Havaların da güzelleşmesiyle şehrin dört bir yanını saran festivaller, konserler, partiler, buluşmalar, sergilere yetişemez olduk. Nerede ne organizasyon var sorusu hep aklımızda, birbirinden canlı ve eğlenceli etkinliklerin peşinden koşuyoruz. Oysa tüm bu etkinliklere bir tık ile hakim olmamızı sağlayacak mobil uygulamalar var! Schweppes ile Keşif Günlüğü’nde bu sefer de şehirde gerçekleşen; konserden fuara, tiyatrodan sergiye tüm keyifli etkinlikleri bir arada bulabileceğiniz uygulamaları keşfe çıktık. Her ne kadar bir uygulama olmasa da, theMagger’ın seyahatten sanata, sinema ve müzikten mekana her gün daha çok keşfeden ve paylaşanlar için yaratılmış bir platform olduğunu da hatırlatalım ve sizleri en iyi etkinlik uygulamalarıyla baş başa bırakalım!

Etkinlik Uygulamaları

PartyMag

PartyMag
PartyMag

Partilere doyamayanlar buraya! Siz de tam bir eğlence tutkunuysanız, gece hayatına bayılıyor ve sosyalleşmekten hoşlanıyorsanız PartyMag mutlaka telefonunuzda olmalı. Bulunduğunuz şehirdeki tüm müzik etkinlikleriyle buluşmanızı sağlayan uygulama, sizi hangi müzik tarzından hoşlanıyorsun sorusuyla karşılıyor ve Hits & Pops, Caz, Latin, Kokteyl, Oldies gibi birçok seçeneğin arasından size en uygun olduğunu düşündüklerinizi seçiyorsunuz. Bu aşamadan sonra PartyMag yalnızca size özel, müzik zevkinize uygun partileri karşınıza getiriyor. Aynı zamanda uygulama üzerinden aynı müzik zevklerine sahip insanlarla tanışıp iletişime geçebiliyorsunuz. Sosyalleşme, iyi müzik, parti! Daha ne olsun?

Android, iOS

İKSV Mobil

İKSV Mobil
İKSV Mobil

İstanbul’un kültür sanat yaşamına yön veren bir kurum olan İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV)’nın mobil uygulaması, İKSV Mobil ile tanışın! Her yıl heyecanla beklediğimiz İstanbul Film, Tiyatro, Müzik ve Caz Festivalleri ile İstanbul Bienali ve İstanbul Tasarım Bienali’nin detaylarına bu uygulama üzerinden ulaşabilir, ayrıca Filmekimi ve Salon etkinliklerini takip edebilirsiniz. Kaçırmak istemediğiniz etkinlikleri takviminize ekleyebilir, gün içinde birkaç saat boşluğunuz varsa hemen konumunuzu açıp yakınınızda gerçekleşen etkinliklere göz atabilirsiniz!

AndroidiOS 

All Events In The City

All Events In The City
All Events In The City

Karşınızda şehirde gerçekleşen etkinliklerden geri kalmamak için muhteşem bir uygulama daha: All Events In The City. Ev partilerinden gece kulüplerine şehirdeki tüm partileri, konserleri, yoga atölyesi gibi sayısız workshop’u, seminerleri, sektör buluşmalarını, dans etkinliklerini ve spordan seyahate daha pek çok organizasyonu bu uygulama aracılığıyla bir arada görebilirsiniz. Sevdiğiniz etkinliklere bilet alabilir, paylaşabilir, takviminize ekleyebilir veya haritada işaretleyebilirsiniz. All Events In The City’yi benzerlerinden ayıran önemli bir özellik de, yurt dışında da rahatlıkla kullanılabiliyor olması. Dünya üzerinde 30.000’den fazla şehirde kullanılan uygulamada, New York, Chicago, Roma, Londra gibi çok sayıda şehirden öneriler de bulabilirsiniz.

