Şehre döndünüz mü? Biz şehrin ritmini, tanıdık yüzlerini ve bir aradalığını çok özlemişiz. Havanın hâlâ limon olduğu, henüz kalın kalın montlar giymeden arkadaşlarımızla buluşabildiğimiz altın aylar gelmişken, şehrin hakkını birlikte verelim mi? Eylül ve Ekim’i kutlamak için mayoları, terlikleri çıkarıp yeniden İstanbullu versiyonumuza dönüşürken, en az bizim kadar dönüşüm ustası bir mekana gidiyoruz birlikte: Volkswagen Arena‘ya. Çünkü biliyoruz ki buranın gerçeküstü atmosferinde müzik, dans, eğlence, performans mücadele ve deneyim bir arenada!

Dünyanın ilk arenası Kolezyum, Milattan Sonra 80 yılında kullanıma açıldığından bu yana biz insanlık, bir arenada hep birlikte aynı şeye heyecanlanmayı çok sevdik. Bizim gördüğümüzü, duyduğumuzu ve sevdiğimizi arkadaşımız da deneyimlesin istedik. Zaten hepimizi şehirli yapan da, mutlu yapan da bu birliktelik ihtiyacımız oldu. Aynı şarkıyı hep bir ağızdan söylediğimizde yaşadığımız duyguyla evde tek başımızayken yaşadığımız farklıydı, bir son saniye basketinde ayağa fırladığımızda gözümüz yanımızdakini aradı, “benim gördüğümü sen de gördün mü?” diyebilmek, her şeyi daha güzel yaptı. Biz şehri de, modern zaman arenamız Volkswagen Arena’yı da bu yüzden seviyoruz. Hayalimizdeki mekana dönüşebildiği ve gerçeküstü atmosferinde unutulmaz deneyimlere ev sahipliği yaptığı için.

Konserden Tiyatroya, Basketboldan Espor’a

Avrupa’nın en iyi akustiğine ve Türkiye’nin en gelişmiş canlı performans altyapısına sahip Volkswagen Arena’da dev konserlere, etkileyici oyunculuk performanslarına, ulusal & uluslararası basketbol turnuvalarına ve dünya çapında Espor buluşmalarına canlı şahitlik etmenin fitilini Eylül’de yeniden ateşlemeye hazır mısınız? Çünkü Volkswagen Arena’nın dinamik Eylül-Ekim programı dopdolu! Ajandalar çıktıysa başlıyoruz:

Performans Bir Arenada

Volkswagen Arena, ApplePie Production organizasyonuyla Türkçe rap’in efsane isimlerinden Sagopa Kajmer’i, Jeton Records sunumuyla ve hybrid set performansıyla elektronik müzik ve techno’nun sembol figürlerinden Carl Cox’u, FG sunumuyla hybrid techno’nun öne çıkan isimlerinden Alman DJ Kevin de Vries’ı, Ziz Müzik organizasyonuyla geleneksel türkülere modern yaklaşımını katan Mem Ararat’ı, Jeton Records’un kurucusu Ferhat Albayrak’ın yılda bir kez gerçekleştirdiği konsept serisi All Night Long’u, Zakon organizasyonuyla Notre Dame de Paris müzikalindeki Quasimodo rolüyle klasikleşen Kanadalı müzisyen Garou’yu, Kod Müzik organizasyonuyla modern jazz müziğinin yaşayan efsanesi olarak anılan Marcus Miller’ı, Almanya’nın en ünlü festivallerinden olan +1 Oktoberfest’te; güçlü kadın besteci ve yorumculardan Göksel’i, 70’li yılların saykodelik, funk ve soul şarkılarını güncel alt yapı ile tekrar düzenleyen Hey! Douglas’ı, Alman yapımcı, şarkıcı, DJ Shantel’i ve Balkan müziğinin öne çıkan değerli isimlerinden Goran Bregovic’i Freebird Agency organizasyonuyla ağırlayacak.

Mücadele Bir Arenada

Yüzüncü yıl dönümüne yaklaşan ve 2023 Dünya Turu kapsamında bir senelik aranın ardından daha önce hiç sergilemedikleri bir oyunla yeniden Türkiye’ye Freebird Agency organizasyonuyla gelen Harlem Globetrotters, Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde 2023-2024 sezonundaki nefes kesen maçları ile Darüşşafaka Lassa Basketbol Takımı, dünyada sadece üniversite öğrencilerinin katılabildiği en büyük VALORANT turnuvası olan ve üçüncü senesinde ilk defa İstanbul’da gerçekleştirilecek Red Bull Campus Clutch Dünya Finali ile adrenalin dolu mücadeleler de bir arenada, Volkswagen Arena’da olacak.

Volkswagen Arena’da şehrin enerjisine katılmak ve etkinliklerle ilgili detaylı bilgi için https://www.vwarena.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz. Şehre yeniden hoş geldiniz!