak daha sağlıklı olacaktır. Bu arada en üst katta özel davet ve etkinlikler yapılabiliyor, benden söylemesi!

Instagram

İlginizi çekebilir: Ceren Oğuz’dan Fika Moda Cafe

İlginizi çekebilir: İrem Bali’den Yumma