Her yıl festival filmleri için bolca vakit ayırmaya çalışıyoruz. Fırsat bulamayıp gidemeyenler için birer öneri…

Önceki Yazı: “Room 237″ ve “Paperboy”

“Le magasin des suicides”

the-suicide-shop03
Les Magasins des Suicides

Fikir olarak çok beğendiğim gibi müzikal, anime ve 3D olması balı kaymağı olmuş. Kara mizah severler için kesinlikle görülmesi gereken bir film.

Tuvanchelerin, bunalıma giren insanlara intihar sattıkları bir aile dükkanı işletiyor. İşleri son derece iyi, çünki intiharların çoğalması nedeniyle o sıralar devlet kamuya açık alanlarda intiharı yasaklıyor.

the-suicide-shop02
Les Magasins des Suicides

Dükkanda müşteriler için her çeşit çözüm var. Tabancadan, zehirlere, yabani mantarlardan, tavan ipine kadar uzanan çeşitlilikte her müşteri kendi tarzına uygun intiharı yüksek paralara alıyor.

Bu yoğun iş temposu sırasında karı-koca 3. bebeklerini beklemekte. Son derece mutsuz, somurtkan bu ailenin üçüncü çocuğu, gülerek dünyaya merhaba diyor. İntihar dükkanı için son, böyle başlıyor.

IMDb Puanı: 6.0

“Antiviral”

antiviral
Antiviral

Gelecekte, ünlülerin hastalıklarını hayranlarına satan bir klinik ve bu klinikte çalışanlar üzerine bir film. Fikir olarak son derece yaratıcı olsa da, benim için fazlasıyla saplantılı bir film. 108 dk. boyunca “şimdi değişecek, şimdi bir şey olacak” hissiyatı ile filmi sonlandırdım.

Son derece iddialı konusuyla “Antiviral”, bilim kurgu severler için iyi bir seçim olabilir.

IMDb Puanı: 5.7

theMagger’dan !f’in En İyileri…