Bir süredir Amerika’da yaşamaktayım ve bu süreçte yolum birbirinden eşsiz, ilgi çekici lokasyonlarla kesişti. Keşfettiğime en çok memnun olduğum ve sizinle paylaşmak istediğim mekanlardan biri de Florida, Captiva Adası’nda gittiğimiz The Bubble Room oldu. 1979 yılında açılan The Bubble Room, o dönemden bugüne bölgenin en popüler mekanı olarak biliniyor.

The Bubble Room | Fotoğraf: bubbleroomrestaurant.com

The Bubble Room Konum

1979 yılında açılan The Bubble Room tarihinden de anlaşılacağı üzere bölgenin en eski mekanlarından biri… Katie ve Jamie Farquharson çiftinin açtığı restoran en başta cheese burger gibi basit yemeklerin yapıldığı butik bir mekanmış. İkili, eskiyen bir binayı 50.000 dolarlık ön ödemeyle satın alıp düzenleyerek yola koyulmuşlar. Üst kata kendileri taşınıp alt katı antika oyuncaklar ve diğer göz alıcı güzelliklerle süsleyip mekanın adını da The Bubble Room koymuşlar. Aynı zamanda dükkanı dekore edecek paraları olmadığı için, Christmas ışıkları ve evlerinden topladıkları eski fotoğraflarla iç tasarımı desteklemişler.

Biz gittiğimizde Şubat ayı olmasına rağmen mekanda Christmas ışıkları hâlâ asılı, girişte de Merry Christmas yazısı bulunmaktaydı, buradaki amaç her zaman Christmas ruhunu yaşatmakmış. Sonuç olarak tema kalıcı olmuş ve açtıkları sıradan restoran zamanla koleksiyon olarak biriktirdikleri 1930 ve 1940’ların vintage oyuncaklarıyla günümüze multi temalı bir restorana dönüşmüş. Öyle ki, mekanın iç tasarımında vintage oyuncaklardan,  duvarlarda asılı olan eski Hollywood yıldızı posterlerine, film afişlerinden Christmas dekorlarına dek geniş bir seçki sizleri karşılıyor.

672d2477-f1f6-4edc-9f1b-9f8332bcefd9
The Bubble Room | Fotoğraf: İrem Toprak

The Bubble Room’un dış binası da en az içi kadar eğlenceli ve renkli. Rengarenk pastel renklerin hakim olduğu duvarlar, oyuncaklar… Barındırdığı bu özellikler sayesinde 7’den 70’e geniş bir skalada müşteri kitlesine sahip demem mümkün. Hatta burgerle başlayan bu macera yerini zengin füzyon mutfağına bırakmış diyebilirim. Restoranın mottolarından biri olan “ The Bubble Room’dan asla aç ayrılmayacaksınız” sözünün de hakkını veriyorlar. Ayrıca restoranın hemen yanında aynı isimle dondurmacısı ve karşısında markanın kendine ait eşyalarının satıldığı dükkan da bulunuyor, The Bubble Room’da yemek yiyen müşterilerine özel indirim kartı da veriyorlar.

The Bubble Room | Fotoğraf: bubbleroomrestaurant.com

Florida’ya yolu düşecek olanlara güzel sahilleriyle tanınan Captiva ve Sanibel adalarında geçirecekleri uzun bir günün ardından The Bubble Room’da yemek yemelerini öneriyorum. Katie ve Jamie Farquharson çiftinin yolculuğu bana ilham verici oldu, umarım siz de keyif alarak okumuşsunuzdur.

Kapak Fotoğrafı: bubbleroomrestaurant.com

İlginizi çekebilir: Canan Sayitoğlu’ndan Miami Sahil Şeridinden Keşifler