Bir markaya sadık olmak sizin için ne ifade ediyor? Bize sorarsanız bu sadakat anlaşmasının iki önemli koşulu var. İlki karşılıklı olması, ikincisi de farklılaşmaya hiç ara verilmemesi. Tıpkı ilişkilerdeki gibi, sadık olduğumuz markanın da bizim faydamızı gözetmesini, iyiliğimizi düşünmesini, kısaca bizi kalbinde ayrı ve ‘premium’ bir yere koymasını isteriz. Farklılaşmaya gelince, her gün her durumda tercih ettiğimiz markanın, sanki yeni tanışmışız gibi ilk günkü heyecanda kalmayı başararak kendini yenilemeye devam etmesini bekliyoruz. Bize göre sadakate saygı konusunda ikide iki yapan ve el alışkanlığımıza dönüştüğü için çok memnun olduğumuz bir marka var: Hepsiburada Premium! Hepsiburada’nın Premium üye sayısı henüz 1 yıl olmadan 1 milyon kişiye ulaşmış. Biz de sizin için hem bu talebin sebeplerini araştırdık hem de Premium’luların alışveriş tercihleri hakkında eğlenceli istatistikleri derledik.

Gelin Hepsiburada Premium’un, kullanıcılarına yalnızca 10 ayda nasıl toplam 1.2 milyar TL fayda sağladığına birlikte bakalım!

  1. Ayda ortalama 4 sipariş veriyorsanız burayı okuyun.

Diyelim ayda ortalama 4 defa sipariş veren bir Hepsiburada Premium’lusunuz. Sadece 14.90 TL ödeyerek (25 yaşından küçük öğrenciler için ise 9.90 TL) ayda 300 TL fayda elde edebiliyorsunuz demektir. İyi de nasıl? Hemen küçük bir hesap yapalım. 97 TL kargo bedeli, 60 TL Hepsipay Papel kazancı, 69,90 TL BluTV hediyesi, ortalama 105,00 TL tutarında Premium’a özel kampanya faydasını toplayalım. Yalnızca 14.90 TL ödeyerek 300 TL fayda sonucuna kolayca ulaştık bile! Üstelik kazandığımız faydaları uygulama içindeki özel sayfadan da takip edebiliyoruz.

  • Kargoya ödeme yapan kaldı mı?

Hepsiburada Premium üyeleri 10 ay gibi kısa bir zamanda 16 milyon siparişte kargo bedavadan yararlanmış bile. Her alışverişlerinde, sepet tutarından bağımsız ve tüm siparişlerde geçerli. Premium üyeler bu avantaj sayesinde toplam 340 milyon TL değerinde fayda elde etmiş durumdalar!

  • Hepsipay Papel’i duymuş muydunuz?

Bugüne kadar Premium üyelere 65,5 Milyon TL değerinde Hepsipay Papel tanımlanmış. Yani verilere göre, “her alışverişte %3 Hepsipay Papel kazancı” avantajıyla 1 milyon üye 10 ayda toplam 65,5 milyon TL değerinde Hepsiburada alışverişlerinde kullanabilecekleri Hepsipay Papel kazandı!

  • Bir Premium’lu mobilya alırsa…

“Ne var bunda ben bunu kurarım” dedikten sonraki yaklaşık 13 saat boyunca çekmece montajı yapmaya çalıştığınız o şifonyerle göz göze geldiniz mi? Geldiyseniz bu kısım çok hoşunuza gidecek. Hepsiburada Premium’lular 7 bin mobilya ve 2 bin lastik siparişindeki montajlarından %50 indirimli yararlandı. Toplamda 9 bin kez yararlanılan bu avantajla, üyeler toplam 2 milyon TL fayda elde etti. Biz de bu ayrıcalığa 9 bin kez “evet” diyoruz.

  • Eğlendirirken kazandıran bir ayrıcalık.

Hepsiburada Premium’lu olunca BluTV üyesi de oluyorsunuz. 685 bin Premium üyesi BluTV’deki 10.000 saatten fazla yerli ve yabancı dizi, film, program ve  belgeselleri hediye olarak izleyebiliyor. Hatta izlemişler bile, hem de 24.6 milyon saat… Evet Handmaid’s Tale de izlemişler, The Last of Us da.

Peki siz şu anda neredeyse tüm alışverişlerinizi online yapıyor olmanıza rağmen, alışveriş yaparken kazandığınızı tam anlamıyla hissediyor musunuz? Hemen buraya tıklayarak hissetmeye başlayabilirsiniz.

Bonus: Hepsiburada Premium’lular Hakkında Eğlenceli Bilgiler.

En çok hangi markalar tercih edilmiş?

  • Burger King Tıkla Gelsin, Petrol Ofisi, Yemeksepeti en çok kullanılan avantajlar arasında yer aldı. 150 bin hamburger menü, 20 bin tatlı yendi!
  • Hepsiburada’nın Premium ile sunduğu onlarca avantajdan öne çıkanlar Burger King Tıkla Gelsin’de %50 indirim, Yemeksepeti’nden ilk siparişine özel 80 TL indirim, Petrol Ofisi’nden yapılan yakıt alımlarında 5 kat puan oldu. 

Otel yastığı sevgimiz ve dünyayı dolaşan tuvalet kağıdı.

  • Premium’lular 10 ay içinde 280 ton yani 84 milyon bardak çay tüketti.
  • 135 ton fındık kreması, 427 ton ayçiçek yağı satın alan Premium’luların sipariş verdiği 14 milyon adet tuvalet kağıdı ise dünyayı 6,5 kez dolaşacak uzunlukta.
  • Premium’lular diğer kategorilerden züccaciyede en fazla döküm tava seti, sağlık-güzellik kategorisinde saç bakım toniği ve bitkisel bakım kompleksi tercih ederken, ev tekstili kategorisinde otel yastığı satın aldı. 

Hobilerimiz arasında kitap okumak…

Premium’lulara özel hobi ve kitap kategorisinde yapılan yüzlerce kampanya ile 10 ay içinde toplam 250 binden fazla kullanıcı, 2 milyonun üzerinde kitap aldı. İlk 5 kitaba gelince:

1. Ahmet Ümit –  Bir Aşk Masalı
2. Dan Brown- Hayvanlar Senfonisi 
3. Wendy McClure – Bu Bir Bal Kabağı 
4. George Orwell- Hayvan Çiftliği 
5. Matt Haig – Gece Yarısı Kütüphanesi  

Keyifli alışverişler!