Voca People, 2009’dan beri aktif olan Israil bazlı bir a capella grubu. Kendileri hiçbir enstrüman, ses efekti vs. kullanmadan, tamamen kendi sesleriyle birbirinden güzel şarkıları yorumlayarak harikalar yaratan bir topluluk.

Voca people

“Good Music in Town” etkinlikleri arasında Black Box’ta yaptıkları şovlarında, hem bizi yetenekleriyle kendilerine hayran bıraktılar hem de onlarla beraber geçirdiğimiz 2 saatin yarısından fazlasında hepimizi kahkahalara boğdular. Voca People üyeleri, dünyaya yeni gelen uzaylıları oynarken müziğin hayatımızdaki önemini sık sık vurguladılar. Bunları yaparken, interaktif bir ortam oluşturarak sahneden inip seyircilerin arasında gezdiler, zaman zaman seyircileri de sahneye çağırdılar.  Bu yetenekli grubu izlerken, kendimi hem çok başarılı bir konserde aynı zamanda bir stand-up şovda hissettim diyebilirim!

fotoğraf 2 (5)

Peki Voca People hangi şarkılarla bize inanılmaz bir akşam yaşattı? Tüm söyledikleri şarkıları farklı bölümlere ayıran grup, başlangıç olarak müzik tarihini anlatmak için Rönesans döneminin şarkılarından Blues’a, Ameno’dan 70’lere birçok parçayı HİÇBİR ses efekti kullanmadan söylediler. Daha sonrasında ise bir bölümde filmlerin soundtrack’lerinden bir geçit yaptılar. Burada ise Godfather’dan Scarface’e, Ghost’tan Titanic’e en ünlü film müziklerini inanılmaz bir şekilde seslendirdiler.

En son bölüm ise fikrimce en güzeliydi. Queen ile başlayan son bölüm Abba ile devam etti. Bohemian Rhapsody’i nasıl söylediklerini görmenizi isterdim. Gerçekten muhteşemdi!

Voca People’ı kaçıranlar için, bu sempatik grubu daha iyi tanımaları adına youtube’daki videolarını izlemelerini öneririm.

Voca People’a gidemedim ama güzel konserlere açığım diyorsanız. “Good Music in Town” kapsamında 9 Kasım’da Sarah Brightman, 21 Kasım’da Dee Dee Bridgewater, 27 ve 29 Kasım’da ise André Rieu İstanbul’da olacak!