Son birkaç yıldır kendi ismimizden daha çok duyduğumuz iki kelime varsa şüphesiz “cilt bakımı”dır! Günün en terapötik anları, sadece ve sadece kendimize ayırdığımız birkaç dakika ve daha önemlisi geleceğimiz için yaptığımız en eğlenceli yatırım… Üstelik cilt bakımının yükselişiyle birlikte bu ritüelin son derece minimal ve hedef odaklı olabileceğini de öğrenmiş durumdayız. Etiket okuma reflekslerimiz gelişirken doğru cilt bakımının ancak doğru miktarda özenle seçilmiş bileşenleri içerenleri içeren ve klinik olarak test edilmiş ürünlerle yapılabileceğini biliyoruz. İşte Dermalex de tam olarak bu noktada devreye giriyor ve cildimizin durumunu uzun vadede iyileştirmek için geliştirilmiş formüller sunuyor.

‘Mindful Beauty’ terimini daha önce duymuş muydunuz? Sıkça duyduğumuz ‘mindfullness’ın güzellik alanındaki yansıması olan bu kavram, cildimizin asıl ihtiyacının karmaşık ve zor rutinlerden ziyade onu dinlememiz ve ihtiyaçlarını belirlememiz olduğunu savunuyor. Yani doğru cilt bakımını anahtarı; cildin doğal dengesini bulmaktan geçiyor. İşte bakım & güzellik alanında çok sık duymadığımız ama son derece önemli bir kavram da burada devreye giriyor: Bilimsellik!

Bu farkındalıkla yola çıkan Dermalex, uzun yıllara dayanan bilimsel deneyimi sayesinde, cildimizin sağlığını koruyan ve iyileştiren ürünler oluşturmak için en iyi ve en kaliteli bileşenleri seçerek ilerliyor. Nazik ve etkili bakımın uzun vadede cildimizi iyileştireceği bilincinden hareketle; cildin durumu üzerinde klinik olarak test edilmiş, yalnızca doğru miktarda özenle seçilmiş bileşenleri içeren ve dermatolojik olarak test edilmiş formüllerle karşımıza çıkıyor. Her cildin kendine özgü ihtiyaçları olduğunu savunarak, bu farklı cilt ihtiyaçlarını karşılayan ve cildimize ışıltı veren ürünler sunuyor.

Dermalex Dünyasına Giriş

B Vitamini Nemlendirici Serum

Gelin tanışmaya cilt bakımının vazgeçilmeziyle başlayalım. Evet, nemlendirmeden söz ediyoruz. Yoğun ve uzun süreli nemlendirme, cildin nem bariyerini güçlendirme, cilt esnekliği arttırma ve ince çizgilerin görünümünü azaltmaya yardımcı Dermalex B Vitamini Nemlendirici Serum, tüm bu vaatleri için kelime haznemizde yer alması gereken iki önemli bileşenden faydalanıyor: Hyaluronik asit ve panthenol!

Trendlerin ötesinde ve zamansız bir içerik olan hyaluronik asidin ciltte doğal olarak bulunduğunu biliyor muydunuz? Hyaluronik asidin görevi nemi bağlamak ve cilt esnekliğini desteklemek ancak cilt yaşlandıkça bu etki azalıyor. İşte bu azalan etkiyi eski gücüne kavuşturmayı hedefleyen Dermalex B Vitamini Nemlendirici Serum da cildi üç seviyede nemlendirerek yenileyen üçlü hyaluronik asit içeriyor. Böylece nemlendirici özellikleri anında etki gösterir uzun süreli nemlendirme sağlıyor.

Peki bu üç hyaluronik asit nasıl çalışıyor? Uzun zincirli hyaluronik asit: cildi anında ve yoğun nemlendiriyor. Kısa zincirli hyaluronik asit: uzun süreli nemlendirme ve artan cilt esnekliği sağlıyor. Ultra kısa zincirli hiyalüronik asit ise cildi dolgunlaştırır ve ince çizgilerin görünümünü azaltmaya yardımcı oluyor!

Son olarak, serumu özel kılan bir diğer içerik olan panthenol (provitamin B5) ise cildin nem bariyerini güçlendirmeye ve cildi rahatlatmaya yardımcı oluyor ve böylece taze ve yumuşak bir görünüm sağlıyor.

C Vitamini Aydınlatıcı Serum

Gelelim cilt bakımıyla parlayıp öne çıkmayı ifade eden “glow up and show off” akımının yıldızına… Taze ve doğal bir ışıltı için vazgeçilmezimiz haline gelen C vitamininin anında canlı ve parlak bir görünüm sağlarken, koyu lekeleri azaltmaya ve cilt tonunu eşitlemeye yardımcı olduğunu biliyoruz. İşte Dermalex uzmanlığından doğan C Vitamini Aydınlatıcı Serum, cildimizi nemlendiren ve doğal bir ışıltı veren güçlü bir antioksidan olan C vitaminini içeriyor ve cildi serbest radikallerin zararlı etkilerinden karşı korumaya yardımcı oluyor.

Bununla sınırlı kalmayan serum içeriğinde ayrıca hyaluronik asit de yer alıyor. Böylelikle C vitaminin etkisi nemlendirme için süper bir bileşen olan hyaluronik asit kombinasyonuyla daha da artıyor. Tüm bunlara ek olarak serum içeriğinde yer alan bir diğer bileşen papain enzimleriyse cildimizdeki gözeneklerde biriken kiri ve ölü deriyi arındırarak, cildin ışıltısına engel olabilecek durumları ortadan kaldırıyor, temizliyor ve cildi pürüzsüzleştiriyor!

Günün sonunda koruma, nemlendirme ve pürüzsüz görünüm aşamaları tamamlanmış; bizeyse dengeli ve sağlıklı bir cildin ışıltısının farkını keşfetmek kalmış oluyor! O halde gelin sizi uzmanlar tarafından geliştirilmiş yüksek kaliteli cilt bakımıyla tanışmak üzere buraya alalım.

Kapak Fotoğrafı: Dermalex