Dünyanın en iyi DJ’lerinden bir kısmını bu listede bir araya getirmek istedim. İşte, En İyi DJ dendiğinde akla gelen ilk isimlerden bazıları… İyi okumalar ve keyifli dinlemeler!

En İyi DJ Listesi

Armin Van Buuren

armin van buuren

Tarzı: Trance & Progressive

2013 yılında Hardwell’den sonra en iyi 2. DJ seçilen Armin Van Buuren, 2010 ve 2012 yıllarında ise listenin birincisiydi. 1976 doğumlu Hollandalı DJ, aynı zamanda Avrupa’nın en çok satan trance müzik plak şirketi olan Armada Music’in de sahiplerinden ve kendisi aslında bir avukat! (Evet, yanlış duymadınız!) 1995’ten beri Blue Fear, Touch Me, Communication gibi hitlere imza atan Armin Van Burren, 76 Debut albümünün piyasaya çıkışıyla tüm elektronik müzik camiyasında hiç unutulmayacak bir DJ konumuna geldi.

Kendisinin en önemli hit parçalarından biri ise Trevor Guthrie ile birlikte çalıştıkları “This Is What It Feels Like”:

 

Nicky Romero

Nicky Romero

Tarzı: Progressive

2013’ün Top 10 listesinde Steve Aoki’den bile önce, 7. sıraya yerleşen, 1989 Hollanda doğumlu Nicky Romero, Tiësto, Fedde Le Grand, David Guetta, Calvin Harris, Armand Van Helden, Avicii and Hardwell gibi onlarca başarılı isim ile çalışarak, kariyerinde inanılmaz adımlar attı. DJ, Coachella, TomorrowLand, Ultra Music Festival gibi dünyanın en önemli festivallerinde en çok aranan isimlerden!

Nicky Romero’yu en iyi tanıdığımız şarkılardan biri, Avusturyalı kardeşler Mim ve Liv Nervo ile hazırladığı “Like Home”! Bir de beraber dinleyelim:

 

Above & Beyond

Above&Beyond

Tarzı: Trance, Vocal Trance, Progressive Trance

Bir İngiliz elekrtronik dans müzik grubu olan Above&Beyond, Jono Grant, Tony McGuinness, and Paavo Siljamäki adlı üç müzisyenden oluşuyor. 2013’te en iyi DJ’ler listesinde, 4.-5. sıradan 17.’ye düşseler de, kendi prodüksiyonlarının dışında muhteşem mix’ler yapmalarıyla tanınan Above & Beyond, kalbimizde hep top 10’da kalacak! (Above&Beyond, sadece elektronik parçalarını değil, Madonna, Dido, Britney Spears gibi sanatçılarında parçalarını da remixliyor.) 

Above & Beyond’un “Melodik Trance” tarzını anlamak isteyenler; Alex Vargas ile birlikte oluşturdukları “Blue Sky Action” parçasını dinleyebilirler:

 

Axwell

axwell

Tarz: House

İşveçli DJ, remixer ve prodüktör olan Axwell, aynı zamanda İsveçli house müzik grubu olan Steve Angello ve Sebastian Ingrosso’nun da bulunduğu Swedish House Mafia’nın üyesi. 2004 yılında Ministry of Sound aracılığıyla piyasaya sürdüğü Feel the Vibe isimli parçayla dikkatleri üzerine çeken DJ’in, o zamanlardan şimdiye kadar çıkardığı 10’larca single’ı yer alıyor. “Don’t You Worry Child”dan “Save The World”e kadar birçok parçasını sayısız kez disko ve kulüplerde duyduğumuz Axwell’in yalnızca soundcloud’da 3 milyon’a yakın hayranı var.

Axwell’in en sevdiğimiz parçaların biri; geçtiğimiz sene bol bol dinlediğimiz “Center of The Universe”. Bugün biraz enerjiye sahip olmak istiyorsanız bu parçayı dinlemelisiniz:

 

Afrojack

Afrojack_001

Tarzı: Elektronik/House

1987 doğumlu, gerçek ismi Nick van de Wall olan Hollandalı DJ, 2011’den beri dünyanın en iyi DJ’ler listesinde top 10’da yer alıyor. Aynı zamanda bir Grammy Ödülü’ne sahip olan Afrojack, Leona Lewis’ten Beyonce’ye birçok süperstarla iş birliği yapmayı başarmış, başarılı bir elektronik müzik ikonu!

Afrojack’in Amsterdamlı Eva Simons ile olan düeti “Take Over Control”ü dinleyemediyseniz, şimdi tam sırası:

İlginizi çekebilir: Daha fazla DJ önerisi için bu yazıya da göz atın…