“Başka bir dünya mümkün” sloganının çok popüler olduğu dönemi hatırlıyor musunuz? Bazılarımızın odasında bir posterde yazıyordu, bazılarımızın lise çantasındaki rozette. Genellikle uzay tasviri veya gezegenlerle sembolize edilirdi o “başka dünya”. Yani çook uzakta gibi gelirdi hepimize. Anlaşılamayacak kadar karmaşık, ulaşılamayacak kadar ötede gibiydi. Son yıllarda Metaverse kavramının hayatımıza hıphızlı ve gayet gerçekçi dahil oluşuyla beraber artık ‘başka dünya’ epey yakın, mümkün ve tanıdık görünmeye başladı değil mi? Mark Zuckerberg’in “Bugün internete yalnızca dışardan bakıyoruz. Yakın gelecekte bizzat içinde bulunacağımızı düşünüyorum” dediği yakın geleceğe bir adım daha yaklaştık bugün. Hem de çok tanıdık bir markayla. Nasıl mı? Otokoç Otomotiv’in dünyada birçok alanda muadili olmayan ve Web 3.0 vizyonlarına işaret eden çalışması Otokoç Metazone ile.

Metazone’a Hoş Geldiniz!

Metaverse’te oluşturduğu Otokoç Metazone alanı ile erişilebilir ve sürdürülebilir bir deneyim merkezini hayata geçiren Otokoç Otomotiv, hepimizin merakla takip ettiği bu yeni dünyada yerini aldı. Yerini alırken, alışık olduğumuz Otokoç stilinden ödün vermediğini belirtmek isteriz. Decentraland’de 7 parsel ile Türkiye’de en büyük alana sahip olarak geleceğe merhaba demiş oldular.

Otokoç Metazone’da ziyaretçileri ana yapıyı oluşturan her katta farklı bir tema karşılıyor. Giriş katında, ziyaretçileri şirketin 9 ülkede faaliyet göstermesine ithafen 9 dilde “Merhaba” ile karşılayan ve tüm Otokoç Otomotiv markalarının yer aldığı Otokoç World Zone yer alıyor.

Birinci katta 2. el araç satışı ile ilgili sadece Metaverse’e özel kampanyaların kurgulanacağı Otokoç Showroom Zone, ikinci katta marka iş birlikleri, sponsorluklar ve sosyal sorumluluk projelerinin yer aldığı Otokoç Co-Creation Zone bulunuyor. Otokoç Metazone’un şimdiden favorimiz olan teras katında ise sosyal etkileşim ve deneyim için tasarlanmış Otokoç Social Zone bulunuyor.

İkinci binada Otokoç Agile Zone ve üçüncü binada ise Otokoç Art Zone yer alıyor. Son parselde ise dijital billboard ve Otokoç Metapark park alanı ziyaretçileri karşılıyor.

Otokoç Social Zone

Gelin alanlara biraz daha yakından bakalım.

Otokoç Artzone’da sanatsal iş birliklerine ve sanatçıların NFT koleksiyonlarının sergilerine dahil olurken, Social Zone’da bulunan teras katında sosyalleşip eğleneceğiz. Social Zone’un bir sürprizi de Divan Pub şeklinde tasarlanan bölümü! Otokoç Metazone’a gelen kullanıcılar yeni dünyada da Divan Pub müdavimi olacak ve keyifli zaman geçirerek birbirleriyle etkileşimde kalacak demektir. Otokoç Agile Zone’da ise, Otokoç Otomotiv çalışanları agile çalışmayı Metaverse’te deneyimleyebilecek. Otokoç Metazone’da ayrıca Metaverse reklamları için bir billboard ve park alanı bulunuyor. Bu alanda markalar, Web 3.0 topluluklarına mesajlarını ulaştırabilecek. Kısaca Metaverse’te yer alırken NFT üretmenin ötesine geçerek, sayısız alanda gerçek topluluklar ve faydalar ekseninde çalışan bir yapıya şahitlik ediyoruz.

Otokoç Art Zone

Giriş Yapmak Çok Kolay!

Decentraland’e giriş yapmanın 2 yolu var;

1- Log in: Bu seçenek ile MetaMask veya seçtiğiniz farklı bir NFT cüzdanı ile Decentraland’e giriş yapabilir ve daha detaylı bir deneyim yaşayabilirsiniz.

2- Join As A Guest: Bu seçenekte ise herhangi bir NFT cüzdanına gerek kalmadan Decentraland dünyasında bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Otokoç Metapark

Haydi Işınlanalım.

Dijital dünyaya yaratıcı, oyunlu, dahil etme kapasitesi güçlü ve hayatın her alanına dokunan deneyimler tasarlayarak katılan şirketin dijital çalışmalara ağırlık vermeye devam edeceğine şüphe yok. Otokoç Otomotiv’in 95. yılını kutladığı günlerde 95 koca sene boyunca geleceğe nasıl yatırım yaptıklarının, geçmişten aldıkları birikimi yeni dünyanın inşasına nasıl entegre ettiklerinin heyecan verici temsilini oluşturan Otokoç Metazone’a ışınlanmak için buraya tıklayabilirsiniz!