Doğal maden suyu sever misiniz? Cevabınız evetse bugün onu daha yakından tanıyalım mı? Kendinizi beş dakikalığına bundan binlerce yıl önce yaşamış bir insan olarak hayal edin, ormanda gezintidesiniz ve  maden kaynaklarına yakın bölgelerde keşfe çıkıyorsunuz… Kulağınıza bir şırıltı çalınıyor, suyun sesini takip edip onu buluyorsunuz. Yeraltından sızıp yukarı çıkarken temas ettiği onlarca değişik türde kayaçtan mineralleri toplayarak yüzeye ulaşan doğal maden suyunu! Bizim için yerin kilometrelerce derinindeki tüm iyiliği toplayıp, bir litresine en az 1000 mg erimiş mineral sığdırıp, Kızılay Doğal Maden Suyu ile evimize kadar geliyor.

theMagger olarak bugün sizin için doğal maden sularının sayısız faydasından iki tanesini seçtik: Magnezyum ve Mineraller. İkisini de neden her gün sağlığımıza hediye etmeliyiz sorusunun cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz, okumaya başlamadan önce birer doğal maden suyu?

İyi geldi.

Türkiye’nin En Zengin Magnezyum Oranı Erzincan’da!

Magnezuyumu derinlemesine anlatmadan önce, ihtiyacımız olan kadarını aldığımızda hissettiğimiz ilk duyguyu söylemek istiyoruz: “Ben aslında yorgun, depresif, halsiz değilmişim. Magnezyum eksikliğim varmış.” Çünkü kendisi insan vücudu için hayati önem taşıyan 11 mineralden biri. Kemiklerimizi ve dişlerimizi güçlendiriyor, kalp ritmimizi düzenliyor, hücrelerimizin büyümesinde ve yenilenmesinde aktif rol oynuyor. Parasempatik sinir sistemimizi harekete geçirerek sakinleşme ve rahatlama sağlıyor, uyku-uyanma döngülerimizi düzenleyen melatonin hormonumuzu düzenliyor. Kan basıncını düzenleyerek iştah kontrolü sağlıyor, kramplar ve eklem ağrıları konusunda bize yardımcı oluyor. Ruh halimiz ve migren ataklarımız üzerindeki iyilikleri ise bonus. Kızılay Doğal Maden Suyu ise, Türkiye’nin en zengin magnezyum oranına sahip maden suyu! Süpergücümüzün kaynağını en yakın marketten alabilecek olmak ise oldukça mutluluk verici. Magnezyum’a ihtiyaç duyduğunuzu hissediyorsanız özellikle Kızılay Doğa Maden Suyu Erzincan’ı tercih etmelisiniz.

Türkiye’nin En Zengin Mineral Oranı Afyonkarahisar’da!

Vücudumuzu çok karmaşık bir sisteme sahip şirketlere benzetirsek; mineraller bütün bu sistemin doğru ve düzenli işlemesinden sorumlu müdürlerdir. Onlar olmadan düzen sağlanamaz ve yerleri kolay kolay doldurulamaz. Bu yüzden her gün düzenli olarak günlük mineral ihtiyacımızı karşıladığımızdan emin olmalıyız. Mineraller oksijen seviyemizi dengeler, kan şekerimizi düzenler, kemik ve kas sistemimizi korur ve en önemlisi de bağışıklık sistemimizi güçlendirir. Kızılay Doğal Maden Suyu’nun her çeşidi mineral bakımından çok zengin ama bir tanesi var ki o Türkiye’nin en zengin mineral oranına sahip: Afyonkarahisar! İçinde bolca florür, kalsiyum, sodyum, demir ve potasyum gibi çok değerli mineraller barındırıyor. Kaynağında ve son teknolojiyle şişelendiğini bilme rahatlığıyla günlük mineral ihtiyacımızın önemli bir kısmını tek şişeyle karşılayabiliyoruz.

Binlerce Yıldır Lezzeti Hiç Değişmedi

Kızılay Doğal Maden Suları’nın bol mineralli ve magnezyumlu içeriğiyle Erzincan ve Afyon’daki binlerce yıllık kaynaklardan, ileri teknoloji ve yüksek kalite ile üretildiğini biliyoruz. Peki çok lezzetli, vegan ve koruyucusuz lezzetleri olduğunu da biliyor muydunuz? (Biz narlı olanı favoriledik bile) Nar, guava, elma, limon, karpuz & çilek gibi aroma seçenekleri doğallıktan ödün vermeden meyveleri bol mineral ve magnezyum ile birleştiriyor.

Spor öncesi, sonrasında, yoğun bir günün arasında, kalabalık buluşmalarınızda, uzun masalarda bol buzlu sürahileri rengarenk Kızılay Doğal Maden Suları, taze naneler ve limonlarla hem sağlıklı hem eğlenceli hâle getirebilirsiniz! Binlerce yıllık kaynaklar hakkında daha fazla bilgi almak ve bir sonraki davetiniz için lezzetli seçeneklere göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.