“Hiçbir şey göründüğü kadar kolay değildir.”, “Trafikte seçtiğiniz şerit daima tıkanır.” ve “Özenle seçtiğiniz kombininiz ince çorap içeriyorsa mutlaka kaçar”… Ezeli ve ebedi Murphy kurallarından ilk ikisi için yapabileceğimiz pek bir şey yok ama üçüncüsü söz konusu olduğunda moda tanrıları yardımımıza koştu diyebiliriz çünkü Penti’nin zor kaçan, kaçsa da ilerlemeyen “Stop” serisi tam da bu soruna çözüm getiriyor.

Devil Wears Prada filminin Poise dergisinde çalışmak üzere mülakata girmek için hazırlanan adayların sabah rutinini gösteren ilk sahnesini hatırlar mısınız? Kusursuz kombinler, kalem etekler, yüksek topuklar, ince çoraplar ve New York sokakları… Hikayenin kendisi de moda editörü olan yazarının da çok iyi bildiğini tahmin ediyoruz ki filmin belki de en gerçek dışı sahnesi burasıydı! Çünkü New York sokaklarında koşturacak adaylar, bir moda deviyle görüşmeden önce ince çoraplarının kaçması riskini alamazlar. Tabii ki Devil Wears Prada bir kurguydu ve romantik komedi evreninin kusursuzluğunda bu durum bir sorun değildi. Peki hayat biraz olsa romantik komediye yaklaşabilir mi? Eğer bu soruyu ince çoraplar özelinde sorarsak yanıtımız: Evet!

Kadınları en iyi anlayan markalardan biri olan Penti bu ihtiyacımızın farkında olarak yola çıkıyor ve yaygın bir soruna tasarım ve inovasyonlarla cevap veriyor. Zor kaçan, kaçtığında ise ilerlemeyen ‘Stop’ serisi, kaçmış bir çorapla, tadımız da kaçık bir şekilde tüm günü geçirmek zorunda kalmadığımız bir alternatif gerçeklik sunuyor! Böylelikle ince çorap kusursuzluğunu yaşayalım isterken çabucak kaçıp aklımızı meşgul eden çoraplarla nasıl devam edeceğini bilemediğimiz ilişkimiz boyut değiştiriyor. Ya o delikler yürüyüp çorabı boydan boya kaçırmasaydı nasıl olurdu? İşte Penti’yle bu sorunun cevabı bulunmuş durumda!

youtube play youtube play

Penti’nin Stop serisi sayesinde hayatın günlük koşturmacasında dış etkenlere karşı kaçmayan ve kaçsa da ilerlemeyen çoraplarla tanışıyoruz. Böylece evden ofise, ofisten akşam buluşmalarına koştururken nasıl göründüğümüzle ilgili bir kaygı kaynağımız daha azalmış, çorap yenilemek için ‘pit stop’ yapma zorunluluğumuz da ortadan kalkmış oluyor! O halde izninizle ince uçlu kalemleri, bitki dikenlerini ve kedileri kaçırdıkları çoraba dönüp bakmaya; sizleriyse bu tasarım inovasyonuyla daha yakından tanışmak için buraya davet ediyoruz.