Hepimiz, geride bıraktığımız bu yıl boyunca, öncekine nazaran zamanımızın çok daha fazla bir kısmını ekran karşısında geçirdik. Sokağa çıkma kısıtlamaları ve karantinada geçen günlerimiz bizi yepyeni dizilerle, filmlerle tanıştırdı. BluTV de bu zor zamanlardaki en büyük dostlarımızdan biri oldu ve başta birçok kaliteli orijinal yapımı olmak üzere bize yüzlerce yerli ve yabancı dizi sundu. Yılın sonuna gelirken, hiçbir eksiğiniz kalmaması için, daha önemlisi yılın karantina altında geçecek ilk günlerinde dizi önerilerine ihtiyacınız olabileceği için, BluTV’de bulabileceğiniz orijinal yapımları bir araya getirdik!

youtube play youtube play

En yenilerle başlayalım; Alef, Sokağın Çocukları ve Yarım Kalan Aşklar, bu ara herkesin konuştuğu, en taze BluTV dizileri… İstanbul Boğazı’nda bulunan bir cesedin ardından birbiri ardına gelen cinayetleri çözmeye çalışan iki zıt dedektifin hikayesi Alef, polisiye türünü mitoloji, tarih ve tasavvuf felsefesiyle iç içe geçiriyor. Kenan İmirzalıoğlu, Ahmet Mümtaz Taylan ve Melisa Sözen‘in başrollerini paylaştığı dizi, merak uyandıran konusu, topraklarımızın tarihinden beslenen derinliği ve sürükleyici anlatımıyla sizi daha ilk bölümünde içine çekecek. Polisiye-suç dizisi Sokağın Çocukları, sokağın kurallarıyla büyümüş, büyüyen ve büyümeye hazırlanan üç nesil üzerinden sokaklara ve sokakların adaletine farklı, evrensel ve gerçekçi bir bakış atıyor. Fantastik kara komedi Yarım Kalan Aşklar ise, tam da büyük aşkına evlenme teklif edeceği gün bir trafik kazasında yaşamını yitiren idealist gazeteci Ozan’ın, bir komiser olarak dünyaya geri dönmesi ve sevdiği kadına gerçekleri açıklamaya çalışması üzerine yaşananları konu alıyor.

youtube play youtube play

Öncülerle devam edelim; Türkiye’nin orijinal içerik üreten ilk dijital platformu olan BluTV, ülkemizin ilk dijital platform dizisi Masum‘un da yayınlandığı platformun ta kendisi… Haluk Bilginer, Okan Yalabık, Tülin Özen ve Bartu Küçükçağlayan gibi yıldız oyuncuların rol aldığı, suç, gizem ve karmaşık aile ilişkilerinin iç içe geçtiği bu sürükleyici dizi, Berkun Oya‘nın KREK zamanında yazdığı bir tiyatro oyununu ekrana taşıyor. BluTV’nin orijinal yapımlarından, yedi bölümde kendi karanlık taraflarıyla yüzleşen yedi farklı karakterin hikâyesini anlatan 7 Yüz ve Kelebekler filminin ödüllü yönetmeni Tolga Karaçelik‘in Bartu Küçükçağlayan‘la buluştuğu, dijital platformların en komik yerli dizisi diyebileceğimiz Bartu Ben de, BluTV’nin izlemek için hâlâ geç kalmadığınız, ilk yapımları arasında.

youtube play youtube play

Polisiye sevenlere BluTV’nin sunduğu seçenekler Alef ve Sokağın Çocukları ile sınırlı değil. Son yılların en sevilen yerli polisiyelerinden, edebiyattan televizyona taşınan Behzat Ç: Bir Ankara Polisiyesi, uzun zaman sonra eklenen yeni bir sezonla yolculuğuna BluTV’de devam etmişti. Uzun yıllar, Erdal Beşikçioğlu ile özdeşleşen Behzat Ç. karakterinin etrafında dönen dünya, şimdi yeni bir spin-off diziyle, Behzat Ç.’nin sevilen kötü karakteri Ercüment Çözer’e odaklanıyor. Saygı: Bir Ercüment Çözer Dizisi‘nde Ercüment Çözer’i usta oyuncu Nejat İşler‘in canlandırdığı dizide aynı zamanda Rojda Demirer, Boran Kuzum, Miray Daner, Erkan Can ve Tansu Biçer gibi oyuncular rol alıyor. Dizide Ercüment Çözer’in kendine özgü cezalandırma yöntemleriyle dolu dünyasına, dünyadaki haksızlıklara ve saygısızlıklara dayanamayan iki genç dâhil oluyor.

youtube play youtube play

BluTV’de, platformun orijinal, yerli dizileri dışında yalnızca Türkiye’de değil tüm dünyada konuşulan, bol ödüllü, çok etkili yüzlerce yapımı bulmanız ve aynı anda birçoğunun bağımlısı olmanız da mümkün. The Sopranos‘dan Game of Thrones‘a, Sex and the City‘den Westworld‘e, Chernobyl‘den Euphoria‘ya, ABD’nin en önemli televizyon kanallarından HBO‘nun televizyon tarihine adını altın harflerle yazdırmış birçok yapımı BluTV’de sizi bekliyor. Üstelik sadece HBO dizileri de değil; The Handmaid’s Tale, Ramy, Babylon Berlin ve The Young Pope gibi farklı kanal ve platformlardan gelen birçok sürükleyici dizi de BluTV’de bulabilecekleriniz arasında.

Kısacası, yılın ilk günlerini evde geçirecek olmanın belki de en iyi yanı, geçen yılın ya da önceki yılların eksiklerini kapatmak için bolca zamanınız ve BluTV’niz olacak olması!