Dünyanın en önemli müzik otoritelerince 20. ve 21. yüzyılın en üstün keman virtüözü kabul edilen Itzhak Perlman, 29 Nisan 2014 tarihinde İstanbul Kongre Merkezi’nde vereceği konser için tekrar Türkiye’ye geliyor!

560x300 good music banner (1)

Schindler’in Listesi filminin müziklerini kim unutabilir ki? İşte John Williams imzalı bu müziklere kemanıyla hayat veren isim, 20. ve 21. yüzyılın en önemli keman virtüözü kabul edilen Ithzak Perlman’dı. Yakın bir zamanda İstanbul’u ilk kez ziyaret ederek unutulmaz bir konser veren İsrailli sanatçı, 29 Nisan’da Yapı Kredi sponsorluğu, Map İletişim ve Piu Music organizasyonuyla bir kez daha,  İstanbul’da olacak.

1945 yılında Tel Aviv’de dünyaya gelen sanatçı, klasik müziğe ve kemana olan ilgisini çocuk felci nedeniyle zorlu geçen çocukluk yıllarında, radyodan dinlediği müziklere borçlu olduğunu söylüyor.  Shulamit Konservaturaı’nda ve Tel Aviv Müzik Akademisi’nde Rivka Goldgart ile eğitimine başlayan sanatçı, Julliard Okulu’nda Ivan Galamian ile çalışmış. Bugün halen New York’ta yaşayan Itzhak Perlman, sahip olduğu sayısız ödül, birincilik ve fahri doktora ile dünyanın en büyük keman virtüözleri arasında kabul ediliyor.

Itzhak Perlman konsere, değeri yaklaşık 20 milyon dolar olduğu tahmin edilen, geçmişte Yehudi Menuhin’e ait olan 1714 yapımı antik Soil Stradivarius ile katılacak.

Bu heyecan verici deneyimi yaşamak, klasik müziğin tadını çıkarmak için siz de 29 Nisan’da İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek konserdeki yerinizi ayırın.

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN