Yeni açılan yerlere hep en kısa sürede koşup giden biri olarak, House of B’nin açılış gecesinde bulundum. Açıldığından beri burgerleriyle herkesin dilinde olan House of B, çok kısa sürede favorilerim arasına girdi! Uzun süredir böyle orijinal ve keyifli bir mekanda, böyle enfes lezzetler tatmamıştım!

Konum

-Bu yazı Ekim 2018’de güncellenmiştir.-

house-of-b-3
House Of B: Akaretler’de Lezzetli Hamburger’in Adresi

House of B, Akaretler’in nispeten yeni mekanlarından. Ve itiraf etmeliyim İstanbul’un en iyi burger mekanları listesine benim için girdi. Sütiş’in karşısındaki dükkanı önünden geçerken fark etmemenin imkanı yok, gerek iç tasarımı gerekse dışardan baktığınızda gördüğünüz manzara bir harika. Oldukça fotojenik ve “İçeri gir!” diye bağırıyor bize. Kırmızıların hakimiyetindeki mekanda atmosfer gerçekten çok orijinal, dükkana girip de sağa sola bakarak gezinmeniz bir beş dakikanızı mutlaka alır, öyle söyleyeyim.

house-of-b-2
House Of B: Akaretler’de Lezzetli Hamburger’in Adresi

İçeri doğru geçin, mutfaktan çıkan harika görünümlü hamburgerler ve milkshake’leri görünce hemen acıkacaksınız zaten. Siparişi verip yerinize kurulun. Burada her şey çok lezzetli, hamburgerleri kendi damak zevkinize uygun tatlarla doldurabiliyorsunuz. Mesela ben karamelize soğanlı Cheeseburger yedim, arkadaşımsa Avokadolu Burger tercih etti. Tek kelimeyle mükemmeldi! Türkiye’de ilk kez bir restoranda görebileceğiniz tatlı patates ise beni öyle mutlu etti ki, herhalde sırf onu yemek için bile uğrayabilirim House of B’ye.

house-of-b-4
House Of B: Akaretler’de Lezzetli Hamburger’in Adresi

Menüde Cheeseburger, Hamburger ve Veggie Burger mevcut ve içlerine az önce de söylediğim gibi damak zevkinize uyan malzemeleri ekleyebiliyorsunuz. Karamelize soğan, peynir, mantar gibi klasik ekstra çeşitlerin yanında; rokfor, kaburga, pastırma gibi seçenekler de mevcut. Yemek sonrasında o çılgın milkshake’leri tatmadan kalkmayın masadan, görüntüleri zaten inanılmaz; ama illaki tadını da almalısınız. Bu arada unutmadan söyleyelim, formunuza dikkat ediyorsanız, burada marul arasında ekmeksiz servis edilen burger de var. Herkes bu ara yolunu Akaretler’e düşürsün, buna değer!

house-of-b-1
House Of B: Akaretler’de Lezzetli Hamburger’in Adresi

Not: House of B’ye yakın zamanda giderseniz yeni menüsünden Hotdog’ları, Meat Bowl Salad’ı, High Tower ve Double Humble Hamburger’leri ve Mac&Cheese’i de denemeyi unutmayın! 

House of B: Instagram

House of B Adres: Sinanpaşa Mah. Şair Nedim Cad. No:14 Beşiktaş /İstanbul

İlginizi çekebilir: Lulucumm’dan Freya Akaretler: İstanbul’un Yeni Kokteyl Adresi