AndroidiOS

KonserV 

KonserV
KonserV 

KonserV, takviminde güncel konserlere yer veren müzik dolu bir uygulama! Örneğin şu anda, uygulamanın içerisinde; Garanti Caz Yeşili Konserleri, 26. İstanbul Caz Festivali (İKSV), Salon İKSV Konserleri ve Babylon Konserleri yer alıyor. Tümünün detaylarına ulaşabiliyor, bilet alabiliyorsunuz. Ayrıca, belirli bir sayıda konsere gidip biletinizin barkodunu uygulamanın içindeki kameraya okuttuğunuzda puan kazanabiliyorsunuz. Bu puanlarla ödül kataloğundan konser bileti veya imzalı albümler gibi çeşitli hediyeler kazanıyorsunuz!

AndroidiOS

istanbul.net.tr

istanbul.net.tr
istanbul.net.tr

Yalnızca merak ettiği etkinliğin detaylarını değil, o mekana nasıl ulaşabileceğini de görmek isteyenler veya gideceği konserden önce yemek yeri alternatifi arayanlar için istanbul.net.tr uygulaması biçilmiş kaftan. Uygulamayı açtığınızda karşınıza öyle kapsamlı bir rehber çıkıyor ki, nereden başlayacağınızı şaşırıyorsunuz. Sergi, fuar, tiyatro, sinema ve bu gibi etkinliklerin yanı sıra yeme içme, ulaşım, alışveriş gibi şehir yaşamına dair pekçok güncel bilgiyi ve duyuruyu bulabileceğiniz istanbul.net.tr’ye bir göz atın deriz!

AndroidiOS

 

EventBrite

EventBrite
EventBrite

Konserlerden festivallere, yoga derslerinden Cadılar Bayramı gibi özel günlerde düzenlenen etkinliklere çok çeşitli alternatifler sunan EventBrite, size yakın lokasyonlarda gerçekleşen organizasyonları da görmenizi sağlıyor. İlginizi çeken etkinlikleri takviminize ekleyebiliyor, uygulama üzerinden anında bilet de satın alabiliyorsunuz. Dışarı çıkmak istediğinizde “Nereye gitsem?” diye düşünmek yerine, konumunuzu açarak EventBrite’ın keşiflerine göz atın, en beğendiğiniz etkinlikte yerinizi alıp elinizde Schweppes’iniz ile saatlerce dans edip eğlenceye doyun!

AndroidiOS

MeetUp

MeetUp
MeetUp

MeetUp, aynı ilgi alanlarına sahip kişilerin birbirlerinden haberdar olmasını sağlayarak onları çeşitli organizasyonlar aracılığıyla bir araya getiren harika bir uygulama. Uygulamayı yüklediğinizde, sizden ilk olarak ilgi alanınızı seçmeniz isteniyor. Bu noktada outdoor & macera, fotoğrafçılık, yazarlık, müzik, film, sanat, dans, evcil hayvanlar, kariyer & iş gibi birçok seçenekle karşılaşıyorsunuz. İlginizi çekenleri seçtiğinizde sizinle benzer seçimleri yapan kişilere ulaşıyor, gruplara katılabiliyorsunuz. Aktif olan gruplar, belirli aralıklarla kendi etkinliklerini düzenliyorlar. Yeni insanlarla tanışmak, başkalarına ilham vermek ve başkalarından ilham almak için çok yararlı bir platform olan MeetUp’ta yeni deneyimler keşfetmenin güzelliğini yaşayabilirsiniz. MeetUp’ta aynı zamanda kendi ilgi alanınıza göre grup kurabilir, kendi etkinliklerinizi düzenleyebilirsiniz!

Android, iOS

Etkinlik uygulamaları demişken, hepimizin vazgeçilmezlerinden Biletix ve MyBilet’i de unutmayalım! İstanbul’da gerçekleşen neredeyse tüm etkinlikleri bulabileceğiniz bu iki zengin platform da, tabii ki her zaman için elinizin altında olsun 🙂