Aralık ayı gelip çattığında, bitmek bilmeyen yıl sonu yapılacaklar listelerimiz dışında bir şeyi düşünecek zaman bulmak zor olabiliyor. Belki de tam bu nedenle yeni yıl kararlarımız arasına öz bakımı koymanın tam sırası. Lüksü artık her şeyden önce deneyimler üzerinden tanımladığımız bu dönemde, bakım ve güzelliğin geleceği de sevdiğimiz kokuları, bakım ritüellerini, renkleri ve stilleri keşfetmekten geçiyor. Şanslıyız ki Sephora her zaman olduğu gibi bu konuda da bizlere parfümlerden cilt bakımına, saç bakımından makyaja özel bir seçkiyle yardımcı oluyor.

2024’ün güzellik trendleri de aslında birkaç yıldır sıkça karşılaştığımız ve önemini fark ettiğimiz o anlayışın etrafında şekilleniyor: Selfcare! Çünkü kendimize ayırdığımız bu kısacık zamanlar ve aktiviteler, aslında dünyaya kendimizden kalanları değil, en iyi enerjimizi sunmamıza da yardımcı oluyor. Cilt bakımından deneysel makyajlara, güncel güzellik trendlerini besleyen nokta da burası. Tam da bu nedenle kendimize ve sevdiğimiz insanlara sunabileceğimiz en güzel hediye, işte bu ritüelleri daha keyifli hale getirecek seçenekler. Sephora tam da bu ihtiyacımızın farkında olarak hem kendimize hem de sevdiklerimize hak ettikleri ışıltıyı sunan seçeneklere ev sahipliği yapıyor.

Işıltılı Bir Yeni Yıl İçin Hediye Önerileri

Yeni Bir Auraya Eşlik Edecek Kokular İçin

Yeni yıl yeni bir başlangıcın habercisidir; bu da sıra dışı bir şeyler denemek için ideal zaman olduğu anlamına gelir. Yeni bir cilt bakım rutini keşfetmek, yeni bir saç rengi denemek, uzun zamandır istediğiniz yeni bir makyaj trendine şans vermek ya da insanlara sizi anımsatacak o imza kokunuzu bulmak… Eğer hedefinizde son madde varsa; Sephora’nın geniş seçkisi, YSL Libre, Lancome La Vie Est Belle ve Paco Rabanne One Million gibi vazgeçilmez klasikler başta olmak üzere çiçeksi, ferah, aromatik, baharatlı gibi farklı zevklere hitap edecek onlarca seçeneğe yer veriyor.

Yıla Işıltı Katacak Renkler ve Dokular İçin

Tatillerin eşanlamlı olduğu bir şey varsa o da ışıltıdır. Yılbaşı ruhuyla dolup taşan, ışıl ışıl Christmas market’lar, süslemeler, festivaller arasında ışıltıyı takip etmenin bir diğer eğlenceli yoluysa şüphesiz makyaj koleksiyonları. Konu bu ışıltıyı takip etmek olduğundaysa adresimiz nihai güzellik harikalar diyarı Sephora! Dudak parlatıcıları ve ışıltılı aydınlatıcılar gibi tatil partisine hazırlanmak için ihtiyacımız olan her şeyden besleyici serum fondötenler ve aydınlatıcılar gibi temel ihtiyaçlara aradığımız her şeyi Sephora’da bulmak mümkün.

Biz de hemen “Magger’lar birbirine ne hediye etmek ister?” diye düşündük ve bu ayrıcalıklı seçkiden favorilerimizi bir araya getirdik. İyi bir görünümün vazgeçilmez temeli olan cilt makyajı için Tarte’ın meşhur Shape Tape™‘ine, Sephora Collection’ın Best Skin Ever fondötenlerine ve Rare Beauty‘nin tüm yıl karşımıza çıkan likit allıklarına göz atarak işe başlayabilirsiniz. Işıltılı göz makyajları için Sephora Collection’ın Future is Yours paletleri, BeautyTok’un dudak makyajı trendlerini yakalamak isteyenler için Clinique’in ünlü Black Honey’si ve kaliteli bir göz makyajının en önemli son adımı maskara için Lancome’un Hypnôse Drama’sı da favorilerimiz arasında. Fenty’den Milk’e, Huda Beauty’den Anastasia Beverly Hills’e onlarca markadan çok daha fazla seçenek içinse buraya göz atabilirsiniz.

