Yeni bir hayat, yeni bir beden, yarıda kalmış bir aşk… BluTV’nin yeni dizisiyle tanışın: yapımını TIMS&B Productions’ın, yapımcılığını ise Timur Savcı ve Burak Sağyaşar’ın üstlendiği Yarım Kalan Aşklar. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk büyülü gerçekçi dizisi olan Yarım Kalan Aşklar’ın başrollerinde Dilan Çiçek Deniz ve Burak Deniz yer alıyor. Gelin, bu özel BluTV yapımının aşk, aksiyon, polisiye ve gizem dolu hikayesine yakından bakalım.

Yarım Kalan Aşklar
Yarım Kalan Aşklar

Evlenmek üzereyken öldürülseniz ve dünyaya kendi katiliniz olarak farklı bir bedende geri dönseniz ne yaparsınız? Düşüncesi bile tüyler ürpertici. İşte Yarım Kalan Aşklar’ın sıra dışı hikayesi merkezine tam da bu soruyu alıyor. Karakterlerimiz, her ikisi de idealist gazeteci Elif ve Ozan, bir de son derece vukuatlı bir cinayet büro komiseri Kadir. Hikaye, birbirlerini delicesine seven ve yakında evlenmek üzere olan Ozan ve Elif’in çok mutlu ilişkisine yakından tanık olmamızla başlıyor. Gözü kara gazeteciliğiyle tanınan Ozan, bu sırada gizemli ve zor bir haberin de peşinde; durmadan bu haber ile ilgili araştırmalar yapıyor, yayın yönetmenini bu haberin üzerine gitmeleri konusunda ikna etmeye çalışıyor. Derken bir akşam, Ozan trafik kazası geçiriyor ve hayatını kaybediyor… İşte ‘ben daha önce böyle bir hikaye ne duydum, ne izledim’ demeye buradan sonra başlıyorsunuz.

Yarım Kalan Aşklar
Yarım Kalan Aşklar

Şimdi kendinizi Ozan’ın yerine koyun. Kaybettiğiniz hayata gözlerinizi yeni bir bedende tekrar açıyorsunuz. Artık adınız Ozan değil, Kadir. Hayatı tepetaklak olmuş bir cinayet büro komiserisiniz. İşinizi savsaklayan, önünüze gelenden borç isteyen birisiniz. Eşinizden boşanmışsınız, sizinle olan ilişkisi sebebiyle erkeklerden nefret etmeye başlamış bir kızınız var. Kısacası önünüzde yoluna koymanız gereken, her açıdan problematik bir hayat var; aklınızdaysa sizi kimin öldürdüğünü bulmak ve tabii biricik aşkınız Elif’e tüm gerçekleri anlatmak.

Yarım Kalan Aşklar
Yarım Kalan Aşklar

Şu anda Yarım Kalan Aşklar’ın yalnızca ilk bölümü yayında, bizlerse dizi yayınlandığı gibi ekran başına geçenler olarak yeni bölümleri dört gözle bekliyoruz. Bu heyecanımızda, dizinin daha ilk bölümden başlayan sürükleyiciliğinin ve hızlı akışının etkisi büyük…

Yarım Kalan Aşklar
Yarım Kalan Aşklar

Dizi aynı zamanda, daha ilk bölümünden tüm karakterlerin birbirinden renkli ve derinlikli olduğunun sinyallerini veriyor. Güçlü ve kararlı bir gazeteci olan Elif’in yaşadığı aşk acısıyla kendini zorlu bir serüvenin içinde bulacağı hikayesi, fazlasıyla aykırı bir tip olan Kadir’in hayatını yoluna koyma macerasıyla kesişiyor; bir de buna Dilan Çiçek Deniz ile Burak Deniz’in başarılı oyunculukları ekleniyor. Dizi boyunca aşk; dış görünüşün tamamen önemsiz olduğu, duyguların ve niyetin ön planda olduğu bir dünyanın içinden bize göz kırpacak gibi duruyor. Yarım Kalan Aşklar’ın daha ilk bölümünden cebinize muazzam bir cümle koyup çıkıyorsunuz: Aşk iki beden arasında değil, ruhlar arasında yaşanır.

Yarım Kalan Aşklar
Yarım Kalan Aşklar

Öte yandan işin bir de komedi tarafı var tabii. Mizah unsurları, dizinin aksiyon ve gizem dolu hikayesine öyle güzel yedirilmiş ki! İzleyin, göreceksiniz.

Yarım Kalan Aşklar
Yarım Kalan Aşklar

Yönetmen koltuğunda Umur Turagay’ın oturduğu, senaristliğini Ethem Özışık, Hakan Bonomo ve Ercan Uğur’un üstlendiği dizide, birbirinden başarılı daha pek çok oyuncuyu da seyretme şansı buluyoruz: Cem Davran, Ezel Akay, Esra Ruşan, Nazlı Bulum, Cihat Süvarioğlu, Gizem Ünsal…

Bize sorarsanız, geçin ekran başına, arkanıza yaslanın ve Yarım Kalan Aşklar’ın sıra dışı hikayesine teslim edin kendinizi. Biz öyle yaptık, yeni bölümler için çok heyecanlıyız. İyi seyirler!