Herkese merhaba! Bu yazımda sizlere, özellikle Z kuşağı tarafından çok sevilen fakat her yaş grubuna hitap eden şarkıcılardan bahsedeceğim. Ben bir kaç tanesini yeni keşfettim fakat çoğunu uzun zamandır dinliyorum. Umarım bu önerilerimi sizlerde beğenirsiniz! O halde Z kuşağı müzisyenleri ile tanışmaya başlayalım 🙂

Z Kuşağı Müzisyenleri
Z Kuşağı Müzisyenleri | Fotoğraf: yellowbos.com

Z Kuşağı Müzisyenleri

Emir Taha

Bu genç şarkıcıyı yaklaşık iki hafta önce keşfettim ve tek kelime ile ba-yıl-dım! Evet genç diyorum çünkü kendisi 19 yaşında! Fakat yaşına göre yaptığı şarkılar ve coverlar gerçekten aşırı başarılı. Ben de ayıptır söylemesi bütün şarkılarını resmen ekmekle sıyırdım. Şarkılarının bir kısmı İngilizce bir kısmı Türkçe olarak yazılmış. Spotify’da aylık dinleyici sayısı 1 milyon üzerinde!  Özellikle Baka Baka ve Huyu Suyu adlı şarkıları benim favorim. Listeye eklemeniz gereken şarkılardan, duyurulur!

youtube play youtube play

Sedef Sebüktekin

Sedef Sebüktekin, yaklaşık iki yıldır düzenli olarak dinlediğim biri. Şarkılarının resmen tadı var. Hani böyle odanızda tek başınayken bir şarkı açar, ayaklarınızı duvara doğru diker ve tavanı izlersiniz ya(umarım sadece ben yapmıyorumdur 🙂 İşte Sedef’in şarkıları tam o türden. Resmen antidepresan etkisi var! Spotify’da aylık 500 bin,n üzerinde dinleyicisi var. Benim favorim olan şarkıları: “Sen İstersin“, “Unutmam Lazım” ve Canozan ile düeti olan “Bul Beni“.

youtube play youtube play

Emir Can İğrek

Yıllarca Youtube üzerinden akustik şarkılar yapmış ve son yıllarda gerçekten yıldızı parlamış bir isim. Özellikle “Nalan” şarkısı ile büyük bir sükse yaptı. Daha sonra Zeynep Bastık ve Patron ile yaptığı düetler de çok sevildi. Hani bazen böyle bir şarkı dinlerken bir sözünü duyduğumuzda “söze bak” deriz ya işte Emircan da o söz yazarlarından biri bence. Spotify’da aylık dinleyici sayısı 1 milyon üzerinde! Yaklaşık iki hafta önce konserine gitme fırsatı buldum ve gerçekten çok iyiydi. Yaklaşık bir hafta önce Akşamcı ve Tenha isimli şarkılarının yer aldığı bir single çıkardı. Çıktığı gibi dinledim ve Instagram’da hemen paylaştım bile. Tüm şarkıları çok güzel fakat benim favorim eskilerden “Kaptan”.

youtube play youtube play

BEGE 

Bege yani nam-ı değer Berkcan Güven. Çoğumuzun bildiği üzere Vine fenomenliği ile başlayan daha sonra Youtube videoları ile devam eden, son yıllarda ise şarkıları ile hayatımızda yer edinen kişi. Hem enerjisi hem de şarkılarının ritmi ile hep beğenilenlerden. Son şarkısı “Harman”dan sonra teklisi “Nazar” ı çıkardı. Ben çok beğendim. Tam mod yükselten şarkılardan. Berkcan’ın işleri arasında benim favori parçam ise “Yeniden“.

youtube play youtube play

Evdeki Saat

Sanatçı ismi Evdeki Saat, gerçek adı ise Eren Alıcı daha çok yeni olduğu düşünülse de aslında ilk single albümünü 2015’te “Eski ve Tozlar İçinde” olarak yayımladı. Fakat son bir yıldır özellikle “Uzunlar” adlı şarkısıyla popülerliği yakaladı. Spotify’da aylık dinleyici sayısı 700 bin küsürlerde. Son çıkardığı “Dibi Ne Kadar” şarkısına bayıldım. Tam uzun yol şarkıları Umarım uzun yol yapabilecek günlerimiz yakındır!

youtube play youtube play

Kapak Fotoğrafı: Youtube

İlginizi çekebilir: Ayça Yenigün’den Serhat Durmuş