Cape Town’da hava sıcaklığı ne olursa olsun dışarıda hep berrak bir gökyüzü vardır. Mevsim kış da olsa, kalın kıyafetler giyer, soğuğa direnir ve dışarda vakit geçirmek istersiniz. Bu karşı konulamaz berrak havanın sebebini iki okyanusun tam da bu şehirde birleşmesine bağlıyorum ben. Fakat elbette soğuk havalarda içeri kaçma isteği uyandırıyor insanda. Bahsedeceğim mekan, The Truth Coffee Roasting ise sıcak havalarda dahi sizi içine çekebilecek şekilde tasarlanmış ve o denli keyifli bir yer.

Konum

The Truth Coffee Roasting
The Truth Coffee Roasting | Fotoğraf: Deniz Cengiz

The Truth Coffee, The Telegraph Gazetesi’nin 2016 listesinde “Dünyanın en iyi kahvecisi” seçildi. Kafenin içine girdiğiniz an ilk fark ettiğiniz şey bir “steampunk” havasına bürünmüş olması, yani Türkçe olarak alternatif endüstriyel çağ da diyebiliriz. Dediğimizin akıllarda tam yer etmesi için şöyle örnekler verebiliriz; parıltılı büyük makineler, bol bol metal kullanımı… En iyi akla gelebilecek örnekler Mad Max, Wild Wild West filmleri olabilir. Dolayısıyla içeri girdiğiniz anda hafif loşlaştırılmış bir mekanda yüzünüze barın metal tasarımı yansıyor, ardından da gözünüze tavanda asılı olan bir zeplin çarpıyor.

Cape Town, The Truth Coffee Roasting
The Truth Coffee Roasting, Cape Town | Fotoğraf: Deniz Cengiz

Kendinize bir masa seçmek isterken elbette kibar garsonlardan biri yanaşıp size yönlendirme yapıyor. İşte bu da vurucu noktalardan biri. Çünkü her birinin farklı bir giysisi, daha iyi tabirle bir kostümü var. Bu da sizi daha çok keyiflendiriyor.

 The Telegraph Gazetesi
The Telegraph Gazetesi | Fotoğraf: Deniz Cengiz

Bu yıl iki kere gittiğim Truth Coffee’ de kahve siparişi verdiğimde, kahvemi badem sütü ile rica ettiğim için bana iki çeşit kahve getirdiler. Tadına bakmamı, hangi kahveyle badem sütünün daha uyumlu olduğu konusunda yönlendirme yapmamı, çünkü vegan misafirlerinin çok sayıda olmadığını, beni bulmuşken bunu sormak istediklerini söylediler. Bir başka gün bira siparişi vermek istediğimde, kendimi bira tadımı yaparken buldum. Tadımın ardından berrak biramı vegan burritomla yudumladım.

İlginizi çekebilir: GastroMagger’dan Kahve Çeşitleri

The Truth Coffee Roasting
The Truth Coffee Roasting| Fotoğraf: Deniz Cengiz

Evime dönerken de bir paket kahve çekirdeği aldım, çünkü içtiğim kahve gerçekten lezizdi. Ayrıca dünyanın çeşitli bölgelerinden getirttikleri kahve çekirdeklerini kendilerinin harmanladığını öğrendim.

The Truth Coffee Roasting ismini telefonunuzdaki navigasyon aplikasyonuna yazdığınızda adresi haritada görünecektir. Şehir merkezine uzak bir mesafede değil. Ayrıca en popüler yer olan Waterfront’a dahi yürüme mesafesinde, Eklektik Buitenkant sokağında yer alıyor. Kahvenizin ardından karşı sokakta bulunan, Güney Afrika topraklarındaki yaşanmışlıklara dair müzelerden biri olan District Six’i gezmenizi tavsiye ederim.

Evime dönerken de bir paket kahve çekirdeği aldım, çünkü içtiğim kahve gerçekten lezizdi. Ayrıca dünyanın çeşitli bölgelerinden getirttikleri kahve çekirdeklerini kendilerinin harmanladığını öğrendim. 

The Truth Coffee Roasting, ismini telefonunuzdaki navigasyon aplikasyonuna yazdığınızda çıkacaktır. Şehir merkezine uzak bir mesafede değil, ayrıca en popüler yer olan Waterfront’a dahi yürüme mesafesinde. Eklektik Buitenkant sokağında yer alıyor. Kahvenizin ardından karşı sokakta bulunan,  Güney Afrika topraklarındaki yaşanmışlıklara dair müzelerden biri olan District Six’i gezmenizi tavsiye ederim. 

İlginizi çekebilir: Lisya Kalma’dan Güney Afrika Turu

Instagram

Kapak fotoğrafı: Deniz Cengiz