“Buraya mekan mı açılır?” dediğimiz semtlerde açılan cafe-restoranlar, çiçekçiler, mobilyacılar o sokağın ruhunu değiştirip bizi önceden hiç uğramayacağımız bir bölgeye hayran bırakabiliyor. Bu büyük bir başarı! Reşitpaşa’daki Emirgan Sokak’a da tam anlamıyla öyle oldu; sokakta fine-dining deneyimi yaşatan Amanda Bravo, restoran olarak açılınca sokağın kaderi bir anda değişti. Emirgan Sokağı, geçtiğimiz günlerde sizin için gezdim. Misk’te, Amanda Bravo’da, Havandan by Beff Gourmet’e dilediğimce vakit geçirdim. Yemek yedim, kahve ve şarap içtim, laptop’u açtım çalıştım.

-Bu yazı Ekim 2018’de güncellenmiştir.-

Misk İstanbul

 

View this post on Instagram

 

A post shared by MİSK FLORAL CAFE (@miskfloralcafe) on

Size İstanbul’un en tatlı cafesini açıklıyorum: Misk İstanbul! Burası Reşitpaşa’nın popüler sokağı Emirgan Sokak’ta yer alan bir çiçekçi-cafe. Pastel tonlardaki renklerin kullanıldığı mekanın kapısından içeri girdiğiniz anda modunuz değişiyor, yüzünüz otomatik olarak gülmeye başlıyor. Çiçeklerin güzelliği, mekanın muhteşem atmosferi ve çalışanların güzel yüzlü tavırları Misk İstanbul’a ilk bakıştan hayran kalmanızı sağlıyor. Hazal Şen ve Eda Erbilgin, üniversitedeki dostluklarını iş ortaklığına taşıyıp Misk’i kuruyorlar. Burayı olumlu enerjileri ile “misk” gibi bir mekana dönüştürüyorlar.

Misk’te kahve ve çay menüsü önünüze özel olarak geliyor. Menünün kendisi bile o kadar özenilmiş ki, içeriğe bakmadan önce üzerindeki desenleri inceliyorsunuz. Ayrıca kahveleri ve çayları da birbirinden leziz. Ben bir değişiklik yapıp, Pancar Latte siparişi verdim. Pancar sevenler için inanılmaz enteresan, bir o kadar da lezzetli olan Pancar Latte’ye bayıldım. Kahvaltıda canınız Eggs Benedict çekiyorsa, Misk’in yolunu hemen tutmalısınız. Eğer öğlen giderseniz, mekanda birbirinden nefis bagellar, tostlar ve salatalar da deneyebilirsiniz.

Misk İstanbul: InstagramKonum

Misk İstanbul Adres: Reşitpaşa Mah., Emirgan Sk. No:22 Sarıyer/İstanbul

İlginizi çekebilir: Gizem Dereci’den BEE Reşitpaşa

Amanda Bravo

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Aman da Bravo Bistronomique (@amandabravoistanbul) on

Misk İstanbul ziyaretimden sonra Amanda Bravo‘ya uğradım. Buraya hiç gittiniz mi bilmiyorum ama gerçekten İstanbul’un en başarılı yemeklerini burada yiyebiliyorsunuz. Hafta içleri yalnızca öğle servisi veren mekan, Perşembe’den Cumartesi’ye 12:00-23:00 saatleri arasında servis veriyor. Mevsime göre değişen Amanda Bravo’nun menüsünde bazı lezzetler hep bulunuyor. Örneğin steak tartar, fikrimce İstanbul’un en iyilerinden.

Amanda Bravo: InstagramKonum

Amanda Bravo Adres: Reşitpaşa Mahallesi, Emirgan Sk. No:20, 34467 Sarıyer/İstanbul

Havan’dan by Beff Gourmet

Yine aynı sokakta bulunan Havan’dan by Beff Gourmet, Türk mutfağından lezzetleri gurme bir şekilde yorumlayan bir mekan. Cumartesi giderseniz kaburga burger yemeyi unutmayın. Yaklaşık 7 saat pişen kaburga, ev yapımı ekmeklerin içerisine koyuluyor. Ve lezzet şöleni bu şekilde başlıyor :) Mekanın içerisi de dışarısı da çok rahat ve keyifli. Laptopumu açıp rahatça çalışabilmenin de keyfi ayrıydı!

Havan’dan by Beff Gourmet: InstagramKonum

Havan’dan by Beff Gourmet Adres: Reşitpaşa Mah., Emirgan Sk. 30/B  Sarıyer/İstanbul

İlginizi çekebilir: Eda Geven’den “Reşitpaşa Keşifleri Vol.2: Havan’dan

 

Siz siz olun, havalar da hala güneşliyken Emirgan Sokak’a uğramayı unutmayın. Birinden çıkıp diğerine gidin. Kahve için, sosyalleşin… İstanbul’un tadını çıkarmak için harika bir zaman!

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN