Klasik müziğin dünyaca ünlü isimlerinin de yolu Good Music in Town ile kesişiyor: Dünyaca ünlü keman virtüözü André Rieu, 27 Kasım 2014’te Sinan Erdem Spor Salonu’nda ve 29 Kasım 2014’te Ülker Sports Arena’da iki özel konserle İstanbul’da!

Andre Rieu

Tam adı André Léon Marie Nicolas Rieu olan Hollandalı keman sanatçısı ve şef, en çok, kurucusu olduğu vals orkestrası Johann Strauss Orchestra ile tanınıyor. Klasik müziğin bu janrını geniş kitlelere tanıtan ve bazı pop ve rock gösterileri ile eşdeğer seviyeye taşıyan Rieu, birçok gösterisi ile Billboard Top 25 turne listelerinde yer almayı başardı. Hollanda ve Fransa’dan aldığı iki şövalyelik ünvanı bulunan sanatçı, aynı zamanda onlarca albümü ile klasik müziğin gerçek yıldızlarından biri.

The New York Times’ta yayınlanan bir incelemede “Klasik Müziğin Madonna’sı” olarak söz edilen ve müziğinin tüm dünyayı kucaklayabilecek bir güce sahip olduğundan bahsedilen André Rieu, günümüzde olimpiyat statlarında konser verebilen tek klasik müzik sanatçısı…

André Rieu konserleri, 70. yılını kutlayan Yapı Kredi ana sponsorluğunda MAP İletişim tarafından düzenleniyor. Detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ? YORUM YAZIN

x

Newsletter'a üye olmadınız mı?