“Buraya mekan mı açılır?” dediğimiz semtlerde açılan cafe-restoranlar, çiçekçiler, mobilyacılar o sokağın ruhunu değiştirip, önceden hiç uğramayacağımız bir bölgeye bizi hayran bırakabiliyor. Bu büyük bir başarı! Reşitpaşa’daki Emirgan Sokak’a da tam anlamıyla öyle oldu; sokakta fine-dining deneyimi yaşatan Amanda Bravo restoran olarak açılınca sokağın kaderi bir anda değişti. Emirgan Sokağı, geçtiğimiz günlerde Pandora ile gezdik. Misk’te, Amanda Bravo’da, Havandan by Beff Gourmet’e dilediğimizce vakit geçirdik. Yemek yedik, kahve ve şarap içtik, laptopları açtık çalıştık.

Lisya Kalma

Size İstanbul’un en tatlı cafesini açıklıyorum: Misk İstanbul

Pandora

Misk İstanbul, Reşitpaşa’nın popüler sokağı Emirgan Sokak’ta yer alan bir çiçekçi-cafe. Pastel tonlardaki renklerin kullanıldığı mekanın kapısından içeri girdiğiniz anda modunuz değişiyor, otomatik olarak yüzünüz gülüyor. Çiçeklerin güzelliği, mekanın muhteşem atmosferi ve çalışanların güzel yüzlü tavırları Misk İstanbul’a ilk bakıştan hayran kalmanızı sağlıyor. Hazal Şen ve Eda Erbilgin, üniversitedeki dostluklarını iş ortaklığına taşıyıp Misk’i kuruyorlar. Burayı olumlu enerjileri ile “misk” gibi bir mekana dönüştürüyorlar.

Pandora

Misk’te kahve ve çay menüsü önünüze özel geliyor. Menünün kendisi bile o kadar özenilmiş ki, içeriğe bakmadan önce üzerindeki desenleri inceliyorsunuz. Misk’in kahveleri ve çayları da birbirinden leziz. Ben bir değişiklik yapıp, Pancar Latte siparişi verdim. Pancar sevenler için inanılmaz enteresan, bir o kadar da lezzetli olan Pancar Latte’ye bayıldım.

Pandora bilezik

Kahvaltıda canınız Eggs Benedict çekiyorsa, Misk’in yolunu hemen tutmalısınız. Eğer öğlen giderseniz, mekanda birbirinden nefis bagellar, tostlar ve salatalar da deneyebilirsiniz.

Yazının bu bölümünde bu düşüncemi söylemeden geçemeyeceğim; o gün Pandora’dan taktığım tüm mücevherlerin her birine ayrı ayrı aşık oldum. Birbirinden zarif ve zamansız tasarımların her zaman hayranıyım!

Pandora

Amanda Bravo

Lisya Kalma

Misk İstanbul ziyaretimizden sonra Amanda Bravo’ya uğradık. Buraya hiç gittiniz mi bilmiyorum ama gerçekten İstanbul’un en başarılı yemeklerini burada yiyebiliyorsunuz. Haftaiçleri yalnızca öğle servisi veren mekan, Perşembe’den Cumartesi’ye 12:00-23:00 saatleri arasında servis veriyor.

Pandora

Mevsime göre değişen Amanda Bravo’nun menüsünde bazı lezzetler hep bulunuyor. Örneğin steak tartar, fikrimce İstanbul’un en iyilerinden.

Pandora

Yeni mekanımıza geçmeden sormak istiyorum; yukarıdaki kolyenin güzelliği nedir? :)

Havan’dan by Beff Gourmet

Yine aynı sokakta bulunan Havan’dan by Beff Gourmet , Türk mutfağından lezzetleri gurme bir şekilde yorumlayan bir mekan. Cumartesi giderseniz kaburga burger yemeyi unutmayın. Yaklaşık 7 saat pişen kaburga, ev yapımı ekmeklerin içerisine koyuluyor. Ve lezzet şöleni bu şekilde başlıyor :)

Pandora

Mekanın içerisi de dışarısı da çok rahat ve keyifli. Laptopumu açıp rahatça çalışabilmenin de keyfi ayrıydı!

Siz siz olun, havalar da hala ful güneşliyken Emirgan Sokak’a uğramayı unutmayın. Birinden çıkıp diğerine gidin. Kahve için, sosyalleşin… İstanbul’un tadını çıkarmak için harika bir zaman!

Yukarıda gördüğünüz, birbirinden güzel mücevherler için Pandora‘ya teşekkür ederiz! Herkese sevgiler!

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?