Kadıköy’de İtalyan restoranı eksikliği olduğu apaçık bir gerçek. Birkaç tane güzel makarna ve pizza yapan yer var; ancak gerçek bir italyan dendi mi akla hemen gelen çok az yer var. İlk aklıma gelenlerden olan Semolina’nın hemen karşısında gerçek bir İtalyan’a rastladım geçenlerde ve hemen denedim!

Cuma akşamı arkadaşlarımla buluştuğumuzda Kadıköy'de yepyeni bir yer açıldığını heyecanla söyleyip, oraya doğru sürükledim kendilerini:) Şeref Akdik Sokak'ta oldukça hoş kırmızı bir yapının içerisine konuşlanan Aida-Vino E Cucina, ilk girişten itibaren farklı bir tarzı olduğunu hissettirdi bize. Hemen arka tarafta bulunan minik bahçesine yerleştik ve menüyü karıştırmaya başladık. Öncelikle zengin bir menüsü olduğunu söylemeliyim. Sahibinin de italyan-türk bir çift olduğunu görünce, nedense yemeklerin lezzetli olacağına dair güvenimiz daha da arttığından heyecanlanıyoruz.

Cuma akşamı arkadaşlarımla buluştuğumuzda Kadıköy’de yepyeni bir yer açıldığını heyecanla söyleyip, oraya doğru sürükledim kendilerini: Şeref Akdik Sokak’ta oldukça hoş kırmızı bir yapının içerisine konuşlanan Aida Vino e Cucina, girdiğimiz andan itibaren farklı bir tarzı olduğunu hissettirdi bize. Hemen arka tarafta bulunan minik bahçesine yerleşip, menüyü karıştırmaya başloyoruz. Öncelikle zengin bir menüsü olduğunu söylemeliyim. Sahibinin de İtalyan-Türk bir çift olduğunu görünce, nedense yemeklerin lezzetli olacağına dair güvenimiz daha da arttığından heyecanlanıyoruz.

Patlıcan ve permesandan yapılan patlıcan Permigiana, et ve köy tavuğu çeşitlerinden sipariş ediyoruz. O ara rejimde olduğumuzdan seçimler böyle, yoksa kocaman bir lazanyaya, makarnalara ve o enfes görüntülü başlangıçlara kimsenin hayır diyeceği yok. Öncesinde gelen zeytinyağı ve ekmekle karnımızı doyurmamaya çalışarak, şarabımızı yudumlayarak yemekleri beklemeye koyuluyoruz. Çok hoş bir sunum eşliğinde gelen yemeklerden her bir çatalda mutluluk saçılıyor sanki etrafa. Ortam ve müzikler de öyle güzel ki, bir akşamınızı burada geçirmenizi kesinlikle öneririm! :)

Patlıcan ve parmesandan yapılan patlıcan Permigiana, et ve köy tavuğu çeşitlerinden sipariş ediyoruz. O ara rejimde olduğumuzdan seçimler böyle, yoksa kocaman bir lazanyaya, makarnalara ve o enfes görüntülü başlangıçlara kimsenin hayır diyeceği yok. Öncesinde gelen zeytinyağı ve ekmekle karnımızı doyurmamaya çalışarak, şarabımızı yudumlayarak yemekleri beklemeye koyuluyoruz. Çok hoş bir sunum eşliğinde gelen yemeklerden her bir çatalda mutluluk saçılıyor sanki etrafa. Ortam ve müzikler de öyle güzel ki, bir akşamınızı burada geçirmenizi kesinlikle öneririm! :)

IMG_1954

 

Aida Vino e Cucina Adres: Caferağa Mah. Ressam Şeref Akdik Sok. No:10 Kadıköy / İstanbul

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN