Zekeriyaköy’de köpeklerle gidebileceğim bir kafe açıldığını duyunca hemen denedim. Hem kafenin sahipleriyle sohbet etmekten hem yiyeceklerden hem de ortamdan o kadar çok keyif aldık ki, Roka Pups Cafe’yi buradan da paylaşmak istedim. 

Konum

 Roka Pups Cafe
Roka Pups Cafe | Fotoğraf: Melis Büyükerk

Öncelikle burası çok hayvan dostu bir kafe olmasına rağmen, hayvanlar ile dip dibe vakit geçirmek istemeyen, onlardan çekinen kişiler için de uygun bir yer. Yine bahçede kahvaltı yapmak ya da kahve içmek için köpeklerin gidemeyeceği ayrı bir alan yaratmışlar. Dolayısıyla kapıları herkese açık. Tabii ki benim için köpek almaları burayı çok sevmemin asıl sebebi! 

İstanbul’da hayvan dostu mekanların sayısı gün geçtikçe artıyor. Roka Pups Cafe‘nin benim şu ana kadar gittiğim mekanlardan en büyük farkı kocaman bir bahçesi olması. Dolayısıyla köpekler ile gittiğinizde onlar da serbestçe vakit geçirebiliyor.

Roka Pups Cafe’nin kurulmasının asıl sebebi, çoğu köpek dostu kafe gibi, sahiplerinin Roka ile rahatça vakit geçirebilecekleri bir yer bulamaması olmuş. Roka büyük ırk bir köpek, ayrıca çok da hareketli. O yüzden hem Roka’nın hem de kendilerinin keyifle gidebileceği bir yer bulmalarının ne kadar zor olduğunu tahmin edebiliyorum. Yine de iyi bir şeye vesile olmuş ve burayı açmışlar. Şimdi Roka çok mutlu!

Ayrıca kendisi çok misafirperver. Herkesi o kadar güzel karşılıyor ki! Bizimkiler ilk başta pek yanaşmasalar da sonra Roka ve diğer misafir çocuklarla birlikte çok eğlendiler.

Roka Pups Cafe’de yiyecekler de çok başarılı. Biz kendi yaptıkları San Sebastian Cheesecake’ten denedik, gayet beğendik. Çay/kahve yanında yiyebileceğiniz atıştırmalık ve tatlıların yanı sıra kahvaltı menüleri de çok geniş.

Köpekler için de pupcake, dondurma ve kemik çeşitleri var. Ayrıca tasma, oyuncak, ödül maması gibi ürünler de bulunuyor. Köpeklerin de en az sizler kadar rahat ve serbest vakit geçirebileceği bir yer bulmak gerçekten çok zor. Bu anlamda Roka Pups Cafe beni çok etkiledi. Havaların soğuduğu durumlarda da üst kattaki odalar ile ilgili private dining gibi planları varmış.

Yani Roka Pups Cafe havalar güzelken olduğu kadar soğuduğunda da çok keyifli bir mekan olacak gibi duruyor. Ben hem Pia ve Sophie’nin oradaykenki rahatlığı ve sosyalleşmesinden hem de sahipleriyle sohbet etmekten çok keyif aldım. Mutlaka tavsiye ederim!

Roka Pups Cafe
Roka Pups Cafe | Fotoğraf: Melis Büyükerk

Roka Pups Cafe ve bizim oradaki deneyimlerimiz hakkında daha fazlası için Smile and Travel‘a göz atabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Melis Büyükerk’ten Hayvan Dostu Mekanlar