Işıltının Temeli, Cilt Bakım Ritüelleri İçin

Bu yıl aldığınız en iyi cilt bakım tavsiyesi neydi? Sadeleşme hareketi ilk olarak cilt bakımında çok işlevli ve az sayıda malzeme kullanmayı ifade eden ‘skinimalizm’ akımıyla kendini gösterirken doğru ürün seçiminin önemi günden güne daha da anlaşılır hale geliyor. 2024 yılının en önemli güzellik trendleri arasında olan “seçicilik” her bir cildin kendine has ihtiyaçlarını belirlemeyi ve az sayıda kaliteli ürünle bu ihtiyaçlara yanıt vermeyi hedefliyor. Bu konuda da yardımımıza koşan Sephora seçkisi maskelerden, göz altı bakımına, dudak bakımından en iyi serumlara herkese hitap edebilecek seçenekler içeriyor. Beauty Magger olarak favorilerimiz arasında; yaşlanma karşıtı etki için Lancome’un Rénergie Triple Serum‘u, tüm ihtiyaçları bir arada bulmak isteyenler için Drunk Elephant’ın Look At that Acid cilt bakım seti ve bu yıl vücut bakımına giriş yapacaklar için Sol de Jenario’nun Brazilian Bum Bum Cream‘i var.

Işıltıyla Parlayan Saçlar İçin

Kesimler, renkler ve şekillendirme teknikleri… Pek çok konuya eğilen 2024 saç trendlerinin gelişimini yıl içerisinde tıpkı bu yıl ‘clean girl’ ve ‘rockstar girlfriend’ akımlarında olduğu gibi izleyeceğiz. Bununla birlikte değişmeyen bir trend var ki o da saç bakımının da artık cilt bakımı kadar yaygın ve özenli oluşu. Doğru tarak seçiminden doğru maske seçimine saç bakım ritüellerinin her bir aşaması saçlarımızın uzun vadeli sağlığı ve ışıltısı üzerinde etkili birer faktör. Sephora’nın saç bakım seçkisi de vazgeçilmez bir ihtiyaç olan Tangle Teaser‘lardan Olaplex’in N° 7 Bonding Oil‘i gibi sevilen serumlarına, Gisou’nun Honey Infused Hair Mask‘i gibi saç maskelerinden Sephora Collection’ın Cleansing Scalp Scrub‘ı gibi saç derisi peeling’lerine saç bakımını tüm aşamalarına eğilen ürünleri bir araya getiriyor.

Hediyeleşme Döneminin Yıldızı Olmak İçin

Yeni yılı bu denli heyecan verici kılan şüphesiz sevdiğimiz biri hediye paketini açarken bize hissettirdiği heyecan ve gözlerindeki o ışıltı! Günlük ritüellerinin bir parçası olarak bizi hatırlamasını sağlayacak hediyelerin tercih sebebi olmasını altında da bu ışıltıyı canlı tutmak yatıyor. Hediye edilebilir cilt bakımı setlerinden ışıltılı allık paletlerinden, arkadaşlarınıza ve tabii kendinize güzelliğe dair her şeyi ikram etmenin tam zamanı! Bu yıl herkesin ağaç altında görmek isteyeceği muhteşem hediye seçkisiyle kendini aşan Sephora’nın yeni yıl hediye setleri de bu iş için biçilmiş birer kaftan.

Eğer tüm bu bahsettiklerimiz sizi hediyeleşme sezonunu açmak için motive ettiyse, sizi Sephora seçkilerine yakından bakmak üzere buraya alalım. Son olarak: Parfümlerde Sephora kart’a %25 indirim, makyaj, cilt ve saç bakımında gold karta 2 ürün üzerine %20 indirim, black ve white karta 2 ürün üzerine %15 indirim olduğunu da hatırlatalım!

Kapak Fotoğrafı: Sephora