Eğer sizden bir kapsül gardırop hazırlamanız istenseydi seçeceğiniz ilk parça ne olurdu? Bu sorunun yanıtı çoğumuz için elbette iyi bir denim. Basic bir t-shirt ve spor ayakkabılarla hafta sonu etkinliklerine, şık bir ceketle davetlere, kalın bir sweatshirtle doğa yürüyüşlerine ve daha onlarca farklı duruma uyarlanabilen bir vazgeçilmez… Haute couture’ün en bilindik isimlerinin bile “Keşke denimi icat etmiş olsaydım. En gösterişli, en pratik, en rahat ve en soğukkanlı parça. İfadeye, tevazuya, seksiliğe ve sadeliğe sahip.” demesine şaşırmamak gerek! Konu denim olduğunda klasik Amerikan stilinin ve çabasız coolluğun temsilcisi Levi’s® da bu arayışımızın yanıtı olmaya devam ediyor ve ’24 İlkbahar/Yaz Koleksiyonu’nda her harika gardırobun temel unsuru olan bu parçalara taze bakış açıları getiriyor.

Marlon Brando, Justin Timberlake ya da Steve Jobs… Bu bambaşka kulvarların ve dönemlerin stil ikonu haline gelmiş isimlerinin ortak noktası olmayı başarabilen bir parça düşünün! Marlon Brando’nun 1947 yapımı “A Streetcar Named Desire” filmi için yaratılan ikonik görünümünün bir parçası. Andy Warhol’un üstünden çıkaramadığı o jean… Sanatın dâhileri, asi yıldızlar, Hollywood oyuncuları… Denim her daim farklı hayatların parçası olmayı başarıyor. İşte, işlevsel, rahat, kullanışlı ve estetik bir seçenek olarak denim-severler için altın standardı oluşturan Levi’s®‘ı bu denli özel kılan en önemli şeyler arasında da şüphesiz farklı stillere uyumlanabilme başarısı geliyor.

Levi’s®‘ın ‘24 İlkbahar/Yaz Koleksiyonunun erkek giyiminde; 502™ Taper özel dikilmişçesine her vücut tipine uygun kesimiyle öne çıkarken, 568™ Stay Loose ve ‘70’lerden esinlenen orijinal 517™ Bootcut gibi yeni loose denim kesimler de farklı stillere göz kırpıyor. Düz kesimli denimler içinse koleksiyonun ikonik 501® ailesi, yaşanmış vintage bir görünüm ortaya çıkaran zamansız, otantik bitişler sunuyor. Böylece tıpkı müzisyen Anıl Erdem Cevizci ve dijital içerik üreticisi Bedirhan Soral’ın eşlik ettiği kampanya çekimlerinde olduğu gibi gündelikten benzersiz olanına, sıradandan unutulmaza gerçek hayat deneyimlerinin tümüne uyumlanabildiğini bir kez daha kanıtlıyor.

Üstelik koleksiyon bununla da sınırlı kalmıyor ve temel üst giyiminde kullanışlılık ve sporu harmanlıyor! %100 pamuk oxford kumaştan üretilmiş Authentic Button Down Shirt, hemen hemen her görünüme uyum sağlıyor. Bir Chic Magger favorisi ve markanın tarihine kök salmış klasik bir Levi’s® denim ceket olan Type 1 Trucker, daha geniş bir vücut ve omuz görünümü yaratarak modern bir silüet sunuyor. Son olarak, Union Rugby dahil olmak üzere çeşitli polo ürünleri ise, koleksiyona bir miktar kolejli havası katarken ve spor tarza göndermede bulunuyor. Eğer tüm bahsettiklerimiz sizi gardırobunuzu gözden geçirme konusunda motive ettiyse gelin sizi zengin bir moda mirasının cool ve çabasız alternatifler sunan en yeni yaratımlarına daha yakından bakmak üzere buraya alalım.

Kapak Fotoğrafı: Levi’s®