Günümüzde ne kadar çok moda markası olsada günlük kıyafetlerin sade ve kullanışlısını bulmak kolay olmuyor. Son keşfim; hep aradığımız ama bulamadığımız t-shirtler, üstünüzde varlığını hissetmeyeceğiniz uzun kollular ve en rahat elbiseleri üreten R2P by Ricky Pinto markası. Beni mutlu bir tüketiciye dönüştüren ve tanışma fırsatı yakaladığım R2P markasının yaratıcısı Ricky Pinto ile sohbetimizi okumalısınız!

Ricky Pinto

Ricky Pinto kimdir? 

İstanbulda doğdum büyüdüm İtalyan Lisesi’ne sonra ITU-FIT moda tasarım programını tamamladım. Sektörün öncü markalarında çalıştım. Son olarak Vakkorama’ da ki tasarımcı görevimden ayrıldım. Şuanda da kendi markam olan R2P by Ricky Pinto’yu devam ettiriyorum.

R2P markası nasıl doğdu? 

Mezun olduğumdan beri kendimi anlatabileceğim bir markam olmasını hep istemiştim.Sektör içerisindeki deneyimlerim sonucunda böyle bir maceraya girmeye karar verdim. Modaya bakış açım ve keten kumaşa olan ilgimi birleşince R2P oluşmuş oldu.

_MG_2875-1

Neden sadece keten?

Aslına bakarsanız birçok insanın zorlukları yüzünden ketene ön yargıyla baktıklarını görüyorum. Bu yüzden zor bir kulvarda olduğumu düşünüyorum. Hiç denemeden oluşan bu ön yargıları kırmaya çalışmak zor olsa da kullanılmaya başlandıktan sonra vazgeçilmez bir ürün oluyor. Ketenin milattan öncesine dayanan çok soylu bir geçmişi var. Günümüzde tekstilde kullanılan bir çok materyale gore üretiliş biçimi bakımından dünyaya en az zarar veren tekniklerle üretiliyor ve geri dönüştürelebiliyor. Ultraviolet ışınlarından koruyor aynı zamanda anti-bakteriyel olduğu için insanların sağlığı için çok yararlı ürünler.. Plajda ya da yazın en sıcak günlerinde insanlar çeşitsizlik nedeniyle naturel olmayan sağlıksız ürünleri tercih ediyorlar. Tüketim çılgınlığının yaşandığı günümüzde modayı takip ederek sağlıklı, çevreye yararlı ürünler yaratarak tüketiciye doğru seçenekler sunmanın önemli olduğunu düşünüyorum.

Tasarımlarını yaparken nelerden ilham alırsın?

Kendimi geliştirmek için moda akımlarını,moda haftalarını, trend setterları mutlaka takip ediyorum.Seyahet ettiğim yerlerdeki kültürlerinden etkileniyorum. Aslına bakarsanız neden ilham alacağım hiçbir zaman belli olmuyor. Gördüğüm herhangi bir şey bir anda ilham kaynağına dönüşebiliyor. Kadınların ihtiyaçlarını anlamaya önem veriyorum. Doğal olan şeylerin kalıcılığına inanıyorum. Bir kerelik değil insanların defalarca giyecekleri ürünler yaratmak istiyorum.

Bu yüzden ürünlerin doğallığını ön planda tutarak basit görünen ama çok şey anlatan detaylarla ürünleri çeşitlendiriyorum.

_MG_3436

Markanı kimin üzerinde görmek heycanlandırır? 

R2P yi bir dünya markası haline getirmek çok isterim. Günümüzün it girlleri cara delavinge rihanna gibi ünlülerin üzerinde görmek beni çok heycanlandırır ama sokaktaki kadına ulaşmak benim için daha değerli…

İlerde ortak bir çalışma yapmayı hayal ettiğim bir tasarımcı var mı? 

Farklı malzemelerle günlük kullanıma uygun tasarımlar yaratan bir sanatçı ile çalışmak isterim.

Gelecek yaz için belirlediğin trend nedir?

2015 yazı çok renkli geçecek. Etnik görüntüler işlemeler nakışlar ön planda olacak. Bluzlar kısalmaya devam ediyor. Uzun elbiselerde batikleri çok göreceğiz.

R2P SIYAH LOGOkucuk

R2P’yi nerelerde görebiliriz?

Midnight Express, Selfestate ve Bilstore butiklerinde görebilirsiniz.

2015 yaz sezonu itibari ile St.Tropez ve Atina’da satışa başlayacağım.

www.r-2-p.com

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

MAGGER NEWSLETTER'A ÜYE OLUN

MAGGERLARDAN GÜNCEL YORUMLAR
x

Newsletter'a üye olmadınız mı?