Hem şehirden çok uzaklaşmayalım hem de şehrin gürültüsünden biraz olsun kendimizi arındıralım dediğimiz hafta sonları olmuyor mu? Planın içinde kahvaltı da varsa bu hafta sonları beni kesinlikle çok mutlu ediyor. Biz de bu düşünceyle bir pazar gününe huzurla başlamak ve methini çok duyduğumuz Kulindağ Dağ Evi deneyimi yaşamak için huzurlu bir yolcuğa çıktık.

Kulindağ Dağ Evi
Kulindağ Dağ Evi | Fotoğraf: kulindag.com

Konum

Fotoğraflarını sosyal medyada çokça gördüğüm Kulindağ Dağ Evi, İstanbul Anadolu Yakası’ndan 40-45 dakika uzaklıkta, Beykoz’a bağlı Mahmutşevkipaşa Mahallesi’nde bulunuyor. Yani ne şehirden çok uzak ne de şehre çok yakın; doğa ile iç içe bir kaçış noktası. Ulaşımıysa gayet kolay.

Kulindağ aslında farklı bungalov tiplerinden oluşan bir dağ evi ama sadece kahvaltı yapmak için gelen ziyaretçilere de her zaman ağırlıyor. Dağ evine gelir gelmez merdivenlerden yukarı çıkıldığınızda, sizi terasında harika bir orman manzarası karşılıyor.

Kulindağ Dağ Evi
Kulindağ| Fotoğraf: Begüm Köse

Gelelim en merak edilen konu; kahvaltıya! Öncelikle söylemem gerekir ki gitmeden önce mutlaka rezervasyon yaptırmanız gerekiyor. Biz kahvaltımızı yaparken rezervasyon yaptırmayan birçok kişi geldi ve uzunca bir süre beklemek zorunda kaldılar. Kısacası beklemek istemiyorsanız; rezervasyon şart.

Kulindağ Dağ Evi Kahvaltısı
Kulindağ Dağ Evi Kahvaltısı | Fotoğraf: Begüm Köse

Terastaki kahvaltı alanına geldiğinizdeyse müthiş bir fırın kokusu sizi alıp götürüyor. Kahvaltısı açık büfe olarak geçiyor ama kahvaltı daha çok poğaça ve börek gibi hamur işlerinden oluşuyor. Kısacası bir öğünlük diyeti unutun derim. 🙂 Bu açık büfe kahvaltıda öğlen 13.30’a kadar peynirli börekten mercimekli böreğe, fırından yeni çıkmış sıcak sıcak çikolatalı ekmekten otlu pideye kadar birçok çeşit bulabiliyorsunuz. Kahvaltının yanında ayrıca sınırsız çay ve kahve de alabiliyorsunuz. Biz, havanın soğuk olması sebebiyle içeride kahvaltımızı yapıp sonrasında kahvemiz eşliğinde terasta manzaranın tadını çıkardık…

Kulindağ İstanbul | Fotoğraf: Begüm Köse

Hamur işinin çok olduğu, fırından sıcacık çıkan ekmeklerin sonunun gelmediği, simitlerin, pidelerin mis gibi koktuğu yerler benim için harika bir kahvaltının adresi diyorsanız Kulindağ Dağ Evi’nin tam size göre olduğunu söyleyebilirim. Hem hafta içi hem de hafta sonu açık büfe kahvaltı imkanı sunan Kulindağ’a mutlaka uğramanızı öneririm. Seçim sizin, şimdiden tüm Maggerlara afiyet olsun!

Kapak fotoğrafı: Begüm Köse

İlginizi çekebilir: İstanbul Flaneur’den İstanbul Kahvaltı Mekanları