“Ben senin iyiliğin için söylüyorum”, “Sen yedikçe ben doyuyorum”, “Sebzelerin de ye”, “Sen seversin diye yaptım”, “Gözlerini kapat uykun gelir”, “Kalk yerine yat annecim”, “Onun vitamini kabuğunda”, “Hadi bir kaşık daha hatırım için”, “Ben sana evde aynısını yaparım”, “Birazcık kendine bak annecim”. Sizin kulaklarınızda çınlayan ikonik anne sözü hangisi? Annelerin sevgisi de sözü de unutulmaz. Divan da bu Anneler Günü’nde tam olarak bu anlayıştan ilham alıyor ve şımartılmayı hak eden annelere özel hediyeler ve programlar ile karşımıza çıkıyor.

Yorgunken, hastayken, moralimizin en bozuk olduğu anlarda diğer hiçbir şeyin yerini alamadığı bir ilaç anne dokunuşu. Onların yanında bu kadar iyi hissetmemizi sağlayan belki de koşulsuz bir sevginin yarattığı titreşimler. Hiçbir uyarının televizyon karşısında koltukta uyuyakalınca gelen bir “Kalk yerine yat annecim” ya da her hastalanışta endişe ve sevgiyle karışık bir “Hiç bakmıyorsun ki kendine” kadar değerli hissettirmemesinin sırrı da aynı sevgide saklı.

Yaş ilerledikçe annemizden aldığımız bu bakım ve sevgi ilişkisi karşılıklı bir hale dönüşürken bu denkleme bir de arkadaşlık ekleniyor. Birlikte yapılan uzun kahvaltılar, vazgeçilmez kahve ve tatlı ritüelleri, kaliteli zaman tanımının karşılığı haline geliyor. İşte Divan Pastaneleri de Anneler Günü’nde bu ritüelleri daha özel kılmak için harekete geçmiş durumda. Anneler Günü’ne özel hazırlanan ve 5 Mayıs’a kadar verilen ön siparişlerde %15 indirimli olarak sunulan enfes pasta, farklı damak tatlarına hitap edecek kahvaltılar, kahve & tatlı molalarını bir üst seviyeye taşıyan hediye kutuları, lezzetli yemekler ve Divan Otelleri’nde unutulmaz deneyimler bu hazırlığın birer parçası.

Bu Anneler Günü’nde “Ben sana evde aynısını yaparım” diyen annenizi Divan’ın enfes tatlılarıyla şımartabilir, Divan Restoranları’nda lezzetli yemekler yerken rolleri ters yüz edip “Sen yedikçe ben doyuyorum” diyerek şaşırtabilirsiniz. Evde zaman geçirmekten keyif alan annenizin kapısını Divan’ın Anneler Günü’ne özel hediye kutularıyla çalabilir ya da birlikte uzun ve konforlu bir kaçamak yapmak için Divan Otelleri‘nde şimdiden yerinizi ayırtabilirsiniz. Siz şımartılmayı sonuna kadar hak eden anneniz için planlar yapmaya şimdiden başlamışken Divan’ın sosyal medya hesabında brunch, Anneler Günü kutusu ve pasta hediye edilen bir çekilişin de sizi beklediğini hatırlatalım!

Kapak Fotoğrafı: Divan