Bahar aylarının gelmesi ile birlikte uzun bir sanat sezonu da yavaş yavaş kendini yaz tatiline hazırlıyor. Kentin sahneleri sıralarını festivallere, açık hava konserlerine, yaz sergilerine bırakmadan kaçırmamanız gereken etkinlikleri YKV Kültür Avcıları sizin için derledi!

Üç Kuruşluk Opera – İKSV Özel Gösterisi 

Epik tiyatronun kurucusu Alman şair ve tiyatro yönetmeni ve oyun yazarı Bertolt Brecht’in unutulmaz eseri Üç Kuruşluk Opera, İstanbul sahnelerinden rüzgar gibi gelip geçecek. Seyirciyi hem canlı orkestrasının çalacağı müzikleri ile eğlendiren hem de oyun boyunca yarattığı ironik yapısıyla izleyenlerin zihinlerini yoran oyunun yönetmenliğini ise dahi yönetmen Robert Wilson üstleniyor. Avrupa’nın en önemli topluluklarından Berliner Ensemble ve Robert Wilson’un bu unutulmaz birlikteliği İstanbul’da 13 ve 14 Mayıs tarihlerinde yalnızca iki temsil ile sınırlı. Hala bilet varken elinizi çabuk tutun!

üç kuruşluk opera
Üç Kuruşluk Opera – İKSV Özel Gösterisi 

Bunu Ben De Yaparım – DOT

Tiyatro DOT’un yeni oyunu Bunu Ben De Yaparım herkesi Dave’in değişimine tanık olmaya,aynı değişimin tohumlarını kendi içinizde de yeşertmeye davet ediyor. Bir gece kulübünde yıllarca bodyguard’lık yaptıktan sonra şimdi bir galeride bir sanat eserinin güvenliğinden sorumlu olan Dave, esere yaklaştıkça, onu görmeye başladıkça değişimi de kaçınılmaz oluyor. Orta sınıftan, tek derdi evine ekmek götürmek olan Dave ile sanatın aslında ne olduğu, ne işe yaradığı ve bunun gibi onlarca soruyu sormak için sezon bitmeden dotkanyonda’nın yolunu tutun!

bunu ben de yaparım
Bunu Ben De Yaparım – DOT

20. İstanbul Tiyatro Festivali – İKSV 

tiyatro_2016_poster3-01
20. İstanbul Tiyatro Festivali – İKSV 

20. kez İstanbul izleyicisine onlarca yerli ve yabancı yapımı izleme fırsatı sunan İstanbul Tiyatro Festivali iki yılda bir Mayıs ayını tiyatro baharına çeviriyor! Bu yılki programda festivalin ilk kez bir Avrupa Birliği projesi ile birlikte ortak yapımcısı olduğu Merhametliler, İran’dan üç kadının mutfaklarında hikayelerinin anlatıldığı Her Gün Biraz Daha, Biriken’in yeni oyunu Kıyamete Kadar Kapattım Kalbimi, Elif Şafak’ın romanından uyarlama Baba ve Piç ve daha onlarca oyun, söyleşi, atölye ve ustalık sınıfı için hala planlarınızı yapmadıysanız festivalin sitesine göz atmayı unutmayın.

Lizt Alfonso Dance Cuba – İş Sanat 

İş Sanat sezona dünya sahnelerinin en seçkin Küba dans gruplarından biri ile veda ediyor! Çok sayıda ödül alan ve Çin’den Mısır’a Kanada’dan, Yeni Zelenda’ya kadar pek çok izleyiciyi kendine hayran bırakan Lizt Alfonso Dance Cuba, 27 Mayıs akşamı İş Sanat’ta olacak.

lizt alfronso cuba
Lizt Alfonso Dance Cuba – İş Sanat 

Bu etkinlikler ve çok daha fazlasına yalnızca bir yıllık üyelikle karşılıksız katılabileceğinizi biliyor muydunuz? Eğer 18 – 29 yaş aralığında iseniz YKV Kültür Avcıları arasına katılarak siz de yıl boyu onlarca etkinliğe katılabilirsiniz.

Proje ile ilgili ayrıntılı yazıya buradan ulaşabilirsiniz.