img_0146

Mevzu basit aslında. İki sandviç ekmeği arasına bir köfte, iki yaprak marul ve incesinden domates. Kimi zaman da karamelize soğan, peyniri de unutmayayım tabi. Oldu bitti, hamburgerimiz hazır. Ama elbette ki hamburger var hamburger var! Etin kalitesi, malzemelerin tazeliği, fiyat ve mekan etkenleri hesaba katıldığı zaman mevzu basit olmaktan çıkıp karışık hallere dönüşebiliyor!

img_0136

İşte son zamanlarda sık açılan ve hamburgerde özel lezzetler hazırlayan mekanlar, konunun basit ve güçlü bir çizgide ilerlemesine sebep olmakta. Bu mekanlardan birisi de 2011 yılından beri Eminönü Mercan’da hizmet veren Virginia Angus.

img_0135

Lezzet konusunda direkt öne çıkan çarpıcı noktaları yok bence. Standartların etrafında dolaşıyorlar denebilir. Etleri, angus eti ama menüdeki tüm içeriklerde aynı durum geçerli değil tabi. Hamburger konusunda ise iyiler gerçekten, 120 gr tercih ettim  ve gayet doyurucu oldu. Bunlara ilave olarak köftelerinde ekmek kullanmıyor olmaları da onları tercih etmede bir etken olabilir. Servis edilen patates kızartması da diğer butik burger mekanlara oranla daha güzeldi, çünkü “anne patatesi” kıvamında. Fiyatlar da bildiğimiz hamburger fiyatları civarlarında.

img_0142

Yolum düşerse ya da arada bir değişiklik olsun diye uğrayacağım yerlerden olabilir. Alışkanlıklarımı değiştirme noktasında seyretmiyor ne yazık ki. Son olarak Nişantaşı’nda da bir şube açma hazırlıkları içerisinde oldukları yazayım.

Virginia Angus Adres: Uzunçarşı Cad. No:136 Mercan, Eminönü / İstanbul – 0212 528 3808